Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50 / Nvidia przełączanie karty graficznej

pprrzemek 27 Lut 2015 19:36 1668 3
  • #1 27 Lut 2015 19:36
    pprrzemek
    Poziom 1  

Witam.
    Czytałem już wiele wątków na temat przełączania karty graficznej, ale żaden mi nie pomógł ;/

Zacznę od mojego sprzętu lenovo y50:
    Windows 7 64 bity
    Procesor i7-4710HQ
    Grafiki: Intel HD Graphics 4600
    NVIDIA GeForce GTX 860M 4g

Czemu stwierdzam, że grafika się nie przełącza?: Bo gierki chodzą mi tak samo jak na moim drugim sprzęcie (i3, radeon 5650, 4 ramu), a gdy zwiększe poziom wyżej detale itp to 3fpsy... Windows też mi pokazuje, że działa Intel - TAK WIEM, zaraz będzie, że samo się przełącza... ale się nie przełącza, no chyba że gtx 860m 4g to sciema i działa jak radeon 5650 :)

Sterowniki WSZYSTKIE mam najnowsze, poprawnie zainstalowane.

Może ktoś zna przyczynę?
    Może ktoś zna dobry program do tego typu problemów?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże :)

RE:
    Czytając jeszcze inne tematy: nie mam opcji klikania prawym przyciskiem myszy na program i wybrania którą karta graficzną ma być odpalona. Nie mam czegoś takiego jak panel sterowania nvidia, gdzie inni mają coś takiego.

0 3
  • #2 28 Lut 2015 16:53
    rtj71
    Spec od komputerów

W menadżerze urządzeń geforca widać/w gpu-z? Powinieneś mieć opcje przełączania gpu po prawym kliknięciu myszy na ikonę programu. Uruchom 3DMark Vantage i sprawdź czy wydajniejsza karta tam będzie działać.

0
  • #3 02 Mar 2015 14:48
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Masz zainstalowane nvidia geforce experience? Użyłeś tego programu?

0
  • #4 29 Mar 2015 13:38
    Mastrin1994
    Poziom 6  

napisałem o tym juz w poscie andre3455 i wkleje tutaj, bo mialem dokladnie to samo co ty:

Mastrin1994 napisał:
    nVidia wydała zły sterownik do tej grafy, który powoduje, że źle rozpoznaje ona aplikacje 3D. Chodzi mi o to, że twoja gra zamiast na grafice od nvidii odpala się na zintegrowanej. W moim przypadku nawet kliknięcie prawym na ikonę gry i uruchomienie za pomocą karty nvidii nie dawalo skutku bo bylo gdzies w grafice juz na stale zapisane ze ma sie odpalac za pomoca zintegrowanej i nie dalo sie tego zmienic w ustawieniach panelu nvidia. Musialem pobrac dodatkowy program nVidia Inspector , który ingeruje w pliki ustawien grafiki, wtedy musialem ręcznie wyszukać plik z ustawieniami do mojej gry i usunąć go, a następnie utworzyć na nowo i na siłe ustawić żeby odpalało z grafy nvidii, dopiero wtedy po włączeniu gry, zamiast 15 fps zobaczyłem 110. Dodatkowo pamiętaj, że nie każda gra będzie sprawnie działać na rozdzielczości 1920 x 1080 jaka jest zalecana dla tego laptopa, spróbuj przestawić rozdzielczość w grze na 1366 (lub 1360) x 768.

0