Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5 96-00 - Świecący się ABS i ESP

pio40 24 Lut 2015 22:20 2058 13
  • #1 24 Lut 2015 22:20
    pio40
    Poziom 9  

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. DUŻO szukam na temat mojej usterki i niestety biorą wszystkie te uwagi mogę mieć zepsute różne elementy.Na początku dodam że przy jeździe oświecił się ABS i ESP > zgasiłem silnik; po przekręceniu stacyjki wszystkie kontrolki zgasły> odpaliłem silnik kontrolki ponownie się oświeciły tak przejechałem 8 km. Ponownie zgasiłem silnik na ok 1 minutę odpaliłem go i oby dwie kontrolki zaczęły mrugać. Zgasiłem silnik ponownie odpaliłem to zaczęły już świecić i tak zostało do tej pory. W końcu podpiąłem pod kompa Polski Vag 4.9 mój samochodzik i okazuję się że jest błąd 1435 - czujnik ciśnienia płynu Hamulcowego G201. Wtedy poczytałem coś na ten temat i wiele wskazuje na to że pompa do wymiany.... żyć mi to nie dało ponieważ jak widzę to mój numer pompy ABS tj. 8E0614111HL nie posiada w sobie pompy ESP, patrząc do samochodu jest podobna pompa pod ABS'em która na allegro wyświetla się jako ESP. I teraz pytanie czy faktycznie muszę wymieniać pompę ABS czy wystarczy że kupię używkę pompy ESP ? lub też sam czujnik. Proszę o pomoc w tej kwestii.

Passat B5 1.9 TDI 90 km 2000r. przed liftem silnik AHH

Dziękuję

0 13
  • #2 24 Lut 2015 22:36
    kdvc
    Poziom 24  

Bardzo dużo da wybranie się na diagnostykę komputerową.

0
  • #3 24 Lut 2015 23:09
    tomeek1415
    Poziom 2  

Jeśli jest błąd w układzie hamulcowym, ABS (błąd płynu) to z marszu wyrzuci Ci kontrolke od ESP, wiec tym sie nie przejmuj, ESP działa, ale z racji błedu ukł ham komputer go "wyłącza" i wygląda jakby ESP nie działało (kontrolka na desce)
    Co do samych kontrolek to najprawdopodobniej albo poszedł ten czujnik od poziomu płynu hamulcowego, albo pompa ABS, a dokładniej silnik elektryczny tej pompy.

Moderowany przez T5:

Kolega najpierw się doszkoli z budowy i zasady działania układów hamulcowych.
    Za dzisiejszą poradę nakładam
    Ostrzeżenie.
    Regulamin
    3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

.

0
  • #4 24 Lut 2015 23:22
    domex32
    Moderator Samochody

Sprawdź w jakim stanie jest płyn hamulcowy, jeśli jest tam przysłowiowa " woda z kałuży" sterownik może generować błąd czujnika ciśnienia, warto też w takiej sytuacji skontrolować działanie czujnika świateł stopu.

Znajdź zakład który zajmuje się naprawą układów hamulcowych, i tam metodą ciśnieniową wymień płyn, włącznie z odpowietrzaniem i płukaniem agregatu ABS.

0
  • #5 24 Lut 2015 23:22
    pio40
    Poziom 9  

OK dzięki za podpowiedź ale pytanie teraz gdzie znajduje się ten czujnik ? ponieważ w pompie ABS nic nie wystaje a widzę jakieś kabelki przy pompie ESP. Czy w tej pompie (ABS) będzie wbudowany wewnątrz ten czujnik ciśnienia ? LEpiej kupić używkę czy regenerować? dodam że używka tego modelu aktualnie na allegro to 90/100zl (pompa ABS)

0
  • #6 24 Lut 2015 23:24
    domex32
    Moderator Samochody

Czujnik w tym modelu powinien być na pompie hamulcowej od dołu, jeśli tam go nie ma, może być integralną częścią agregatu ABS\ESP.

0
  • #7 24 Lut 2015 23:30
    pio40
    Poziom 9  

Rozumiem. Dziękuję domex32 po weekendzie udam się do mechanika który mi to zrobi i zobaczymy. Zastanawiało mnie jeszcze czy przypadkiem w moim modelu ABS i ESP to nie oddzielne POMPY. Bo skoro czujnik walnął to wymiana pompy ESP czy ABS bo widze że u mnie są dwie różne.

1
  • Pomocny post
    #8 24 Lut 2015 23:41
    Karaczan
    Poziom 39  

Pompa ABS i ESP to ta sama pompa, chyba że ja czegoś nie wiem...
    ESP jest usprawnieniem systemu ABS i bazuje na jego rozwiązaniach w kwestii wykonawczej kontroli układu hamulcowego.
    Kontroluje nie tylko hamulce ale i np moc silnika.
    Raczej to nie posiada własnej pompy, chyba że B5 ma coś inaczej.
    Pompa może być tylko ABS (dla aut nie posiadających ESP) lub ABS/ESP (dla auta posiadającego ESP, i dodatkowe czujniki potrzebne dla ESP jak np czujnik kąta skrętu).
    Tak jak byś twierdził że mając ABS/ASR/ESP mamy 3 pompy. Jest 1, ABS.

0
  • #9 25 Lut 2015 00:36
    homjan

Poziom 2  

Witam tak jak pisał kolega wcześniej nie ma żadnej dodatkowej pompy a ESP jest integralną częścią systemu ABS przeczytaj nalepkę z agregatu i wszystko będzie jasne. W tych modelach passata ale i w golfach i polo często mam do czynienia z tą usterką nie wynika ona z jakości płynu hamulcowego tylko z uszkodzeniem czujnika ciśnienia który jest wewnątrz agregatu. Wiąże się to niestety z wymianą agregatu a co za tym idzie odpowietrzaniem układu hamulcowego więc lepiej zlecić to warsztatowi ale dla potwierdzenia na początek solidna diagnoza kosztuje nie wiele ale daje pewność
    Pozdrawiam

0
  • #10 25 Lut 2015 16:47
    pio40
    Poziom 9  

Witam serdecznie, po rozmowie z bardzo dobrym elektronikiem (robi mi tylko po znajomości czasem z samochodem ponieważ tak to tylko bardzo BOGATE samochody naprawia a nawet pomaga dla Autoryzowanych serwisów BMW czy AUDI) i po wstępnej rozmowie telefonicznej z nim już mi powiedział że dziwny jest ten błąd ponieważ w tym agregacie nie ma czujnika ciśnienia (jest to pompa 30 pinowa) Jutro mam sie wstawić na diagnozę bo samego jego to dziwi ten błąd. Dam znać co ustaliłem

0
  • #11 25 Lut 2015 18:13
    1879006
    Usunięty  
  • #12 25 Lut 2015 18:27
    domex32
    Moderator Samochody

syrius32 napisał:
    czujnik ciśnienia płynu hamulcowego jest na pompie hamulcowej

To właśnie pisałem kilka postów wcześniej, a bardzo często zdarza się że jest źle ustawiony włącznik świateł stop, i pompa hamulcowa już wybudowała ciśnienie które czujnik mierzy, ale włącznik na pedale jeszcze wciśnięcia hamulca nie odnotował/ lub na odwrót.

0
  • #13 25 Lut 2015 21:43
    pio40
    Poziom 9  

Dzięki za wszystko ! jutro sie odezwe co i jak mi powiedział. Patrzyłem jeszcze raz u siebie na ten program Polski Vag no i błąd nie ustaje mimo tego ze dzis zgasł na 5 minut podczas jazdy i potem zas sie oswiecił. w błędzie jest jeszcze taka adnotacja " nie autoryzowany"

0
  • #14 30 Mar 2015 21:34
    pio40
    Poziom 9  

Witam. Pisze dopiero po miesiącu za co bardzo przepraszam bo obiecałem ze napisze co i jak. Okazało się ze żaden z mechaników (elektryków) nie uporal się z problemem a nawet serwis VW powiedział ze pompa do wymiany. nie dało mi spokoju. Wysuszylem kable (wiązkę) która była zawilgocona i prawdopodobnie wybijala ten błąd. Całość działa już od miesiąca bez zarzutów. Dziękuję wszystkim za rady i okazała pomoc. ŁUKASZ

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo