Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karty graficzne - Wymiana GPU na inny obóz AMD > NVIDIA

ramiro26 26 Feb 2015 01:02 5472 4
    ramiro26
    Level 8  
    Chcę wymienić GPU. Pytanie czy wymiana Radka na Zielonego to problem dla systemu? Czy wystarczy wymienić kartę a potem odinstalować Catalyst CC i zainstalować sterowniki Nvidii? Może w nieco innej kolejności? Najpierw odinstalować CCC i stery a potem wymienić kartę i zainstalować GeForce'a? Po odinstalowaniu sterów ATI system będzie chciał restartu więc mam mu pozwolić na to czy wyłączyć ręcznie by system nie instalował jakichś standardowych sterowników?

Proszę mnie nie brać za totalnego laika, jednak zastanawiam się czy można coś 'zepsuć' w systemie jeśli się nieodpowiednio odinstaluje stare sterowniki(tutaj ATI) i zainstaluje NV.

System Windows 7 Pro 64bit
    sosarek

Level 43  
    Odinstalowanie sterowników, gdy poprosi o restart anuluj, zamknij standardowo system i odłącz komputer od zasilania.
    Zamień karty, włącz komputer, zainstaluj sterowniki do nowej, restart i gotowe.
    ramiro26
    Level 8  
    Dzięki za szybki feedback.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Najlepiej przed wyjęciem karty usunąć sterowniki, później instalacja nowej karty i instalacja sterowników ze strony nvidii. Ewentualnie można wyłączyć automatyczne instalowanie sterowników (ppm na mój komputer - zaawansowane ustawienia systemu - sprzęt - ustawienia instalacji urządzeń - ustawiasz ręcznie nigdy nie instaluj. Nie jest to konieczne, ale będziesz miał pewność że zainstalujesz najnowsze sterowniki w polskiej wersji ze strony producenta (windows update ściąga w wersji angielskiej - przynajmniej kiedyś tak robił). Jak zostawisz włączone to windows może cię ubiec i sam zainstaluje sterowniki. Mój sposób nie powinien zawieść. Na przyszłość patrz jakie wątki na forum są przyklejone w dziale którym piszesz. Mowa tu o tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2869870.html Tu masz krok po kroku napisane jak kompleksowo usuwać sterowniki.