Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSICSI
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę] Arduino-projekt instalacji wejścia na posesję i videodomofon

dagakb 26 Feb 2015 15:44 1806 6
 • #1
  dagakb
  Level 2  
  Dzień Dobry. Rzecz dotyczy projektu w Arduino. Chciałem zamontować tani, bardzo tani dostęp przez furtkę na posesję i videodomofon. Mieszka tam trzy rodziny. Potrzebuje wykonania do tego projektu instalacji, jakie rzeczy trzeba kupić z Arduino, program który trzeba wgrać do kontrolera. Czy trzeba "kopać" rowy w ziemi do każdej rodziny czy można to zrobić za pomocą wirelessu (przy furtce może być zasilane baterią??). Czy może być wszystko, oprócz zostawienia przy furtce modułu od czytnika RFID RC522, zamontowane w domu. Musi też przy furtce klawiatura dla osoby która nie weźmie ze sobą karty lub klucza. Na razie tyle, nie wiem jakie będą pytania dotyczące tematu.

  Pozdrawiam
  Zbieramy wymagania do protokołu komunikacji bezprzewodowej elektroda.pl Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • CSICSI
 • CSICSI
 • #3
  dagakb
  Level 2  
  OK, jeżeli odpuszczę ten videodomofon, to DOMOFON + wejście na kartę lub klucz na cyfrowej klawiaturze będzie tańsze? Chodzi mi o części i projekt.
 • #4
  azibik
  Level 32  
  Gotowe rozwiązanie jest kilkakrotnie tańsze.
 • #5
  Kuniarz
  Moderator of Designing
  dagakb wrote:
  Chodzi mi o części i projekt.

  Kolego, jakiś czas temu został wprowadzony wymóg podawania budżetu na projekt. Napisz, jak Ty to widzisz. To wiele ułatwia, gdyż jeśli kwota odpowiada kilku stawkom godzinowym pracownika fizycznego (a tak jest w 90% przypadków), to szkoda czasu na klepanie posta :)
 • #6
  Mscichu
  Level 17  
  Popatrz na rozwiązania firm oferujące gotowe produkty, schematy do nich i zobacz co Tobie i sąsiadom podejdzie najbardziej. Dla przykładu poszukaj MIFON, URMET, LASKOMEX, PROEL, CYFRAL i inne wystarczy wpisać.
  MIFON, URMET, LASKOMEX, PROEL mają w swojej ofercie klucze zbliżeniowe, CYFRAL tylko dotykowe.
  Jeżeli schodzisz z kwoty to pozostaje system analogowy, wtedy tylko z tych co wypisałem MIFON i URMET.

  Gdybyś chciał samodzielnie coś zrobić z naprawdę najniższą kwotą to proponuję najtańszy domofon analogowy (odpada projektowanie elektroniki rozmowy, dzwonka i otwierania i nie zrobisz w takiej kwocie obudowy) i dorzucasz do tego moduł RFID za 50zł i jakikolwiek uC, ale musisz sam go oprogramować. Masz wtedy wejście na klucze zbliżeniowe ale musisz też kombinować z obudową ponieważ większość domofonów ma obudowy metalowe i blokują sygnał.
 • #7
  Kuniarz
  Moderator of Designing
  dagakb wrote:
  Myślałem, to będzie tanie.

  Będzie, jeśli sam to zaprojektujesz i sam napiszesz oprogramowanie. Co nie zmienia faktu, że z powodu prób i błędów, wydasz więcej niż za produkt z półki. Zakładając oczywiście, że Twój czas nie jest warty ani złotówki.