Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa - Sterowanie blokadą drzwi

26 Lut 2015 17:49 1071 9
  • Poziom 22  
    Witam. Mam pytanie odnośnie centrali Versa. W wiatrołapie będą wymieniane drzwi i zależy właścicielowi na jakiejś blokadzie. Są drzwi główne które będą otwierane kluczem i wchodzimy do wiatrołapu gdzie mamy manipulator. Wymyśliłem żeby zainstalować w nich elekozaczep z mechaniczną blokadą, lecz to będzie mało praktyczne bo to miejsce publiczne a dzieci są ciekawe. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać? Może jakiś inny system blokady sterowany systemem alarmowym? Zasada działania tej blokady ma być na zasadzie takiej, uzbrajamy system alarmowy włańcza się blokada drzwi, rozbrajamy system blokada puszcza do momentu uzbrojenia. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Witam
    Można założyć zamek Solenoidowy -rygiel(lub zwykły rygiel), sterowany pilotem po dodaniu modułu obsługi pilotów Versa-MCU lub sterowany zamkiem szyfrowym zamocowany na zewnątrz.Jednak proponowany zamek np.( JEB 250 - RE-JB250)
    ma wiele zalet.
    Należałoby założyć integrę do tego zbliżeniowy czytnik kart+ w.w. zamek i była by bajka.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Można do drzwi założyć zworę elektromagnetyczną sterowaną przez centralę alarmową.
  • Poziom 12  
    Jednak taka zwora w trakcie działania pobiera non stop prąd.I w zależności od rodzaju zwory im większa zwora tym większy prąd i większa siła trzymania.
    Lecz jeśli mamy nawet zworę 30 kg wystarczy że użyjemy takiej siły i drzwi są otwarte a wiadomo alarm nie do tego służy a tym bardziej zwora. Zwora jest wskazana lecz w systemach przeciwpożarowych .
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Komar napisał:
    Zwora jest wskazana lecz w systemach przeciwpożarowych .

Możesz napisać do czego jest potrzebna w tych systemach.

Zasada jest prosta w każdym obiekcie z którego wyjście kontrolowane jest elektrycznie, otwarcie drzwi musi odbywać się przez zdjęcie napięcia (czy to zwora czy elektrozaczep - obojętnie).
    To czy w obiekcie jest system alarmu pożarowego czy jakiś inny "przeciwpożarowy" nie ma nic do rzeczy.
  • Poziom 12  
    W systemach ppoż zworę często stosujemy do automatycznego zamykania drzwi z zastosowaniem samozamykaczy z ryglami też jest to wykonalne lecz nie do tego służą. W systemach alarmowych nie spotkałem się z zastosowaniem zwór (może mało widziałem). Nie chcę wiedzieć co by się stało gdyby ktoś (np dziecko) włożyło palce w uchylone drzwi a system awaryjnie podał zasilanie na zworę.
    Może przesadzam lecz boję się tych rozwiązań. Też proszę zwrócić uwagę na różnicę w poborze prądu.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Komar napisał:
    Nie chcę wiedzieć co by się stało gdyby ktoś (np dziecko) włożyło palce w uchylone drzwi a system awaryjnie podał zasilanie na zworę.
    Skoro montował kolega zwory to powinien kolega wiedzieć że to nie zwora domyka drzwi , a samozamykacz . Po drugie w omawianym przypadku, sytuacja o której kolega pisze tak czy inaczej nie może mieć miejsca, bo drzwi mają się blokować na czas uzbrojenia alarmu.
    Powyższe nie zmienia faktu że najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie elektrozaczep rewersyjny, z którym to zamontowanym należało zamówić te drzwi.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Komar napisał:
    Może przesadzam lecz boję się tych rozwiązań. Też proszę zwrócić uwagę na różnicę w poborze prądu.

Jak się czegoś boisz to się z tym zapoznaj. Kup używaną zworę np: 180 kg i zapoznaj się z nią bo z tego co piszesz nie masz o zworach żadnej wiedzy.

Tak na marginesie to zwora 30 kg o której piszesz chyba dedykowana dla przedszkoli.

Dodano po 2 [minuty]:

Komar napisał:
    W systemach alarmowych nie spotkałem się z zastosowaniem zwór (może mało widziałem).

A słyszał kolega o systemach kontroli dostępu?
  • Poziom 22  
    Właśnie zmieniłem konfigurację i drzwi nie będą w żaden sposób sterowane przez system alarmowy, za dużo zachodu przy tym jest i do tego jeszcze awaryjne zasilanie. Więc przedstawiłem propozycje z kontrolą dostępu z zasilaczem buforowym.
    Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne