Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AeroPlus 600 - po chwili głośny kompresor - zawór bezpieczeństwa ?

amigo1 24 Lut 2015 21:31 1287 0
    amigo1
    Poziom 10  
    Witam.
    Po rozebraniu nie wiele udało mi się na oko zdiagnozować, sprawdziłem drożność filtrów molekularnych i nie wyglądają na przytkane, wolniejszy przepływ jest na filtrze ostatnim (górny mały łączący oba molekularne w jedno wyjście).

Na wylocie z jednego z dwóch elektrozaworów (prawym) delikatnie dmucha powietrze po czym odcina ten zawór i wtedy dusi się kompresor i wydmuchuje gdzieś w środku, być może jest tam jakiś zawór bezpieczeństwa i nim puszcza.

Chyba że tam jest jeszcze zbiornik w którym jest powietrze kompresowane.

Czy to spowodowane jest pracą elektrozaworów ? Czy taki objaw jest jak pęknie membrana w zaworze ?

Koncentrator ma ok. 9600 godzin pracy, pewnie i jakość filtrów molekularnych już nie jest idealna, ale jeszcze powinny działać.

Jeszcze przychodzi mi do głowy że odcina to elektronika sterująca bo na czujniku stężenia tlenu nie ma pewnie na tyle tlenu, ale jako że odpowiednie stężenie jest dopiero po kilku minutach nie wydaje mi się że elektronika tak szybko by odcinała dopływ powietrza dławiąc tym samym kompresor, prócz czujnika stężenia jest drugi (prawdopodobnie czujnik ciśnienia), na wylocie powietrze nie leciało zbyt szybko jak na 2tłoki, może coś tam zatkało i nie ma odpowiedniego ciśnienia i elektronika odcina zawory ?
  • Metal Work Pneumatic