Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Probook 4520s - 'martwa' bateria

27 Lut 2015 11:25 2766 9
 • Poziom 13  
  Witam,

  Sprzęt jest właśnie po wymianie płyty głównej na nową
  .
  Z tego powodu ponad miesiąc bateria nie była ładowana ani użytkowana - rozładowała się
  .
  Przed wymianą płyty programik HP do testowania baterii pokazywał status : Słaba.
  Wczoraj po wymianie płyty tester systemowy baterii pokazał : Wymiana (41) , natomiast BIOS-owy tester baterii
  pokazał kod usterki : RGCC24-5347HS-QFPG3F-C0D703 /nie wiem co to oznacza , bowiem support HP nie dopuszcza/pozwala/umożliwia nawet do zadania takiego pytania o znaczenie tego kodu/
  .
  Czy bateria na 100 % jest out, czy ewentualnie nadaje się do regeneracji/naprawy/wskrzeszenia ?
  Co mozna wykonać we własnym zakresie na początku, aby spróbować 'podnieść' baterię ?
 • Poziom 27  
  Jak masz możliwość to zainstaluj dedykowany program od baterii, w nim ukażą się dane o cyklach ładowań, pojemności, dacie produkcji, napięciach na sekcjach ogniw.
 • Poziom 13  
  załączam zrzut ekrany serisowego - 1 ogniwo padło Można uratować batrię czy zgon ? HP Probook 4520s - 'martwa' bateria
 • Poziom 27  
  Nie padło ogniwo, trzeba było przeczytać poprzednie posty gdzie już o tym pisałem.
  Hp monituje napięcie dla jeszcze jednej sekcji baterii - gdyby było 8 ogniw w baterii (bateria 4-sekcyjna) to by było odczytywane napięcie ogniwa 1. Ty masz baterie 6 ogniw, czyli 3 sekcje ogniw, więc odczyt jest dobry. Jednak ogniwa są do wymiany, masz różnice w napięciach na sekcjach powyżej 200 mV, pojemność pełnego naładowania (fcc) wynosi 1943 mAh z fabrycznych 4400 mAh, cykli 322. Bateria do regeneracji lub wymiany.
 • Poziom 15  
  Kolego @krzychu1985^ a co powiesz mi odnośnie mojej baterki z HP Elitebook, dostałem lapka z padnietym jednym pakietem, wymieniłem go, wyrównałem napięcie, jednak bateria nie rusza, wygląda że elektronika trzyma.

  Oczywiscie siedzi tam BQ20Z80 i BQ29330

  czy da się to jakoś ruszyć czy trzeba kogoś to to zapdnie pod fejs?

  HP Probook 4520s - 'martwa' bateria
 • Poziom 27  
  Dopuszczalne są różnice między sekcjami nie większe od 50 mV. Popatrz jakie są w Twojej baterii. Takie eksperymenty z wymianą jednej sekcji nie są dobre, skąd wiesz jak dobrać ogniwa pojemnością i opornością wewnętrzną ? Wymieniłeś tę sekcję na tego samego producenta i o tej samej pojemności ? Cały pakiet trzeba przetestować pod obciążeniem, napięcia powinny być równe na sekcjach po naładowaniu do pełna całego pakietu, pod obciążeniem aż do rozładowania pakietu do 9 V.
 • Poziom 15  
  Pakiet wziąłem z drugiej baterii HP, w obu bateriach ogniwa 2200mAh, producent ten sam - Samsung. Chcę wiedzieć czy idealne wyrównanie napięć coś da, bo jesli i tak trzeba będzię resetować sterownik to bez sensu jest moje grzebanie, zwrócę się do któregoś z kolegów którzy się tym trudnią.

  Podrównałem napięcia tak że rożnica na pakietach nie przekracza 50mV, dokładniej nie dam rady bo nie dysponuje miernikiem który pokazywał by mi dokładniej.

  Tak wygląda to obecnie:

  HP Probook 4520s - 'martwa' bateria
 • Poziom 27  
  To, że producent ten sam i pojemność nominalna ta sama, nie oznacza, że pojemność pełnego naładowania wymienionej sekcji jest taka sama jak pozostałych. Załóżmy, że stare sekcje mają po 3300 mAh a ta wymieniona ma 4000 mAh - sterownik tego nie zaakceptuje, chyba, że zmierzyłeś pojemności i są takie same dla wszystkich sekcji.
  Wracając do sterownika - gdy padła jedna sekcja - zablokował się, są wystawione flagi PF, sama wymiana ogniw nie wystarczy, trzeba zresetować sterownik.
  Jeszcze mała uwaga w sprawie ogniw - piszesz, że są w bateriach ogniwa 2200 mAh, na screenie widać pojemność nominalną 5100 mAh, co oznacza, że ogniwa mają 2550 - 2600 mAh, więc jeśli samsungi to 26f lub 26a - różowe ?
 • Poziom 15  
  Dokladnie sa to rozowe samsungi.
  Odezwe sie w sprawie regeneracji bezposrednio bo zablokowanego sterownika. nie ugryze.
 • Poziom 13  
  nic nie wymieniam, użytkuję bez baterii i święto !