logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

G3258 - Jak założyć chłodzenie pod AM2 na procesor 1150?

przemneu 27 Lut 2015 21:49 1797 5
REKLAMA
  • #1 14484776
    przemneu
    Poziom 13  
    Witam, oglądając oferty chłodzenia na CPU widziałem niejednokrotnie, że np. chłodzenie do AM2 pasuje też do podstawki 1150. Niemniej oświećcie mnie proszę czy można kupić jakąś samą podstawkę na płytę z podstawką 1150, aby załozyć na nią stare chłodzenie z AM2? np. z takim uchwytem jak poniżej na zdjęciu?
    G3258 - Jak założyć chłodzenie pod AM2 na procesor 1150?

    Ew. czy myślicie, że za ok. 50-60zł kupi się chłodzenie zauważalnie lepsze od oryginalnego intelowskiego?[/img]
  • REKLAMA
  • #2 14485029
    dt1
    Admin grupy komputery
    Witaj,
    Niektóre systemy chłodzenia pasują zarówno do podstawek AMD jak i Intela tylko dlatego, że mają specjalnie przystosowany system montażu tego chłodzenia (zwykle w zestawie są elementy dla socketu AMD i socketu Intela, odpowiednie elementy są montowane, te dla konkurencyjnej podstawki zostają w opakowaniu).

    Chłodzenia ze zdjęcia łatwo nie przystosujesz do socketu 1150. Jeśli chodzi o najtańsze akceptowalne chłodzenie to SilentiumPC Spartan kosztuje 60zł, ewentualnie Spartan PRO (około 70zł). Na pewno będzie ciut lepszy od boxa, ale jak chcesz ten procesor mocniej kręcić to może warto dopłacić do Raijintek Themis albo SilentiumPC Fera 2 lub Fortis/Fortis 2. Wszystko zależy od tego, jak bardzo przetaktujesz procesor, jakie temperatury oraz jaki poziom hałasu tego chłodzenia są dla Ciebie akceptowalne.
  • REKLAMA
  • #3 14485729
    przemneu
    Poziom 13  
    Czyli pewnie nie kupię jakiejś plastikowej podstawki na płytę 1150, na którą mógłbym włożyć pokazane wyżej chłodzenie z AM2? tak na szybko nie znalazłem takiego elementu nigdzie - choć może nie wiem jak się fachowo nazywa ;)
    Niemniej widzę, że w nowych zestawach chłodzenia takie elementy są.
    Niemniej sama ramka montażowa chyba nie występuje. Nie ma czegoś takiego w ofertach allegro, itp.
  • REKLAMA
  • #4 14498936
    t.luk
    Poziom 20  
    Nie da się zamontować czegoś takiego na platformie innej niż przewidziano fabrycznie i basta ;)
  • REKLAMA
  • #5 14507767
    pawelr98
    Poziom 39  
    Istnieją zestawy montażowe które umożliwiają montaż chłodzeń AM2/2+/3/3+ na LGA1156/55/50 jednak nie można ich dostać w polsce.
    Takowy adapter to po prostu kawałek plastiku który przykręca się w otwory montażowe a po bokach są zaczepy dla chłodzenia AMD.

    Jak kolega chce to można po prostu pomajsterkować trochę i samemu zrobić adapter.Najprostsze modyfikacje tego typu były na podstawie opasek samozaciskowych(wszak standardowy system montażowy ma "uszka" które tylko ułatwiają sprawę).Najmocniejsze box-y (wersja z heatpipe) bardzo dobrze radziły sobie nawet z I7 na X79 więc jest to swego rodzaju tania alternatywa dla box-ów intela.
  • #6 14562878
    t.luk
    Poziom 20  
    O kurczę, takiego dziwnego adapteru nawet na oczy nie widziałem :D Poza tym procki Intel i AMD mogą się różnić wysokością a zatem nie można zagwarantować takiego samego docisku na obu platformach przy użyciu takiego adaptera :)
REKLAMA