Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczna kopia zapasowa plików z szyfrowaniem Windows 8.1

dawidb3 26 Lut 2015 08:35 552 6
  • #1 26 Lut 2015 08:35
    dawidb3
    Poziom 8  

Witam
    Proszę o poradę. Chciałbym wprowadzić na dwóch PC tworzenie w czasie rzeczywistym automatycznej kopii zapasowej plików. W każdym z PC podłączone są dwa dyski, po jednym ssd oraz po jednym HDD (ten ma służyć do przechowywania kopii zapasowej). Partycje D (dysk ssd) ma być kopiowana na Partycje G (hdd). Dodatkowo jedna jak i druga partycja (przynajmniej w planach) ma być szyfrowana bitlockerem z Windowsa 8.1. Posiadam także zewnętrzny dysk na którym będę wykonywał raz na miesiąc, dwa ręczną kopie plików. Proszę o podpowiedź, jak to zorganizować, czy w ogóle się da, czy dobrze to planuje? Jakim programem to zrobić?

0 6
  • #2 27 Lut 2015 19:35
    dexi
    Poziom 29  

Jeżeli chodzi o kopie lokalne to oczywiście da się to zrobić każdym komercyjnym lub darmowym programem do backupów.

0
  • #3 27 Lut 2015 23:30
    lukasz18dg
    Poziom 16  

Lub standardowym narzędziem od Windowsa.

0
  • #4 02 Mar 2015 11:18
    dawidb3
    Poziom 8  

A jaki program polecacie? oczywiście lepiej darmowych. I czy dobrze myślę że najpierw będę musiał odszyfrować oba dyski tak aby kopia się mogła zrobić? A więc nie będzie ona do końca wykonywać się automatycznie.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Mar 2015 12:52
    dexi
    Poziom 29  

Wszystko zależy od tego, jaki masz plan. Bitlocker z preboot authentication nie będzie problemem, bo odszyfrowanie zaczyna sie przed załadowaniem się Windowsa. Możesz użyć jakiegokolwiek programu i nie będzie on przeszkadzał.

No i musisz zdecydować jaki typ kopii masz zamiar wykonać. Czy ma to być kopia 1:1, czy może po prostu kopia wszystkich plików (bez uwzględniania pustego miejsca), czy to kpoia inkrementalna, czy może chcesz robić kopię wszystkiego co jakiś czas.

Ja już nie robię standardowych kopii zapasowych. Mam kilka prywatnych laptopów, które synchronizują się za pomocą protokołu bittorent. Więc jesli jeden padnie, to pliki będą nadal istnieć na innych.

Gdy jednak przejmowałem się kopiami to najbardziej spodobal mi się AOMEI. Myślę, że Comodo tez sie sprawdzi. Aha, ciekawostka. Niedawno odkryłem, że firma Comodo ma swoje główne biuro 5 minut drogi ode mnie (nie żartuję).

Dosyć chwalenia się. Wracajmy do problemu. Tutaj podaję ci stronę (niestety angielską), gdzie jest lista 34 najlepszych darmowych programów do robienia backupów:

34 NAJLEPSZE DARMOWE PROGRAMY DO BACKUPÓW. Artykuł jest z lutego tego roku, więc zawiera bardzo aktualne informacje.

0
  • #6 02 Mar 2015 21:02
    lukasz18dg
    Poziom 16  

Ale pytanie, czy to jest warte zachodu? Wg mnie łatwiejszym sposobem będzie jakaś duża chmura i co pewien czas aktualizowania plików znajdującej się na niej.

0
  • #7 02 Mar 2015 21:52
    dawidb3
    Poziom 8  

Ale dane w chmurze nie będą bezpieczne a nie są to dane prywatne tylko dane z firmy które nie mogą wyjść poza biuro. Dysponuję dodatkowymi dyskami więc myślę że nie problem to zorganizować tylko potrzebny jest dobry plan jak to wykonać.

0