Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AGD do zabudowy - jaka lodówka?

LeXXus_44 26 Feb 2015 13:24 3633 5
Bosch
    LeXXus_44
    Level 10  
    Witam,
    Wybrałem sprzęt do naszej pierwszej wspólnej kuchni. Nie jestem pewien co do modelu lodówki.

Nasza lodówka musi spełnić kilka kryteriów:
    - do zabudowy
    - 177cm wysokości
    - no frost (początkowo chciałem pełny, ale w ostatecznie może być tylko w zamrażarce)
    - półki w środku mają być wykończone listwą metalową (widzieliśmy kilka plastikowych :cry: )
    - cicha i w miarę bezawaryjna

Moje modele:
    - Whirlpool ART 8912 A++ SF
    - Lodówka WHIRLPOOL ART 880/A+/NF
    - BOSCH KIN 86KF31

Pozostałe AGD:
    - Piekarnik Electrolux EOC 5851AOX
    - płyta indukcyjna Electrolux EHI 6540FOK
    - zmywarka Bosch SPV69T50
    - okap Toflesz Vega Glass OK-3 Biały

Proszę o opinie.
  • Bosch
    AUTOGRZEBOLOG
    Level 15  
    Zmywarka boscha okej, piekarnik i płyta nie powiem ci bo nie wiem co oni tam klepią, lodówka bosch bo whirlpoola kontroluje jakościowo w pracy...
  • Bosch
    Przemeek1988
    Level 22  
    Jak poprzednik- zmywarka Bosch jedna z lepszych: made in Dillingen ,tak samo piekarnik (o ile mnie pamięć nie myli ten model jest produkowany w niemieckiej fabryce AEG), płyta indukcyjna- dobra. Jeśli chodzi o okap to zobacz sobie jeszcze ofertę Ciarko.

Co do lodówki ..Nie ma cichej z funkcją no frost, ten sprzęt musi pohałasować - wtedy wiesz że działa ;). Generalnie Whirpool przy lodówkach to nie najgorsze rozwiązanie ;)
    LeXXus_44
    Level 10  
    Dzięki za porady.
    Okap wybrałem Toflesz, bo jest biały i ma dobre parametry (kuchnia otwarta). Według producenta 560m3/h i 34-50 dB.

Lodówkę wybrałem firmy Siemens KI34NP60.
    Przez chwile myślałem o KI39FP60, ale ma za mały zamrażalnik.

Reszta bez zmian. :D

Jak coś się popsuje dam znać :P

Edit:

Witam,
    Użytkuje wyżej wymienione agd już ponad pół roku. Dla zainteresowanych sprzęt pracuje idealnie. Szczególnie jesteśmy zadowoleni z piekarnika. Według mnie rewelacja. Zmywarka trochę słabo zmywa przyschnięte naczynia (czasami naczynia zalegają kilka dni w środku) na trybie eko (w końcu eko ;P), ale na normalnym jest rewelacja. Okap jest super. Za cenę i wydajność 10/10.
    Zużycie energii dla całego mieszkania (54m2, żarówki led, trzy laptopy, bez TV) około 70zł. Jak dla mnie ok.
    Zapomniałem o pralce. Polecili mi w sklepie Boscha WAE24441PL. Podobno robiony w Polsce. Również jesteśmy zadowoleni. Posiada świetny program do prania koszul. Brakuje mi tylko temperatury 90C w programie higienicznym (moja mama ma taki program w AEG :P), ale jest ok.
    Zukes
    Level 10  
    Odradzam Siemensa jestem po 5 latach eksploatacji KI39FP60. Rozszczelnił się układ z czynnikiem. Kompresor wtłoczył olej do układu chłodzenia.
    W użytkowaniu NIEPRZEMYŚLANA i głośna. Niby duża a nic nie zmieścicie.

ODRADZAM
    Julnaczek
    Level 2  
    LeXXus_44 wrote:
    Dzięki za porady.
    Okap wybrałem Toflesz, bo jest biały i ma dobre parametry (kuchnia otwarta). Według producenta 560m3/h i 34-50 dB.
    Okap jest super. Za cenę i wydajność 10/10.

Też mam okap kuchenny Toflesz. Potwierdzam, za cenę i to co oferuje nasz polski producent REWELACJA.