Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSL-2740B - Potrafi uruchomić się ze zwarciem.

28 Lut 2015 09:28 765 7
  • Poziom 28  
    Witam,
    router na 3/4 przypadków po podaniu zasilania działa dobrze, pozostałą cześć uruchomień to uruchomienia ze zwarciem- sprawdzane na zasilaczu warsztatowym.
    Przy normalnej pracy pobiera max 850 ma, jak dostaje zwarcia do do odcięcia 2A.
    aby pozbyć się zwarcia wystarczy włączyć go z raz lub 4 i uruchomi się normalnie- problem taki iż jak by kiedyś migali prądem i bym go zostawił bez opieki to mogło by się coś stać.
    Co może być przyczyną ?
    oglądałem płytkę- brak uszkodzonych kondensatorków.
    Proszę o sugestie
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wymień elektrolity w sekcji zasilania - nawet jak wyglądają dobrze.
  • Poziom 28  
    Dobra- ale to nie powinien być stały objaw ? :) Oczywiście zmienię, bo chcę naprawić go, tylko dyskutować trzeba :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    U mnie nie było stałego objawu, czasem dekoder startował czasem nie, po wymianie elektrolitów zawsze startuje.
  • Poziom 28  
    Ale u Ciebie pewnie nie było zwarcia, tylko np. był zły prąd spowodowany złym kondziem.
    Choć mam trochę nówek to wrzucę :)
    Wcześniej wywołam zwarcie na mniejszym prądzie i pomierzę co się dzieje na takim jednym dziwnym kluczu.
  • Poziom 28  
    Słabo- Wyjąłem klucz - zasilanie CPU- i nie ma zwarcia - CPU Ubite ? Kontrolnie zrobiłem wymianę Kulek - może tak skorodowały że gdzieś zwierały- czekam na wystygnięcie płytki

Dodano po 43 [minuty]:

Na nowych kulkach to samo- zwarcie gdzieś dalej jest- kontrolnie wyrwałem zasilanie ADSL- totalnie bez zmian. DSL-2740B - Potrafi uruchomić się ze zwarciem. DSL-2740B - Potrafi uruchomić się ze zwarciem. DSL-2740B - Potrafi uruchomić się ze zwarciem. DSL-2740B - Potrafi uruchomić się ze zwarciem. DSL-2740B - Potrafi uruchomić się ze zwarciem.

Dodano po 25 [sekundy]:

Działa bez zmian :P I ma to zwarcie- DSL nie używam.
  • Poziom 28  
    Zasilacz od jakiegoś pseudo routera - 1,2 A 12V powoduje że urzadzenie pracuje bezproblemowo .... Zgłupiałem ...
  • Poziom 28  
    Jednak dalej coś mu tam było- śmietnik :)