Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp designjet T120 - wywala orginalną instalke sterownika

chaby 26 Lut 2015 19:44 1470 7
  • #1 26 Lut 2015 19:44
    chaby
    Poziom 8  

Witam,mam kłopot z instalacją sterownika plotera pod win8.1 64bit, jestem pewien że problem widnieje tylko przy win 8 ponieważ pod win7 hula aż miło. Chodzi o połączenie sieciowe plotera "HP" wyróżniłem HP ponieważ z kserem które posiadam maki RICOCH mP200 nie ma problemu, i nie wiem dlaczego z HP jest. Teraz dokładnie opiszę w czym kłopot. Każda instalacja odbywa się prawidłowo i bez błędu i wszystko działa (druk) mam na myłśli sterownik z CD natomiast po zresetowaniu kompa drukarka jest offline nie aktywna i nic nie można wydrukować. Problemu nie ma wybierając instalację sterownika z listy systemu win ale ten ster jest klasyczny i mocno okrojony we właściwościach. Oczywiście wszystko odbywa się połączeniem sieciowym. Czytałem gdzieś o zaporze sieciowej ale wtedy żaden sprzęt sieciowy by nie hulał, nie wiem o co chodzi.

0 7
  • #3 27 Lut 2015 17:32
    chaby
    Poziom 8  

na płycie jest instalka exe, a ze strony pobieram katalog w którym jest plik inf ale to nie ma znaczenia ten p.......ny win 8 wywala stery i zastępuje swoim. A wie ktoś czy jest możliwość wyłączenia wykrywania sterów przez ten wspaniały system.

0
  • #4 27 Lut 2015 18:02
    master-007
    Moderator na urlopie...

Spróbuj przywrócić sterownik (menadżer urządzeń/prawy klik na sterowniku/właściwości/zakładka sterownik/przywróć sterownik). Zobaczysz czy nadpisze go spowrotem.
    Możesz też wyłączyć Windows Update:
    http://www.microcentertech.com/tech_center/DB/read_article.php?faqid=./HowTos/HOW5006661B.htm
    http://www.thewindowsclub.com/stop-windows-7-from-installing-drivers-automatically

Jeśli to nie zadziała to możesz oszukać system przy pomocy broni ostatecznej :)
    Wejdź w menadżer urządzeń, spisz identyfikatory sprzętu dla urządzenia, do którego system ma nie instalować sterownika. Następnie odinstaluj sterownik zainstalowany przez system, wejdź w C:\Windows\Inf. W folderze, w plikach inf poszukaj linii ze spisanymi wcześniej identyfikatorami i usuń identyfikatory twojego urządzenia. Po takiej akcji, przy wyłączonej aktualizacji sterowników przez Windows Update system już nie powinien znaleźć sterownika dla tego urządzenia.

0
  • #5 27 Lut 2015 18:36
    chaby
    Poziom 8  

Zrobiłem jak opisałeś i pojawił się komunikat że dla urządzenie jest już zainstalowane najlepsze oprogramowanie sterownika.
    Zrobiłem nową instalkę sterownika pod USB, ten sterownik pod usb również znajduje się w katalogu gdzie znajduje się sterownik sieciowy, wyglądają one tak: hpi5125s.inf (sieciowy) i hpiusbco.inf (usb). Ten sterownik pod usb jest ok nie wywala system win i zachowuje sie normalnie nawet po zresetowaniu kompa, można powiedzieć że normalne działanie sprzętu. Moim zdaniem z sieciowym sterownikiem jest coś nie tak, bo inny sprzęt typu ksero które jest podłączone przez kabel sieciowy hula aż miło. Serwisanci z HP twierdzą że inni użytkownicy takich ploterów i z syst win 8 nie maja tego typu problemów. Hmmm może zrobić przywrócenie systemu chociaż nie wiem czy to pomoże kompa mam nowego zaledwie 1 m-c. Na usb nie mogę pracować ponieważ pliki do wydruku mam kilkudziesięciu megowe, a po za tym musi być jakieś rozwiązanie tego problemu. Wpadłem jeszcze na pomysł że wykorzystam do próby kompa córki też ma win 8.1.

0
  • #6 27 Lut 2015 18:46
    master-007
    Moderator na urlopie...

Jesteś pewny, że masz dobrze skonfigurowany port plotera we własciwościach drukarki (Panel sterowania/urządzenia i drukarki)? Ja też mam w pracy ploter HP, stary jak świat, bodajże designjet 450c, też wpięty w sieci razem z kserem (Develop Ineo 223 - to to samo co Konica Minolta bizhub). W konfiguracji portu zmieniałem coś (nie pamiętam nazwy parametru) z 9100 na 9101 i wtedy ruszyło. Jakbym zobaczył okno z konfiguracji portu to byłoby mi łatwiej sobie przypomnieć, możesz wrzucić screen?

0
  • #7 28 Lut 2015 07:42
    chaby
    Poziom 8  

Sprawdziłem konfiguracje portów i na 9100 drukuje a na 9101 nie, oczywiście do momentu zresetowania kompa. Cały czas się zastanawiam jaki jest problem w tym że instalacja odbywa się prawidłowo i po instalacji jest wszystko ok a po zresetowaniu jest drukarka offline, kolega podpowiedział mi żebym na czas instalacji i sprawdzenie odinstalował program antywir tak zrobiłem i bez zmian tak jak było tak jest. Hmmm nic walczę dalej

0
  • #8 02 Mar 2015 08:01
    chaby
    Poziom 8  

No i po kłopocie, zrobiłem przywrócenie systemu i po całej operacji wykonałem próbę instalacji sterownika plotera i podczas wyszukiwania sprzętu system znalazł oprócz standardowego sterownika znalazł jeszcze jeden o dziwnej nazwie HP74COB2(HP DesingnjetT120) i zainstalowałem jego właśnie ten z listy nie z dysku i .... i hula aż miło więc problem rozwiązany. Do końca ie wiem gdzie tkwił błąd ale zapewne coś z systemem.

hp designjet T120 - wywala orginalną instalke sterownika

0