Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z710 - Wyłącza się co jakiś czas

28 Lut 2015 10:56 861 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    problem mój polega na tym, że co jakiś czas (ni z tego ni z owego) wyłącza się laptop, tzn. na początku robi się czarny ekran i zaczyna szybko chodzić wentylator i po chwili restartuje się.
    Problem ten występuje co jakiś czas, bez żadnej reguły, nawet przy wznawianiu laptopa czasami się wyłącza.

Sprawdzałem temp. procesora: dochodzi do 50 stopni.
    Sprawdzałem temp. karty: mniej więcej 50-65 stopni przy dużym obciążeniu, chociaż od pewnego czasu mam problem z odczytem temp. GPU, nie wiem dlaczego, czasami nie ma żadnego odczytu.

Karta graficzna: GT 745M + zintegrowana od Intel
    Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4700MQ CPU @2.40GHz (8CPUs), ~2.4GHz
    RAM: 8GB

Najnowsze sterowniki do karty graficznej zainstalowane!

I jeszcze jedno. Po restarcie Windows informuje, że nastąpił niespodziewany restart i pokazuje kod błędu: Pisze że nastąpił bluescreen.
  • Poziom 14  
    Przeskanuj laptopa Adwcleanerem i przywróć Windowsa z punkt przywracania systemu jeśli masz taki utworzony. Problem pojawił się niedawno czy od początku się ciągnie?
  • Poziom 10  
    Już od dawna, tylko nie zwracałem zbytnio na to uwagi. Punkty przywracania tworzę za każdym razem kiedy instaluję nowe sterowniki do karty. Co do Adwcleanera - spróbuję.

Dodano po 5 [minuty]:

Coś mi znalazło... usunąć to wszystko?
  • Poziom 14  
    Tak, dokładnie to przycisk Cleaning.
  • Poziom 10  
    Ok, zrobiłem tak jak mówiłeś, pokazał mi się raport z AdwCleaner'a o usunięciu plikow
  • Poziom 14  
    Możesz zaktualizować jeszcze sterowniki do chipsetu i ewentualnie bios jeśli problem będzie występować nadal. Być może dotyczy to hardware ale to musi się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ;)
  • Poziom 10  
    Acha, jeśli chodzi o bios, są nowe sterowniki, ale czy one nic nie zrobią z moim laptopem. Czytałem gdzieś, że nie warto aktualizować biosu, czy to prawda?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Sterowniki możesz śmiało instalować jeśli robisz zawsze punkt przywracania systemu. Z biosem warto ale trzeba mieć minimum wiedzy i świadomość zagrożeń, jeśli nie czujesz się na siłach to sobie to daruj, chyba że masz w pobliżu jakiegoś speca, który zrobi to za ciebie. Przy nieudanym flashu komputer będzie martwy i wtedy trzeba bios przywrócić z płyty/pendrive.
  • Poziom 10  
    Ahm... Wolę jednak nie ryzykować, ale dzięki za info ;)
  • Poziom 10  
    Wygląda na to, że rozwiązaniem problemu okazał się sposób kolegi. Od czasu przeskanowania dysku programem AdwCleaner laptop ani razu nie wyłączył się samoistnie. Dziękuję za pomoc.