Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polo 6n 1.4 44kw po czyszczeniu przepustnicy obroty falują 2000-1700

27 Lut 2015 13:28 2118 17
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem z polo. Po czyszczeniu przepustnicy założeniu i wykonaniu adaptacji obroty silnika falują w przedziale od 1700-2000. Została też wymieniona przepustnica i dalej to samo. dodam że na starej przepustnicy wystarczyło przytkać przepustnice i obroty wracały do normy. Tak jak by dostawał za dużo powietrza. będe wdzięczny za pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 40  
    Zrób adaptacje na nowej przepustnicy i powinno chodzić.
  • Poziom 31  
    Wygląda na błąd w adaptacji.
  • Poziom 9  
    Adaptacja zrobiona. Niby przebiegla pomyslnie. Obroty dalej szaleja i podczas jazdy jak sie zmienia bieg to czuc jak pedal gazu sam chodzi. Czy to moze komputer padl.
  • Poziom 31  
    Przed adaptacją zresetuj wartości wyuczone.
  • Poziom 9  
    Były wykasowane. Poczekam jak przyjdzie do mnie kolejna teraz 100% pewna że dobra przepustnica i zobacze jak będzie chodził. A jest taka możliwość że będzie niby na kompie pokazywało że adaptacja przebiegła pomyślnie a w rzeczywistości nie będzie przeprowadzona. A i dodam że na starej przepustnicy nie był podłączony przewód masowy i chodziła dopuki jej nie czyściłem.
  • Poziom 31  
    Nie chodzi o wykasowanie błędów tylko wartości wyuczonych.
  • Poziom 9  
    Niby elektryk to zrobil. A mogl bys napisac jak to sie robi to nastepnym razem sprawdze czy to robi.
  • Poziom 9  
    No i dupa. Kolejna przepustnica i Auto od razu po odpaleniu szaleje na obrotach. Macie może jeszcze jakieś pomysły. Czy może ECU szlak trafił.
  • Poziom 29  
    Zapłon ustaw, tylko dokładnie, bo tam masz problem.
  • Poziom 9  
    Myślisz że zapłon by sie przestawił. Tylko nic tam nie robiłem.
  • Poziom 31  
    Kolega Oprysk Stonki słusznie zauważył .
  • Poziom 29  
    Zobacz jeden numer- czy jak włączysz światła (np długie) albo ogrzewanie tylnej szyby silnik nagle zwiększy obroty po czym obniży.
  • Poziom 9  
    Jak włącze to obroty delikatnie spadają. Według mnie za dużo powietrza idzie przez przepustnice. Po podłączeniu jej od razu sie otwiera obroty rosną. Postawiłem dzisiaj do elektromechanika powiedział że to będzie wyzwanie go zrobić bo jeszcze nie było takiego problemu.
  • Poziom 29  
    Nie ma tam żadnych cudów, podstawowa regulacja silnika, uwierz, silnik AEX i jego system sterowania jest prosty aż do bólu.
    Moderowany przez Pawel wawa:

Pewne skutki Twojej przypadłości udało mi się usunąć. ;)

• Poziom 9  
    Niby prosty a nie można dojść co mu dolega.

Dodano po 2 [minuty]:

A i dodam jeszcze że przed przed czyszczeniem auto kradło prąd. Wyciągałem wszystkie bezpieczniki włożyłem je. Na koniec naładowałem akumulator i teraz nie kradnie prądu ale szaleją obroty.