Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interfejs ISP / USART-programowanie rfm12b

nariox 27 Lut 2015 13:27 441 2
  • #1 27 Lut 2015 13:27
    nariox
    Poziom 11  

Witam!
    Posiadam kontroler usbasp i programuję póki co korzystajac z ISP
    potrzebuje teraz zaprogramować dwa moduły rfm12b wraz z microkontrolerami atmega 8

Czy mogę to wykonać nastąpująco:
    W podstawce programatora umieszczam atmega 8
    na osobnej płytce umieszczam moduł rfm12b wraz ze swoim zasilaniem( i podłączam odpowiednie piny

Przesyłam program do qc i modułu

I teraz moje pytanie:
    Czy mogę to wykonać używając mojego usbasp czy potrzebuję do tego interfejsu USART?

Jeżeli mam ustawić linie CS w stan niski, to znaczy że na pinie qc ustawiam stan niski i wyjście i łaczę go z pinem SS?

I jeszcze jedno pytanie: czy po stabilizatorze 3.3 V konieczne jest użycie czegoś takiego jak układ : 74HC125 ??

posługuję się wskazówkami z artykułu:

Link

0 2
  • Pomocny post
    #2 27 Lut 2015 13:58
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Programujesz tylko Atmegę, a w jej sofcie zawierasz komunikację z RFM. Sam moduł radiowy nie posiada (chyba) pamięci EEPROM itp, więc po każdym włączeniu musi dostać sekwencję konfiguracyjną, a następnie ramki danych.

0
  • #3 28 Lut 2015 10:30
    nariox
    Poziom 11  

Dzięki bardzo za odpowiedź, Jak chodzi o drugą cześć mojego posta, to wyraziłem się nie precyzyjnie.
    W linku z mojego pierwszego posta zajduje się diagram z SPI MASTER i SPI SLAVE
    Czy dobrze rozumuje ze dotyczy on sterowania kilkoma( w tym przypadku dwooma rfm12b)
    urządzeniami za pomocą jednego microkontrolera?

Ja chcę użyć kombinacji 1 moduł + 1 microkontroler, zatem w moim przypadku ograniczy się to tylko na podanie z pina procesora stanu niskiego na pin: NSEL rmf12b?

Czy układ o którym wspomniałem w pierwszym poście 74HC125 jest konieczny do zasilania modułu rfm12b?

0