Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dv7-6120sw - Połamane mocowanie zawiasów w klapie matrycy - Klejenie?

27 Lut 2015 21:11 1152 6
  • Poziom 9  
    Witam,
    Dostałem do zrobienia laptopa HD Pavillon DV7-6120sw z połamanymi zawiasami.

Niestety oprócz złamanego zawiasu jest jeszcze urwane to mocowanie gdzie się wkręca śrubki. Mocowanie jest zintegrowane z klapą matrycy. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć klapy matrycy pod ten model. Jak już coś znajduję to wysyłka z chin i koszta wtedy wychodzą 300 zł za samą klapę. Zawiasy nowe idzie dostać za 50zł więc nie problem. Czy da się jakoś skleić te mocowanie? Ewentualnie wie ktoś gdzie dostanę klapę pod ten model?

dv7-6120sw - Połamane mocowanie zawiasów w klapie matrycy - Klejenie? dv7-6120sw - Połamane mocowanie zawiasów w klapie matrycy - Klejenie? dv7-6120sw - Połamane mocowanie zawiasów w klapie matrycy - Klejenie? dv7-6120sw - Połamane mocowanie zawiasów w klapie matrycy - Klejenie? dv7-6120sw - Połamane mocowanie zawiasów w klapie matrycy - Klejenie?

Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Klejenie niewiele tutaj pomoże, przewiercenie na zewnątrz plus metalowa podkładka, a od środka żywica epoksydowa z włóknem dla wzmocnienia.
  • Poziom 9  
    Przerabiałem temat klejenia i niestety porażka. Po kilku otwarciach klapy połamane. Nie pomógł Poxipol, żywica i parę innych wynalazków. Myślałem nawet o zakupie spawarki do plastiku. Skończyło się na kupieniu nowej obudowy.
  • Poziom 40  
    Jako koledzy i koleżanki wyżej napisali.
    Tylko nowa obudowa. Szkoda czasu i kasy na jakieś kleje aby to naprawić.

Edytowałem post. swiercm
  • Poziom 25  
    Jak najbardziej można to naprawić spawaniem. Osoba z odpowiednim doświadczeniem i sprzętem naprawi to i będzie to solidniejsze aniżeli nowy element tak samo źle zaprojektowany.
  • Poziom 25  
    CHyba o czymś zapomniałeś, to pękanie nie wynika w 99% przypadków z wady materiałowej, a z uszkodzenia zawiasów i nie wymiany ich na czas. Chciałabym zobaczyć jak pospawasz to tak, żeby jako tako zachowało wygląd a dodatkowo było mocniejsze niż pełny, fabryczny odlew.
  • Poziom 25  
    Asisienka23 napisał:
    CHyba o czymś zapomniałeś, to pękanie nie wynika w 99% przypadków z wady materiałowej, a z uszkodzenia zawiasów i nie wymiany ich na czas. Chciałabym zobaczyć jak pospawasz to tak, żeby jako tako zachowało wygląd a dodatkowo było mocniejsze niż pełny, fabryczny odlew.

I tu mocno się mylisz, przytarte zawiasy występują przy około 50% złamanych obudów. Konieczność wymiany zawiasów dotyczy około 5-10% tych zatartych. Oczywiście zapraszam do serwisu, mogę to zaprezentować. W dodatku fabryczne odlewy są dość słabe a sposób mocowania gwintu również przyczynia się do obniżenia wytrzymałości takiego miejsca.