Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MODECOM MC-AWR11 - Czy jest możliwość używania go jako router z modemu int kabl?

25 Lut 2015 12:03 1491 16
  • Poziom 8  
    Witam
    Czy jest możliwość używania MODECOM MC-AWR11 jako router do internetu z kablówki z innego modemu przeglądałem internet ale jedni piszą że tak drudzy nie i się już pogubiłem. Jakie warunki musi spełniać modem żeby można było zrobić wifi takim obejściem. Prędkość internetu z tego co pamiętam to 12 MB/s.
  • Poziom 37  
    mientek150 napisał:
    Witam
    Czy jest możliwość używania MODECOM MC-AWR11 (ADSL) jako router do internetu z kablówki z innego modemu przeglądałem internet ale jedni piszą że tak drudzy nie i się już pogubiłem. Jakie warunki musi spełniać modem żeby można było zrobić wifi takim obejściem. Prędkość internetu z tego co pamiętam to 12 MB/s.

Ten router ma "wejscie" DSL na linie telefonicza.
    Nie ma "wejscia" ethernet (złącza po stronie WAN).
    Mozesz go tylko uzyc jako routera do linii telefoniczej. Mozesz uzywac 4 gniazdek LAN jako switch'a.
    Nie uzyjesz go, jesli z urzadzenia dostepowego kablowki wychodzi juz eternet.
  • Poziom 8  
    Czy jeśli użyje LAN jako switch to czy reszta LAN'ów będzie LAN'em?
  • Poziom 37  
    mientek150 napisał:
    Czy jeśli użyje LAN jako switch to czy reszta LAN'ów będzie LAN'em?

Tak. mozesz sobie podalczyc 4 kopmutery kablem i beda sie widzily w sieci lokalnej.
  • Poziom 8  
    Czyli jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to musze wykonać coś takiego?
    Jasiu_Ma napisał:

1. Sprawdzamy IP serwera DHCP i maskę naszej sieci (komp musi być oczywiście podłączony kablem do netu :D ), w następujący sposób:
    - w menu start klikamy w "Uruchom" (w vista i 7 start>akcesoria)
    - wpisujemy CMD i klikamy OK
    - w czarnym okienku wpisujemy ipconfig i naciskamy enter i już mamy interesujące nas dane.(poniżej przykładowe dane)
    Adres IP .................:192.168.0.2 - nasze IP w sieci lokalnej
    Maska podsieci ........:255.255.255.0 - to sobie zapisujemy
    Brama domyślna........:192.168.0.1 -to sobie zapisujemy
    zamykamy okienko.
    2.Odłączamy kompa z sieci a podłączamy do asmax'a. Logujemy się do routera przez przeglądarkę internetową wpisując adres http://192.168.1.254
    konto:admin
    hasło:admin
    3.Klikamy Advanced setup następnie Routing i odznaczamy zaznaczone pole(usuwamy ptaszka) klikamy Default Gateway
    wybieramy opcję Use interface: LAN/br0 i klikamy save
    4.Znowu Advanced setup >Routing >Static Route
    wpisujemy
    - Destination: 192.168.0.0 - dwie pierwsze wartości przepisujemy z IP bramy domyślnej naszej sieci, ja wpisałem te z przykładu powyżej(192.168).W dwie ostatnie wpisujemy zera.
    - Subnet mask: 255.255.255.0 - wpisujemy maskę podsieci(tą wcześniej odpisaną)
    - Gateway: zostawiamy puste
    - Interface: LAN/br0
    klikamy save.
    5.Wireles - w tej sekcji zmieniamy nazwę sieci (domyślnie jest Netia-xxx) na taką jaka nam odpowiada. Zmieniamy hasło.
    Klikamy save.
    6.Wracamy do Advanced setup > Lan
    - IP Adress 192.168.250.250 - i znów: dwie pierwsze wartości z IP bramy dwie ostanie można wpisać po 250. Powinno zadziałać bo to "wysoki" adres i powinien być poza pulą DHCP. Najlepiej skontaktować się z dostawcą i poprosić o podanie niezajętego adresu. Będzie to IP naszego routera.
    - Subnet Mask: 255.255.255.0 - znowu wpisujemy maskę podsieci(tą wcześniej odpisaną)
    - Disable DHCP - zaznaczamy tą opcję(ważne!!!)
    Klikamy save and reebot
    7. Czekamy aż dioda POWER zacznie się świecić ciągłym zielonym światłem
    8. Wyłączamy router i łączymy go kablem z gniazdkiem internetu(ja skorzystałem ze slotu LAN4 w routerze)
    9.Włączamy router.Czekamy aż zaświeci się dioda WIFI
    10. Włączamy wifi w naszym kompie i logujemy się do naszej sieci :) internet powinien śmigać że hej

Może się komuś to przyda, będzie miał bez grzebania po instrukcjach i forach.
    Pozdro Jasiu
  • Poziom 37  
    mientek150 napisał:
    Czyli jeśli wszystko dobrze zrozumiałem to musze wykonać coś takiego?

Nie wiem co musisz, bo nie wiem co chcesz wykonac/osiagnac.
    Tego routera do internetu w opisywanej sytuacji nie podalczysz.
    Potrzebujesz roputera z wejsciem eternet.
    Jesli dobrze zrozumialem.
  • Poziom 8  
    Więc tak modem od internetu z kablówki jest taki MODECOM MC-AWR11 - Czy jest możliwość używania go jako router z modemu int kabl?
    I z tego co zrozumiałem ludzie robią tak że z modemu od kablówki podłączają się kalbem RJ45 do routera do portu LAN, ustawiają MAC itp. i dzięki temu mają router.
  • Poziom 37  
    mientek150 napisał:
    Więc tak modem od internetu z kablówki jest taki MODECOM MC-AWR11 - Czy jest możliwość używania go jako router z modemu int kabl?
    I z tego co zrozumiałem ludzie robią tak że z modemu od kablówki podłączają się kalbem RJ45 do routera do portu LAN, ustawiają MAC itp. i dzięki temu mają router.

Napisz co to za urzadznie, model jaki, bo na obrazku nie widac.

Typowy domowy router to kilkja rzeczy w jednej obudowie.
    - Modem DSL (nie zawsze)
    - router (ktory w takim przypadku realizuje najczesciej NAT)
    - 5 portowy switch, 1 portem "wewnetrznie" podpiety do routera
    - access point, podpiety do switcha.

Jesli ten powyzszy modem od kablowki jest routyerem (czyli na owym gniazdku RJ45 jest juz LAN, za NATem) to bedzie dzialac tak jak chcesz.

marcin
  • Poziom 8  
    modem to arris tm 902

Dodano po 1 [minuty]:

o to właśnie chodziło
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    mientek150 napisał:
    modem to arris tm 902

Dodano po 1 [minuty]:

o to właśnie chodziło

Mi to wyglada na "tylko modem".
    Wiec mozesz do zlacza eternet podlaczyc 1 komputer, albo musisz podlaczyc router ktory zrealizuje NAT.
    Jak podlaczysz do niego 4 komputery przez switch, to moze sie zdarzyc ze tylko 1 dostanie IP adres od dostawcy internetu. Raczej sie nie zdarza zeby dostawca dawal wiecej adresow - ma ograniczenie jeden klient 1 adres. Niech se router postawi jesli chce miec wiecej urzadzen.
  • Poziom 8  
    Czyli nic z tego nie wyjdzie. A orientuje się ktoś czy jeśli kupiło by się router pod kablówkę to czy były by jakieś problemy w połączeniu czy trzeba by było dzwonić do obsługi technicznej?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    mientek150 napisał:
    Czyli nic z tego nie wyjdzie. A orientuje się ktoś czy jeśli kupiło by się router pod kablówkę to czy były by jakieś problemy w połączeniu czy trzeba by było dzwonić do obsługi technicznej?

Skoro masz cos kupowac to kup router z wejsciem WAN typu ethernet. Bez jakiekolwiek modemu na pokladzie.
    Wtedy obejdzie sie bez dzwonienia i kombinowania.

Obecnie mozesz podlaczyc kablem ten modem bezposrednio do kopmutera. Zgadza sie? W sensie ze bedzie dzialac.

To mozesz tym kablem modem podlaczyc do routera. Kablowi bez roznicy czy go wepniesz w karte sieciowa w komputerze czy karte sieciowa w .... routerze. Tyle ze router przy pomocy NAT podzieli Ci ten sygnal na X komputerow podpietych do gniazd LAN.

Router z modemem (kablowym) bedzie drozszy od takiego samego bez modemu.

marcin
  • Poziom 8  
    m.jastrzebski napisał:

Obecnie mozesz podlaczyc kablem ten modem bezposrednio do kopmutera. Zgadza sie? W sensie ze bedzie dzialac.

Dokładnie tak.

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

A polecisz coś ze sklepu EURO lub Media?
  • Poziom 8  
    Ktoś coś poleci?
  • Poziom 37  
    mientek150 napisał:
    Ktoś coś poleci?
    prosciej bedzie cos komus doradzic jakpodasz pare szczegulow.
    Ile kasy chcesz wydac
    Jakiej predkosci masz internet, czyli jaki sprzet chces kupic. Standardowy router wifi n, czy jakis wypas z ac. Czy masz jakies inne wymagania jak mozliwosc podlaczenia drukarki, dysku zewnetrznego itd, itp. Ile i jakich urzadzen bedzie z tego korzystac.
  • Poziom 8  
    Wiec ma to być zwykły router wifi, bez żadnych dodatków, ma być podłączony jeden komp stacjonarny, smartphone, laptop i z tego co pamiętam ma być 12MB prędkość. No i cena żeby była w miare niska bo to nie dla mnie tylko znajomego.
  • Poziom 1  
    Jeśli chodzi ci o to aby podłączyć to tak:
    Sieć->-Modem->-MC-AWR11
    To sam tak używam, ale nie jest o zbyt dobre podłączenie :V