Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y50 / Nvidia przełączanie karty graficznej

pprrzemek 27 Feb 2015 19:36 2793 3
 • #1
  pprrzemek
  Level 1  
  Witam.
  Czytałem już wiele wątków na temat przełączania karty graficznej, ale żaden mi nie pomógł ;/

  Zacznę od mojego sprzętu lenovo y50:
  Windows 7 64 bity
  Procesor i7-4710HQ
  Grafiki: Intel HD Graphics 4600
  NVIDIA GeForce GTX 860M 4g

  Czemu stwierdzam, że grafika się nie przełącza?: Bo gierki chodzą mi tak samo jak na moim drugim sprzęcie (i3, radeon 5650, 4 ramu), a gdy zwiększe poziom wyżej detale itp to 3fpsy... Windows też mi pokazuje, że działa Intel - TAK WIEM, zaraz będzie, że samo się przełącza... ale się nie przełącza, no chyba że gtx 860m 4g to sciema i działa jak radeon 5650 :)  Sterowniki WSZYSTKIE mam najnowsze, poprawnie zainstalowane.

  Może ktoś zna przyczynę?
  Może ktoś zna dobry program do tego typu problemów?

  Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże :)

  RE:
  Czytając jeszcze inne tematy: nie mam opcji klikania prawym przyciskiem myszy na program i wybrania którą karta graficzną ma być odpalona. Nie mam czegoś takiego jak panel sterowania nvidia, gdzie inni mają coś takiego.
 • #2
  rtj71
  IT specialist
  W menadżerze urządzeń geforca widać/w gpu-z? Powinieneś mieć opcje przełączania gpu po prawym kliknięciu myszy na ikonę programu. Uruchom 3DMark Vantage i sprawdź czy wydajniejsza karta tam będzie działać.
 • #3
  diseasekowalski
  Level 35  
  Masz zainstalowane nvidia geforce experience? Użyłeś tego programu?
 • #4
  Mastrin1994
  Level 8  
  napisałem o tym juz w poscie andre3455 i wkleje tutaj, bo mialem dokladnie to samo co ty:

  Mastrin1994 wrote:
  nVidia wydała zły sterownik do tej grafy, który powoduje, że źle rozpoznaje ona aplikacje 3D. Chodzi mi o to, że twoja gra zamiast na grafice od nvidii odpala się na zintegrowanej. W moim przypadku nawet kliknięcie prawym na ikonę gry i uruchomienie za pomocą karty nvidii nie dawalo skutku bo bylo gdzies w grafice juz na stale zapisane ze ma sie odpalac za pomoca zintegrowanej i nie dalo sie tego zmienic w ustawieniach panelu nvidia. Musialem pobrac dodatkowy program nVidia Inspector , który ingeruje w pliki ustawien grafiki, wtedy musialem ręcznie wyszukać plik z ustawieniami do mojej gry i usunąć go, a następnie utworzyć na nowo i na siłe ustawić żeby odpalało z grafy nvidii, dopiero wtedy po włączeniu gry, zamiast 15 fps zobaczyłem 110. Dodatkowo pamiętaj, że nie każda gra będzie sprawnie działać na rozdzielczości 1920 x 1080 jaka jest zalecana dla tego laptopa, spróbuj przestawić rozdzielczość w grze na 1366 (lub 1360) x 768.