Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac Fix 2 - Programowanie pilota bez otwierania skrzynki

26 Lut 2015 11:12 2931 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Zgubiłem pilot Faac Fix 2 do bramy więc właściciel mieszkania dał mi nowy. Kupiłem drugi nowy pilot i chcę go zaprogramować jednak tutaj zaczynają się schody...
    Sąsiedzi niestety nie pozwalają mi otworzyć skrzynki a dozorca budynku nie chce przyjść tego zrobić..

Czy jest możliwość zaprogramowania tego pilota nowego od starego pilota?
    Czy jest jakaś możliwość bez otwierania puszki od bramy?

pozdrawiam

• Poziom 43  
    Nie, pilot musi zostać zapisany w sterowniku radiowym.
  • Poziom 17  
    W radiach DTM, które często montowane są w napędach FAAC'a jest możliwość "skopiowania" pilota, a polega to na tym że w obrębie działania radia (czyli blisko napędu) należy przez 15 sekund przytrzymać zakodowany już pilot, następnie puścić guzik i w przeciągu 2 sekund nacisnąć guzik w nowym pilocie, również na 15 sekund,
    Spróbuj tej metody ;)
  • Poziom 9  
    Witam.
    Czy metoda blisko bramy i trzymania przez 15 sek przycisku komuś pomogła? Proszę i info bo mam podobny problem.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Jeśli pilot to oryginalny FAAC Fix (czyli "polska gałąź" FAACa) to nie ma żadnej możliwości dopisania zdalnego - tylko fizyczne gmeranie przy odbiorniku. Jeśli to radio innego producenta (bądź "włoski" FAAC - np. SLH) to przeważnie jest możliwość zdalnego dopisania pilota, ale - jeśli to wspólnota lub osiedle - tak samo przeważnie jest zablokowana.