Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Jetta - Brak swiatła w bagażniku oraz nie świeci kontrolka otwartej klapy

27 Lut 2015 18:03 981 2
  • Poziom 9  
    Nagle z dnia na dzień przestała mi działać lampka oświetlenia bagażnika w VW Jetta r. 2008. Sprawdziłem krańcówkę dohcodzącą do zamka i zmostkowałem wtyki i lamka nie świeci, podobnie jak kontrolka otwartej klapy na desce rozdzielczej. Zamek jest ok. Odłączyłem go i sprawdziłem. Przy zamkniętym zamku na mierniku pokazuje że jest przerwa, przy otwartym jest styk wiec jest z zamkiem ok. Z żarówką też jest ok. Sugerowano mi mikrostyk w zamku. Tym zajmował się też mechanik i nic mi z tym nie zrobił.
    Proszę o sugestie bo generalnie jestem w tym zielony a tak prawde mówiąc juz drugi mechanik samochodowy tym się zajmował i nic.
  • Spec od samochodów
    Przelotkę sprawdzałeś kolego ???
  • Poziom 9  
    Wczoraj po wstępnych samodzielnych pomiarach okazało się że na wtyczce jest napiecie 13V (wskazanie miernika) i co ciekawe niezależnie czy podłączone przez zamek klapy zamknięty bądź otwarty. Nic to nie zmienia na obsadce. Żarówka jest sprawna, obsadka też po podłączałem do innego źródła (prostownika). Jeżeli podłączę bezpośrednio bez obsadki do zarówki to również nie świeci, nawet inna żarówka i włącza się alarm.