Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire 5820tg - Bateria nie ładuje się.

26 Lut 2015 07:24 2850 7
 • Poziom 13  
  Witam, od razu opisze problem.

  W laptopie padł wentylator, na nowy czekałem ok miesiąca, w tym czasie laptop leżał w szafie nie używany. bateria trzymała ok godziny przed tą przerwą. Po przyjściu wentylatora komputer został rozkręcony, wymieniłem wentylator przy okazji pastę term. Gdy już wszystko złożyłem do kupy i odpaliłem Laptopa okazało się, że pokazuje ciągle 0% naładowania i że bateria jest ładowana. Ściągnąłem BatteryMon i takie pokazuje wartości. Chciałbym aby ktoś się im przyjrzał w czym jest problem. Byłbym wdzięczny za pomoc.
 • Poziom 7  
  Prawdopodobnie rozladowalo sie jedno ogniowo z tego wieloogniwowego akumulatora. Kontroler zintegrowany z akumulatorem przeprowadza proste testy napieciowo-pradowe i przez komputer i odpowiedni sterownik mozna z nim komunikowac i odpytac stan naladowania. Kontroler ter stwierdza teraz przez to jedno padniete ogniwo, ze ladowanie niema sensu. Zwykle zycie akumulatora jest ograniczone do pewnel liczby cykli ladowania rozladowania. Czesto jednak mozna przywrocic akumulator do zycia po wymienia tego jednego wadliwego ogniwa. Znalezsc zepsute ogniwo mozna po rozebraniu akumulatora (trzeba rozpilowac obudowe nie naruszajac wnetrznosci) i przeierzyc ogniwa. Zepsute ogniwo ma 0V. Ogniwa sa ze soba i obudowa dodatkowo sklejone i trzeba sie troche pomeczyc. Wymienic ogniwo na inne o tych samych parametrach.

  Tablety posiadaja ogniwa wykonane w specjalnej technologi monocell i przyciete do gabarytow urzadzenia.

  Oczywiscie nie oplaca sie przeprowadzanie takiej naprwy (BER) i to tylko cos dla pasjonatow.
 • Poziom 28  
  Witam. Możliwe, że coś źle poskładałeś albo jest problem z chargerem w laptopie. Jest też możliwe, że zbiegiem okoliczności coś się stało z baterią. Najlepiej byłoby przetestować inną sprawną w tym laptopie, a Twoją podłożyć do innego sprawnego laptopa. Możesz baterię sprawdzić multimetrem, na skrajnych pinach powinno być napięcie, czasami po podłączeniu pinu ID rezystorem 100 ohm do masy.

 • Poziom 32  
  Ale to nie jest tablet, tylko netbook. Bateria Simplo zbudowana z ogniw 18650. Można sprawdzić baterię bez rozcinania jej - trzeba mieć tylko program do tego. Jeśli ogniwa są dobre, pozostaje naprawa flasha.
 • Poziom 10  
  Witam
  Czy udało się rozwiązać problem ? Mam identyczny kłopot, z tą tylko różnicą że bateria przestała się ładować po 2 tygodniach które spędziła poza laptopem.
 • Poziom 11  
  maes napisał:
  Witam
  Czy udało się rozwiązać problem ? Mam identyczny kłopot, z tą tylko różnicą że bateria przestała się ładować po 2 tygodniach które spędziła poza laptopem.


  Jeśli laptop widzi tę baterię ("podłączony nie ładuje" albo ładowanie na stałym poziomie), to spróbuj tego:
  - wyłącz lapka i wyjmij baterię, odłącz zasilacz
  - Wciśnij i przytrzymaj - lub wciskaj power ( nic się zewnętrznie nie dzieje - chodzi tu o rozładowanie kondensatorów na płycie ) jakieś 20-30 sek.

  - teraz opcje są dwie -

  1) trzymając wciśnięty power włóż baterię i podłącz zasilacz ( trzymając wciśnięty power ) zwolnij "power" i uruchom lapka

  2) podłącz zasilacz i uruchom lapka (bez baterii), jak uruchomi się Windows podłącz baterię.

  Bez względu którą wybierzesz czynności poprzedzające są niezbędne.
 • Poziom 10  
  Niestety ten sposób nie u mnie działa. Wsadziłem baterię do innego laptopa i jest identycznie. Problem tkwi w samej baterii.

 • Poziom 32  
  Nie pomogą tutaj żadne czary ani dziwne czynności opisane dwa posty wyżej. Bateria nadaje się do regeneracji.