Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane - Jak podłączyć zasilanie "lokalizatora GPS" (HTC wildf

24 Feb 2015 21:43 1059 2
 • Level 10  
  Witam.
  Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce dla tego tematu. W razie potrzeby proszę o przeniesienie.
  Postanowiłem wykorzystać stary telefon HTC Wildfire S jako lokalizator GPS w samochodzie. Zadziała to tak że po wysłaniu SMS-a z żądaniem lokalizacji lokalizator odpowie wysyłając współrzędne w postaci linku do mapy google. Htc będzie pracował w sieci 2g z wyłączoną transmisją danych. GPS oraz WiFi będzie włączał na żądanie w momencie lokalizowania.

  I teraz pytanie do Państwa. Chciałbym zamaskować „lokalizator” w samochodzie na stałe w sposób taki żeby zużywał jak najmniej prądu i żeby nie rozładował mi akumulatora po kilkudniowym postoju . Może ma ktoś pomysł jak to zrobić?
  Nie wiem czy podłączyć HTC przez jakąś przetwornice 12v na 5v bezpośrednio do aku jak zwykłą ładowarkę. Czy może całkowicie pozbyć się baterii i podłączyć tel z przetwornicy na styki w telefonie może będzie brał mniej prądy jak nie będzie ładował baterii. (nie wiem jak go podłączyć / nie próbowałem)
  Przychodzi mi jeszcze do głowy odchudzenie telefonu z niepotrzebnych podzespołów takich jak wyświetlacz czy wibrator. Testy przy podłączonej ładowarce sieciowej i wpiętym amperomierzu pokazały że tel ładuje się prądem około 0,6 A natomiast przy naładowaniu baterii samo podtrzymanie to już wartość około 0,11A .
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 10  
  Widzę że nikt nie potrafi mi pomóc... może inaczej czy rozbrojenie baterii i podłączenie przetworniczki step down 12v na 3,7 zamiast ogniw coś mi da ? czy nie będzie się to grzało? czy osiągnę w ten sposób zamierzony efekt czyli minimalizacje poboru prądu ?
 • Car alarms specialist
  nie wiem po co robisz z tego "doktorat", podłącz i zobacz co się będzie działo