Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Arduino-projekt instalacji wejścia na posesję i videodomofon

dagakb 26 Lut 2015 15:44 1269 6
  • #1 26 Lut 2015 15:44
    dagakb
    Poziom 2  

Dzień Dobry. Rzecz dotyczy projektu w Arduino. Chciałem zamontować tani, bardzo tani dostęp przez furtkę na posesję i videodomofon. Mieszka tam trzy rodziny. Potrzebuje wykonania do tego projektu instalacji, jakie rzeczy trzeba kupić z Arduino, program który trzeba wgrać do kontrolera. Czy trzeba "kopać" rowy w ziemi do każdej rodziny czy można to zrobić za pomocą wirelessu (przy furtce może być zasilane baterią??). Czy może być wszystko, oprócz zostawienia przy furtce modułu od czytnika RFID RC522, zamontowane w domu. Musi też przy furtce klawiatura dla osoby która nie weźmie ze sobą karty lub klucza. Na razie tyle, nie wiem jakie będą pytania dotyczące tematu.

Pozdrawiam

Masz problem z Arduino? Zadaj u nas pytanie. Odwiedź nasze forum Arduino. Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 26 Lut 2015 16:23
    Kuniarz
    Poziom 36  

Zdecydowanie taniej będzie... kupić gotowy wideodomofon. Koszt projektu to przynajmniej 10x wartość towaru z półki.

• #3 26 Lut 2015 16:39
    dagakb
    Poziom 2  

OK, jeżeli odpuszczę ten videodomofon, to DOMOFON + wejście na kartę lub klucz na cyfrowej klawiaturze będzie tańsze? Chodzi mi o części i projekt.

• #4 26 Lut 2015 16:49
    azibik
    Poziom 32  

Gotowe rozwiązanie jest kilkakrotnie tańsze.

• #5 26 Lut 2015 18:28
    Kuniarz
    Poziom 36  

dagakb napisał:
    Chodzi mi o części i projekt.

Kolego, jakiś czas temu został wprowadzony wymóg podawania budżetu na projekt. Napisz, jak Ty to widzisz. To wiele ułatwia, gdyż jeśli kwota odpowiada kilku stawkom godzinowym pracownika fizycznego (a tak jest w 90% przypadków), to szkoda czasu na klepanie posta :)

• #6 26 Lut 2015 18:31
    Mscichu
    Poziom 14  

Popatrz na rozwiązania firm oferujące gotowe produkty, schematy do nich i zobacz co Tobie i sąsiadom podejdzie najbardziej. Dla przykładu poszukaj MIFON, URMET, LASKOMEX, PROEL, CYFRAL i inne wystarczy wpisać.
    MIFON, URMET, LASKOMEX, PROEL mają w swojej ofercie klucze zbliżeniowe, CYFRAL tylko dotykowe.
    Jeżeli schodzisz z kwoty to pozostaje system analogowy, wtedy tylko z tych co wypisałem MIFON i URMET.

Gdybyś chciał samodzielnie coś zrobić z naprawdę najniższą kwotą to proponuję najtańszy domofon analogowy (odpada projektowanie elektroniki rozmowy, dzwonka i otwierania i nie zrobisz w takiej kwocie obudowy) i dorzucasz do tego moduł RFID za 50zł i jakikolwiek uC, ale musisz sam go oprogramować. Masz wtedy wejście na klucze zbliżeniowe ale musisz też kombinować z obudową ponieważ większość domofonów ma obudowy metalowe i blokują sygnał.

• #7 26 Lut 2015 19:28
    Kuniarz
    Poziom 36  

dagakb napisał:
    Myślałem, to będzie tanie.

Będzie, jeśli sam to zaprojektujesz i sam napiszesz oprogramowanie. Co nie zmienia faktu, że z powodu prób i błędów, wydasz więcej niż za produkt z półki. Zakładając oczywiście, że Twój czas nie jest warty ani złotówki.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo