Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

internet w paśmie 5 GHz

17 Maj 2005 16:49 7381 13
  • Poziom 14  
    jaka różnica w działaniu między 2,4 a 5 GHz generalnie jakie opinie
  • flexghzflexghz
  • Poziom 16  
    Generalnie to mi sie wydaje ze jak masz siec i 5 osób na krzyz to sie nie oplaca na 5 ghz ciagnac sygnału z drugiego konca miasta. ale przy wiekszej ilosci osób i wiekszym zapotrzebowaniu na łącze to 5 ghz rozwiazanie jest o wiele lepsze.
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    chodzi mi o przekazanie sygnału na ok 5 km z tym żena przeszkodzie stoi parę drzew które mogą zakłucać
  • Poziom 20  
    no czy drzwa moga stanowic problem przy takiej duzej czestotliwosci??
  • flexghzflexghz
  • Poziom 14  
    właśnie tego nie wiem bo z częstotliwością 2,4 GHz bywa różnie
  • Poziom 20  
    a wogole oplaca sie np. miec internet poprzez WIFI? No bo kurcze u nas z tym chca wejsc i nie wiem czy np. podczas pogody nie bedzie zrywac transferu itp.
  • Poziom 35  
    Top Gun napisał:
    a wogole oplaca się np. miec internet poprzez WIFI? No bo kurcze u nas z tym chca wejsc i nie wiem czy np. podczas pogody nie bedzie zrywac transferu itp.

to zalezy jaki admin jakie obciazenie apeka :O jest tyle zmiennych ze nikt ci nie powie TAK albo NIE jak np APeka masz 200m od domu i widzisz jego antene i nie ma zadnych przeszkod typu drzewa to nie powinno
  • Poziom 14  
    Jak masz zasyfiony eter to bez 5GHz ani rusz. Masz tu rzeczywiście większą moc do dyspozycji. W naszej sieci posiadamy te urządzewnia i bardzo je sobie chwalimy. Jesli jednak nie ma w poblizu za wielu sieci na 2,4 to o wiele tansze jest to rozwiązanie - dajesz dwie parabole i śmiga jak dziekie. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    No u nas na wsi to nie ma nic o pasmie 2,4GHz a z tymi sieciami chce wejsc PBSI. Jest ich oferta konkurencyjna w stosunku do neostrady no ale nie wiem czy nie bede gubil sygnalu przypadkiem podczas np. burzy czy cos...
  • Poziom 26  
    A czy gubisz sygnał z komórki podczas burzy? Jest to podobna sytuacja... Też nie będziesz.
    Cały problem z Wi-fi na 2.5GHz polega na tym, że w całym paśmie panuje wolna amerykanka. Każdy mozę sobie "wziąć w posiadanie" dowolny z 11 kanałów. No tak... ale jak się pojawia kilku operatorów to nawet zachowanie odstępów jednokanałowych nic nie pomaga. Pojawiają sie zakłocenia, wtedy każdy z operatorów chcąc dbać o swoich klientów podkręca moc nadajników poza normy, jak jeszce nie daj Boże anteny są umieszczone na tym samym dachu (najw. budynekj w okolicy etc) to wtedy o dobrym sygnale zapomnij...
    Ale jak nie ma konkurencji radiowej i do tego widzisz nadajnik to internet radiowy będzie hulał aż miło... pod warunkiem, żę twój dostawca będzie miał faktycznie wystarczająco szerokie pasmo, ale to są już problemy także "ethernetowców" :)
    Ogólnie - wszystko zależy od "czystości" eteru...
  • Poziom 20  
    No bedzie tylko jeden z operatorow a uzytkownikow bedzie maksymalnie chyba 30-stu. A antena pewnie bedzie gdzies kolo kosciola, ktory stoi wyzej niz dolinka, w ktorej lezy wies :)
  • Poziom 26  
    No to pozostaje tylko pytanie jak szerokie pasmo wykupi Twój operator. Znając praktykę to pewnie będzie mniejsze niż suma gwarantowanych pasm użytkowników, ale możę jakiśpożądny Ci się trafi. Możesz go wypytać czy da ci jakieś pasmo gwarantowane... maksymalnym sie nie zbytnio sugeruj.