Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Defy plus - nie działajacy youtube

26 Lut 2015 16:52 969 15
  • Poziom 12  
    Witam,

posiadam od paru dni defy plus. Chciałem zobaczyć jak działa youtube. Niestety po kliknięciu na jakikolwiek filmik telefon zamyka przeglądarkę.
    Dodam, że to mój pierwszy android, stąd może odpowiedź jest oczywista.

Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 12  
    dodam że robiłem reset do ustawień fabrycznych i jest to samo.
    Ten sam problem występuje gdy odpalam aktualizacje systemowe
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Próbuję odpalić filmik na youtube - pojawia się komunikat aplikacja została zatrzymana.
    Próbuję sprawdzić aktualizacje systemowe to samo.

Sama przeglądarka internetowa działa, loguję się na pocztę, przeglądam strony itp.
  • Poziom 12  
    tu jest mały problem a w zasadzie dwa:

1) nie mam zielonego pojęcia jakich aktualizacji szukać bo nie wiem jaką mam przeglądarkę

2) nie mogę zainstalować sterowników na moim laptopie (problem -"MTP USB device failed") i na razie komunikacja telefon-laptop odpada.

czy takie aktualizacje mogę znaleźć w shop play w swoim androidzie ? próbowałem znaleźć wczoraj jakąś aktualizację do swojej przeglądarki właśnie w shop play (wpisując po prostu aktualizacje przeglądarki) i wyrzuciło mi masę różnych przeglądarek - tak jak pisałem wyżej nie wiem czego szukać. Czy pobrać takim razie inną przeglądarkę np. google chrom ?

Niestety jak odpalam aktualizacje systemowe na telefonie to jest ten sam problem co z youtubem
  • Poziom 18  
    wejdz w sklep play i pobierz aplikacje youtube. Powinno dzialac.
  • Poziom 12  
    sprawdzałem właśnie na stronie motoroli i idąc po moim modelu trafiłem na aktualizacje android-a, które ostatecznie mojego modelu już nie dotyczą:

https://motorola-global-en-roe.custhelp.com/app/answers/prod_detail/a_id/97281/p/30,6720,8108

dla ścisłości, mam szukać aktualizacji ale do samego android-a np jelly bean 4.2.2 czy coś lepszego. Sorry jak zadaję głupie pytania, ale to mój pierwszy android.
  • Poziom 12  
    android: 4.1.1
    wersja miui: 2.12.21

co tak naprawdę muszę zaktualizować ? Aktualizacja do mojego telefonu nic mi nie mówi, bo jak szukam przez google to znajduje mi:

- upgrade właśnie android-a.
    - rootowanie systemu - w tym wypadku tracę chyba gwarancję.
  • Poziom 12  
    szukam aktualizacji na stronie motoroli bo chyba tam powieiniem zacząć szukać:

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/software-upgrade-news/g_id/1994

niestety mojego modelu nie ma. Gdzie mam szukać aktualizacji, której nie będę się bał się zainstalować na moim telefonie, dwa jeszcze chciałbym, wiedzieć jaka ostatnia oficjalna została wypuszczona. Gdzie szukać jak nie na stronie motoroli ? Trochę ręce mi opadają.

Chyba muszę spróbować zrobić to w taki sposób jak niżej:

http://motorola-global-en-roe.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/87731

o ile uda mi się przeskoczyć problem komunikacji telefon-laptop.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.android.gs/update-motorola-defy-defy-plus-cm11-android-4-4-kitkat/

ale jest to nieoficjalne wersja i strona z której miałem ściągnąć:

Then, from here download the Google Apps package

już wygasła.

Edit: Poczytałem trochę i mam 2 pytania:
    1) Zmiana androida w przypadku opisanym wyżej (ostatni link) wiąże się z root-owaniem.
    Czy taką aktualizację masz na myśli czy prostszą bez root-owania ?
    2) Czy do zmiany androida potrzebny jest tylko plik CM czy też CM razem z Gapps ? A jak to wygląda przy zalecanej aktualizacji przez Motorolę ?
  • Poziom 12  
    youtube youtubem, ale to samo dzieje się gdy próbuję sprawdzić aktualizacje systemowe.

Czy gaps = rootowanie ? w sensie, że bez rootowania nie wgram
  • Poziom 29  
    Jeśli masz MIUI to najlepiej ściągnąć plik SBF z kompletnym stockowym systemem, wgrać go przez RSD Lite i zapoznać się z Androidem na stocku.
    Dopiero potem możesz zacząć bawić się w jakiekolwiek modyfikacje, customy itp jeśli nie będzie Ci wystarczał stockowy system.