Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stm32nucleo-F401RE - alarm domowy, wczytanie hasła z klawiatury matrycowej

kamel191 26 Lut 2015 11:55 627 2
  • #1 26 Lut 2015 11:55
    kamel191
    Poziom 12  

Witam.

W oparciu o mikrokontroler STM32 nucleo-F401RE i platformę mbed chciałbym zbudować coś w stylu prostego alarmu do domu jednorodzinnego.

Nie mam niestety pomysłu jak wykonać procedurę sprawdzania czy też ustawiania hasła użytkownika w oparciu o klawiaturę matrycową (np. aby uzbroić alarm wystukaj 4-cyfrowy kod i zatwierdź #).

Na razie udało mi się stworzyć kod do wyświetlania znaków wprowadzonych z klawiatury na wyświetlaczu lcd:

main.cpp

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

keypad.h
    Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Niestety nie mam kompletnei pomysłu jak zrealizować sprawdzanie hasła czy też jego zmianę.

Jeśli macie jakiś pomysł jak to ugryźć to proszę o radę :)

pozdrawiam[/code]

0 2
  • #2 26 Lut 2015 13:52
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

Twój problem niewiele ma wspólnego z mikrokontrolerami. To raczej zagadneinie z podstaw programowania i budowy algorytmów. W sieci znajdziesz zapene całe mnóstwo podobnych projektów - szukaj, czytaj i się ucz. Spróbuj też zapisać program w taki sposób, żeby był przynajmniej 10 razy krótszy. Programowanie nie polaga na szybkim rozmnażaniu prawie-nic-nie-robiących procedur. Procedura przeglądania klawiatury powinna być napisana w postaci dwóch zagnieżdżonych pętli - łącznie jakieś 8 linii kodu i powinna zwracać kod klawisza lub np. 0 jeśli nie wciśnięto żadnego klawisza. Procedura ta powinna być wywoływana w przerwaniu timera.

0
  • #3 26 Lut 2015 14:02
    kamel191
    Poziom 12  

Nie sposób się z tym nie zgodzić.

Kod obsługi klawiatury jest zapożyczony i przerobiony, żeby dostosować go do tego co potrzebuję (pewnie da się go skrócić).

Szukałem na internecie sposobów na obsługę hasła, niestety nie znalazłem nic prostego i skutecznego.

0