Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II 1.7 DTI - Kontrolka chłodzenia - objawy.

25 Lut 2015 23:32 15288 8
  • Poziom 12  
    Witam Serdecznie forumowiczów.

Na wstępie uprzedzam, byłem u diagnosty, po podłączeniu komputera pokazało tylko jeden błąd dot. akurat pedału hamulca (stopu), a brak jakiejkolwiek informacji ze sterownika o błędzie dot. kontrolki :

Opel Astra II 1.7 DTI - Kontrolka chłodzenia - objawy.

Może pomożecie, czego szukać co jest odpowiedzialne za świecenie tej kontrolki, ale po kolei..

1. Gdy na zewnątrz temperatura jest ok 0 lub na minusie wspomniana kontrolka się nie zapala.

2. Gdy temperatura powietrza skoczy do min 2 st C, zapala się ta kontrolka i na moment włącza się wentylator pomocniczy od klimatyzacji.

3. Jeśli chodzi o chłodzenie silnika to wszystko w porządku, była wymieniana chłodnica oraz termostat, lecz ta kontrolka już występowała przed tymi wymianami, temperatura silnika podczas jazdy 82 st C.

4. Nie udało mi się nigdy sprawić żeby w Astrze włączył mi się wentylator od chłodnicy np. latem ub roku, wentylator pomocniczy chłodnicy klimatyzacji włącza się praktycznie cały czas podczas działania klimatronika i nie wiem czy tak ma być.

5. Wyczyściłem styki w sterowniku wentylatorów nad lewym nadkolem, kontrolka nadal się zaświeca. Zauważyłem że jeżeli klimatronik ustawię do 21 st to nie zawsze kontrolka się zaświeci, jak tylko ustawię klimatronika pow 22st to zawsze kontolka się zaświeci jeżeli temp powietrza na zewnątrz jest pow 0st C.

Trochę się rozpisałem ale strasznie mnie irytuje ten błąd, a diagnosty jak widać na okolicy nie mam który by to naprawił.

Ps. jeżeli znacie kogoś w okolicach Częstochowy to proszę o polecenie :)
  • Poziom 11  
    może czujnik temperatury
  • Poziom 12  
    Witaj, piszesz o czujniku temperatury cieczy chłodzącej tak ? wskaźnik temp silnika na moje oko działa poprawnie, ale warto może go wymienić, może ktoś miał podobny przypadek ?
  • Poziom 11  
    tak . miałem tak w vectrze c ale to po czasie samo zgasło i juz nie pokazywało więcej
  • Poziom 12  
    ale w czasie świecenia kontrolki, wskaźnik temperatury pokazywał Ci poprawną temperaturę tak ? bo zastanawiam się jak sprawdzić prawidłowość działania tego czujnika aby nie bawić się w wymiany wszystkiego metodą prób i błędów ;)
  • Poziom 11  
    pokazywał mi temperature 85 do 90 stopni czyli taka norma a z kontrolką zaczeło sie po wymianie termostatu jeżeli ci coś to pomoże
  • Poziom 12  
    ale w czasie świecenia kontrolki, wskaźnik temperatury pokazywał Ci poprawną temperaturę tak ? bo zastanawiam się jak sprawdzić prawidłowość działania tego czujnika aby nie bawić się w wymiany wszystkiego metodą prób i błędów ;)
  • Poziom 25  
    Jeśli kolego wentylator ssący czy jak pisałeś "główny" chłodnicy nie działa po spróbuj go sprawdzić "na krótko".Bo to on przede wszystkim chłodzi płyn chłodniczy.Podejrzewam że jest on niesprawny skoro chłodzi tylko ten od klimatyzacji.Jeśli nie będzie chodził na krótko to poprostu brakuje Ci tzw.stopni mocy i stąd kontrolka.
    Jeśli byłby diagnozowany moduł chłodzenia to napewno są w nim zapisane błędy.
    Sprawdź ten wentylator i napisz jak wynik próby.
  • Poziom 12  
    Powodem zapalania kontrolki było przycieranie się wentylatora, raz działał a raz nie, (dokładnie to wentylator od klimatyzacji), po wymianie na inny (używany), jak ręką odjął, dziękuję wszystkim za pomoc.