Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy

27 Lut 2015 18:22 3348 26
  • Poziom 17  
    Witam. Proszę usilnie o pomoc. Trafił do mnie TV LCD Philips jak w tytule z brakiem podświetlenia. Padnięte były inwertery- po naprawie podświetlenie ruszyło ale obraz jest zawężony jak na zdjęciu. czym spowodowana jest ta usterka??? Klient zakupił TV na Allegro jako uszkodzony i nic nie wie o nim... po za tym nie pokazują się wszystkie dane na menu serwisowym. Jedynie ustawiłem OP na takie jak na obudowie (naklejka z tyłu) i tutaj utknąłem. Co jest przestawione, że brak części obrazu? Dlaczego nie mam wszystkich danych na menu? czy potrzeba jest wymiana wsadu pamięci? Proszę o poradę. Napięcia w newralgicznych punktach są zgodne ze schematem. Pozdrawiam
    Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy
  • Poziom 26  
    Tylko podpowiadam? Ale wymienił bym wsad pamieci? Na dobrą sprawę niczym nie ryzykujesz, bo zawsze możesz ten proces cofnąć , jeśli zapiszesz zawartośc pamięci.A w zasadzie zawsze się tak robi, no chyba ze procedura jest już rutynowa :D
  • Poziom 40  
    Zaczynać naprawę od zmiany softu? Jak nie wiadomo co to za tv PFL7666D to LED z 2011 roku to ile tam tych inwerterów naprawiono? Przypuszczam że to stary model 42PFL7662 świetlówkowy na matrycy LC420WU.. ten kod z tylnej ścianki dotyczy tylko matrycy i tam pewnie namieszano.
  • Poziom 17  
    Witam. Dzięki za zainteresowanie. Cytat: "Zaczynać naprawę od zmiany softu? Jak nie wiadomo co to za tv PFL7666D to LED z 2011 roku to ile tam tych inwerterów naprawiono? Przypuszczam że to stary model 42PFL7662 świetlówkowy na matrycy LC420WU.. ten kod z tylnej ścianki dotyczy tylko matrycy i tam pewnie namieszano"
    Tak to model na matrycy świetlówkowej- są dwa inwertery LC420WU5 master i slave. Próbowałem inicjować pamięć zwierając SDM na płycie i wciskać P+ włąnczając TV do sieci ale to nie pomogło. Niestety nie mam softu i nie mam go czym podmienić. Czy jest jakiś inny sposób inicjacji tej pamięci? Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    INVERTER BOARD NUMBERS
    Master - 6632L-0470A PNEL-T707A
    Slave - 6632L-0471A PNEL-T708A
    As used on the LG / PHILIPS LCD PANEL TYPE: LC420WU5
    Examples of models that use this panel:
    • PHILIPS 42PFL7662
    • PHILIPS 42PFL9900D10
    • PHILIPS 42PFL5332D
    • PHILIPS 42PFL7332D37

INVERTER BOARD
    Master - 6632L-0448C PNEL-T702C
    Slave - 6632L-0449C PNEL-T703C
    As used on the LG / PHILIPS LCD PANEL TYPE: LC420WX7
    Examples of models that use this panel:
    • PHILIPS 42PFL5533D
    • PHILIPS 42PFL5332/45
    • PHILIPS 42PFL5332D/37

Porównaj dokładnie czy taka matryca, podaj nazwe dla T-con oraz nr. z MB.
    To chyba będzie chassis Q528.1E

Na foto. pokazuje chassis LC7.2E ... (powinno być LA)
    LCD Philips 42PFL7662D/12 to był LED 3D z k.2011r.
    matryca LC420WU5-(SL) A1 code matrix: 093
    ** inni podają , że 058 to >> LC420WU5-SLA1

Cytat:
    SSB: 3139 123 62613 WK713.5
    processor M30300SAGP
    VIDEO PROCESSOR SVP CX32

zajrzyj na Link_ forum z BG

p.s

Zrób test matrycy:
    -odłacz kabel LVDS
    -podłacz +12V pod bezpiecznik na T-con
    -powinny pokazać sie obrazy test kolorów

To ustawienia z org.
    062596+Menu
    Cytat:
    06627 LC72ELH-1.07
    ERR 0 0 0 0 0
    OP 019 151 010 223 009 002 002

St-by (wyjscie)

Cytat:
    press the following key sequence on a standard RC
    transmitter: “062598” directly followed by MENU and “xxx”,
    *where xxx >> code matrix

Cytat:
    To activate SDM, use one of the following methods:
    • Press the following key sequence on the remote control
    transmitter: “062596” directly followed by the MENU button
    (do not allow the display to time out between entries while
    keying the sequence).
  • Poziom 40  
    Tak trudno rozróżnić cienki tv LED 3D z 2011r od grubego tv świetlówkowego z 2007r. Dlaczego jeszcze nie poprawiono modelu.
  • Poziom 17  
    Witam. Koledzy spokojnie...TV na pewno jest świetlówkowy ale na obudowie mam model 42PFL7662D/12, SN.VN2B0738010418 i chassis LC7.2E LA, option code:
    019 151 010 223 009 002 002 i takie poustawiałem. Dolączam zdjęcie płyty i T-cona, może coś z tego wyczytacie... Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy

Poprawka: to jednak LED przynajmniej z SSB tak wynika:
    Cytat:
    SSB: 3139 123 62613 WK713.5
    processor M30300SAGP
    VIDEO PROCESSOR SVP CX32
    na płycie mam dokładnie to samo...
    Spróbuję wywołać kod matrycy...
  • Poziom 40  
    Pewnie skrót Led a Lcd, to dla kolegi to samo a tv z 2007r co pobiera 240W a matryca świetlówkowa LC420WU.... To tak jak mechanik samochodowy nie może dojść czy to auto osobowe czy traktor bo ma 4 koła.
  • Poziom 17  
    Witam. Kolego Satgal wg. mnie oznaczenie na obudowie wskazuje na LCD z matrycą podświetlaną przez świetlówki i budowa tej matrycy też. Ale płyta SSB jest chyba nie z tego modelu (tak przynajmniej wynika z wywodów Liska...). Osobiście podejrzewam, że to składak (nadmieniłem, że klient kupił go z niewiadomego źródła jako uszkodzony). Chcę tylko ustalić z jakim naprawdę modelem mam do czynienia i czy wszystkie podzespoły pasują- proszę tutaj o porady. Po drugie jak zainicjować pamięć aby TV ruszył. W tej chwili nie mam kodu matrycy, a wpisywane po modelu nie są przyjmowane (065298 Menu i cod matrycy). Nie mam też schematy do tego modelu (brak na elektrodzie). Jeżeli macie jakieś rady to podajcie, a krytykowanie zostawcie sobie dla pracowników. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witaj. Nie o ten schemat chodzi ale dzięki za link bo znalazłem ten co mnie interesuje LC7.2E LA. Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam. TV udało się przywrócić do życia. Działa na złączach HDMI i EURO. Niestety nie wyświetla mi informacji o modelu i matrycy. Nie wiem jak to przywrócić. Według serwisówki mam matrycę LCD LC420WU2-SLA1, ale nie znam do niej nr. codu i nigdzie go nie znalazłem (brak na naklejce). Gdzie jeszcze mogę go szukać? Jeżeli znacie ten kod to podajcie proszę. Opcje ustawione prawidłowo. Nie posiadam wsadu pamięci, a także informacji jak ją załadować? Załączam zdjęcia z wyświetlanych informacji o TV. Proszę podpowiedzcie jak uzupełnić pozostałe? Pozdrawiam Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy Philips 42PFL7662D/12 - zawężony obraz, poziomy pas u dołu, błędy
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jak naprawiłeś ta usterkę?
    Mi po rozebraniu matrycy stało się to samo.
    Obraz przesunięty w prawo i wypełnia 2/3 górnej części matrycy, dół mam różowy
  • Poziom 17  
    Witaj. Przede wszystkim wpisz prawidłowe opcje OP w SAM (wejście 062596 i+) a potem wpisz prawidłowy kod matrycy (wejście 062598 menu xxx) gdzie xxx to kod twojej matrycy. U mnie pomogło. Walczę jeszcze jak ustawić NVM i zapisać? Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Gdzie znajdę kod matrycy?
    Doczytałem, że na naklejce ale jej chyba nie mam
    OP mam takie jak były i widzę, że masz takie same
  • Poziom 17  
    Witam. No właśnie Ja też nie znalazłem, u mnie na naklejce nie mam. Ale znalazłem taką oto stronę, może znajdziesz swój po modelu. Link
    U mnie dobrałem kod ale niestety nie wchodzi, tzn, nie jest zapisywany w pamięci. I właśnie z tym walczę. Powodzenia
  • Poziom 11  
    Witam
    Męczę ten TV drugi dzień i chyba znalazłem.
    U mnie jest naklejka pod spodem ale nie ma na niej kodu.
    Klepałem kody jakie znalazłem w sieci i nic się nie zmieniało dopiero przyjął kod "093"
    i obraz wrócił do normy ale jeszcze warunek, że po wpisaniu kodu telewizor przechodzi w stand-by i ważne aby go wyłączyć z sieci na około 10s.
  • Poziom 17  
    Witaj. Działa ten TV u ciebie? Mój działał wczoraj przez jakieś 3h, więc go złożyłem i przygotowałem dla klienta. Klient sam go odebrał i zawiózł do domu. U niego nie uruchamia się obraz, dźwięk jest prawidłowy, niebieska LED świeci ciągłym światłem, nie zgłasza błędów. Co mogło się stać? Jutro mam go znowu wziąć na warsztat, jak się nie uruchomi. Jakieś sugestie??? Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam
    Dla matrycy LC420WU2-SLA1, Full HD, Brand LPL
    Display option ; HEX
    055 ; 37
    093 ; 5D
  • Poziom 17  
    Krzysiek210260 napisał:
    Witam
    Dla matrycy LC420WU2-SLA1, Full HD, Brand LPL
    Display option ; HEX
    055 ; 37
    093 ; 5D

Witaj. Dzieki ale napisz gdzie te dane wpisać lub wprowadzić i co one oznaczają. Rozumiem tylko kody do matrycy 055 i 093. Podpowiedz coś więcej...
  • Poziom 11  
    Witam.
    Wpisujemy z pilota na włączonym TV:
    0 6 2 5 9 8 przycisk "TV/Menu" i ten kod np. 093
    Telewizor ma sam się wyłączyć jeżeli poprawnie wpiszemy.
    Ja musiałem jeszcze wyciągnąć kabel zasilający z gniazdka.
  • Poziom 17  
    Philipsy mają jedne z lepszych serwisówek jest tam wszystko.
    A może jest wstawiona przez kogoś inna matryca niż oryginalna?
  • Poziom 17  
    Podejrzewam to od początku, ale nie wiem gdzie znajdę nr. matrycy i kod do niej? Jest ona dość szczelnie zabudowana. Naprowadźcie mnie gdzie szukać nr. matrycy? Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Sprawdź jaki masz T-con,a będziesz wiedział jaką masz matrycę wtedy wklepiesz odpowiedni kod i powinno być OK.
  • Poziom 17  
    TV oddany do klienta z tymi ustawieniami co poprzednio- nie udało się wprowadzić innych. Temat zamykam.