Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz yamaha - jak podlączyć bluray z tv smart i starym wzmacniaczem stereo

supermarcinmh 25 Lut 2015 21:58 1557 9
  • #1 25 Lut 2015 21:58
    supermarcinmh
    Poziom 9  

Witam,
    posiadam stary wzmacniacz yamaha ax-592, chcę to podpiąć pod telewizor Panasonic TX-L42ET60E i odtwarzacz bluray Yamaha BD-S473 3D. W tym momencie głośniki mam podpięte do wzmacniacza, wzmacniacz przez przewód chinch- mini jack do tv (telewizor nie ma wyjścia audio stereo). Do tego doszedł teraz odtwarzacz bluray który posiada tylko hdmi. Czy da się to jakoś spiąć bez dokupowania jakichś konwerterów?

0 9
  • #2 26 Lut 2015 02:22
    sosarek

Poziom 43  

Skoro dźwięk z telewizora masz wyprowadzony za pośrednictwem gniazda słuchawkowego to odtwarzacz podłącz do telewizora i za jego pośrednictwem będziesz miał dźwięk we wzmacniaczu. Bezpośrednio połączyć odtwarzacza z samym wzmacniaczem niestety się nie da.

0
  • #3 26 Lut 2015 05:37
    m.tosiek
    Poziom 17  

Miałem podobny problem z Samsungiem Smart tv, niestety podłączenie przez gniazdo słuchawkowe nie było dla mnie odpowiednim rozwiązaniem, zastosowałem więc zewnętrzny DAC, koszt to około 150 zł z wysyłką.

0
  • #4 27 Lut 2015 21:35
    supermarcinmh
    Poziom 9  

czy coś takiego byłoby dobre?

https://mgmplay.pl/pl/konwertery-audio-video/237-konwerter-hdmi-do-hdmi-audio-spdif-rca.htmll

Czy może ktoś ewentualnie poleci coś lepszego z większą liczbą wejść i wyjść na przyszłość jak by coś jeszcze trzeba było podpiąć

Dodano po 5 [godziny] 32 [minuty]:

Poleci ktoś jakieś rozwiązanie, tak żeby nie stracić za bardzo na jakości dźwięku. Czy w miarę kompromisowym rozwiązaniem będzie dokupienie droższego kabla chinch-mini jack czy lepiej zainwestować w ten DAC?

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lut 2015 01:47
    Polon_us
    Poziom 41  

supermarcinmh napisał:
    droższego kabla chinch-mini jack czy lepiej zainwestować w ten DAC?

Obydwa rozwiązania nie są optymalne moim zdaniem.
    Droższy kabel CINCH - minijack nie poprawi jakości dźwięku diametralnie. Te opcję lepiej sobie podarować.
    Nie warto inwestować w pokazany przez kolegę DAC. Będzie on tylko działał z Blu Ray.

Proponowałbym inne rozwiązanie.
    supermarcinmh napisał:
    ... (telewizor nie ma wyjścia audio stereo). Do...

Jest kolega pewien tego? Wg specyfikacji telewizora na bocznej krawędzi jest również optyczne cyfrowe wyjście audio.
    Także, zamiast połączenia z gniazda słuchawkowego można wykorzystać owe wyjście optyczne. Będzie ono również działało dla odtwarzacza Blu Ray.
    W takim przypadku nie będzie potrzebny konwerter pokazany przez kolegę tylko prostsza wersja.
    Przykład tego prostszego konwertera DAC:

wzmacniacz yamaha - jak podlączyć bluray z tv smart i starym wzmacniaczem stereo

Np. Allegro aukcja #4907692670

1
  • #6 28 Lut 2015 14:59
    supermarcinmh
    Poziom 9  

czyli blu ray podpinam przez hdmi z tv a tv przez ten konwerter ze wzmacniaczem i nie tracę zbytnio na jakości dźwięku?

0
  • #7 28 Lut 2015 15:23
    Polon_us
    Poziom 41  

Tak to sobie wyobrażam. Zakładam, czego kolega nie potwierdził póki co, że telewizor ma wyjście optyczne audio.

0
  • #8 28 Lut 2015 15:40
    supermarcinmh
    Poziom 9  

Tak jest, a jakie kable dokupić żeby być w miarę pewnym że nie ma dużych strat jakości. Sugerować się ceną kabla czy firmą?

0
  • Pomocny post
    #9 28 Lut 2015 16:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Kolega potrzebuje dwa kable:

- optyczny typu TosLink - tutaj nie ma żadnego podziału lepsze/gorsze, kupić taki jest w sklepie. Strat jakości nie będzie.
    - podwójny kabel CINCH - tu tez nie ma co szaleć np. złocone końcówki. Kupić solidnie wykonany kabel, ot co. Powinno to być widoczne, te wykonanie, od pierwszego rzutu oka.

0
  • #10 28 Lut 2015 16:33
    supermarcinmh
    Poziom 9  

dzięki za pomoc już wszystko wiem

0