Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire 5820tg - Bateria nie ładuje się.

Wojciech08 26 Lut 2015 07:24 2544 7
  • #1 26 Lut 2015 07:24
    Wojciech08
    Poziom 13  

Witam, od razu opisze problem.

W laptopie padł wentylator, na nowy czekałem ok miesiąca, w tym czasie laptop leżał w szafie nie używany. bateria trzymała ok godziny przed tą przerwą. Po przyjściu wentylatora komputer został rozkręcony, wymieniłem wentylator przy okazji pastę term. Gdy już wszystko złożyłem do kupy i odpaliłem Laptopa okazało się, że pokazuje ciągle 0% naładowania i że bateria jest ładowana. Ściągnąłem BatteryMon i takie pokazuje wartości. Chciałbym aby ktoś się im przyjrzał w czym jest problem. Byłbym wdzięczny za pomoc.

0 7
  • #2 26 Lut 2015 08:03
    zxelwro800
    Poziom 6  

Prawdopodobnie rozladowalo sie jedno ogniowo z tego wieloogniwowego akumulatora. Kontroler zintegrowany z akumulatorem przeprowadza proste testy napieciowo-pradowe i przez komputer i odpowiedni sterownik mozna z nim komunikowac i odpytac stan naladowania. Kontroler ter stwierdza teraz przez to jedno padniete ogniwo, ze ladowanie niema sensu. Zwykle zycie akumulatora jest ograniczone do pewnel liczby cykli ladowania rozladowania. Czesto jednak mozna przywrocic akumulator do zycia po wymienia tego jednego wadliwego ogniwa. Znalezsc zepsute ogniwo mozna po rozebraniu akumulatora (trzeba rozpilowac obudowe nie naruszajac wnetrznosci) i przeierzyc ogniwa. Zepsute ogniwo ma 0V. Ogniwa sa ze soba i obudowa dodatkowo sklejone i trzeba sie troche pomeczyc. Wymienic ogniwo na inne o tych samych parametrach.

Tablety posiadaja ogniwa wykonane w specjalnej technologi monocell i przyciete do gabarytow urzadzenia.

Oczywiscie nie oplaca sie przeprowadzanie takiej naprwy (BER) i to tylko cos dla pasjonatow.

0
  • #3 26 Lut 2015 08:11
    krzychu1985^
    Poziom 27  

Witam. Możliwe, że coś źle poskładałeś albo jest problem z chargerem w laptopie. Jest też możliwe, że zbiegiem okoliczności coś się stało z baterią. Najlepiej byłoby przetestować inną sprawną w tym laptopie, a Twoją podłożyć do innego sprawnego laptopa. Możesz baterię sprawdzić multimetrem, na skrajnych pinach powinno być napięcie, czasami po podłączeniu pinu ID rezystorem 100 ohm do masy.

0
  • #4 27 Lut 2015 10:20
    Wiesław Rzepka

Poziom 32  

Ale to nie jest tablet, tylko netbook. Bateria Simplo zbudowana z ogniw 18650. Można sprawdzić baterię bez rozcinania jej - trzeba mieć tylko program do tego. Jeśli ogniwa są dobre, pozostaje naprawa flasha.

0
  • #5 24 Maj 2015 10:33
    maes
    Poziom 9  

Witam
    Czy udało się rozwiązać problem ? Mam identyczny kłopot, z tą tylko różnicą że bateria przestała się ładować po 2 tygodniach które spędziła poza laptopem.

0
  • #6 10 Lip 2015 09:55
    ptakstudio
    Poziom 10  

maes napisał:
    Witam
    Czy udało się rozwiązać problem ? Mam identyczny kłopot, z tą tylko różnicą że bateria przestała się ładować po 2 tygodniach które spędziła poza laptopem.

Jeśli laptop widzi tę baterię ("podłączony nie ładuje" albo ładowanie na stałym poziomie), to spróbuj tego:
    - wyłącz lapka i wyjmij baterię, odłącz zasilacz
    - Wciśnij i przytrzymaj - lub wciskaj power ( nic się zewnętrznie nie dzieje - chodzi tu o rozładowanie kondensatorów na płycie ) jakieś 20-30 sek.

- teraz opcje są dwie -

1) trzymając wciśnięty power włóż baterię i podłącz zasilacz ( trzymając wciśnięty power ) zwolnij "power" i uruchom lapka

2) podłącz zasilacz i uruchom lapka (bez baterii), jak uruchomi się Windows podłącz baterię.

Bez względu którą wybierzesz czynności poprzedzające są niezbędne.

0
  • #7 14 Lip 2015 10:20
    maes
    Poziom 9  

Niestety ten sposób nie u mnie działa. Wsadziłem baterię do innego laptopa i jest identycznie. Problem tkwi w samej baterii.

0
  • #8 21 Lip 2015 21:29
    Wiesław Rzepka

Poziom 32  

Nie pomogą tutaj żadne czary ani dziwne czynności opisane dwa posty wyżej. Bateria nadaje się do regeneracji.

1