Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Grand Vitara 2.0 hdi spalony tranzystor w sterowniku silnika.

28 Lut 2015 14:06 2112 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam pytanie odnośnie tego co może być przyczyną spalenia się tranzystora R4389 w sterowniku(drugi od prawej) EDC15c2.Wyżej wymieniony tranzystor powoduje jednocześnie przepalenie bezpiecznika zasilania sterownika.Zasilanie jak i masy nie powodują zwarcia na odłączonej kostce sterownika. Suzuki Grand Vitara 2.0 hdi spalony tranzystor w sterowniku silnika.
  • Poziom 38  
    Witam a może zwarcie na wtryskach lub ktoś coś robił i przypadkiem zrobił i zwarcie.

• Poziom 34  
    rozplącz wiązkę wtryskiwaczy.
  • Poziom 10  
    Cewki na trzech wtryskach mają po 0,8oma a na jednym 1,8oma czy to mogło by powodować przepalanie się tranzystora.Dodam że samochód jeździł w miarę normalnie tylko od czasu do czasu gasł, w momencie gaśnięcia był słyszalny dźwięk jakby grechotania,ale po chwili postoju odpalał i znów było jakiś czas ok.Aż w końcu całkiem padł.Po rozkręceniu sterownika i zmierzeniu tranzystorów okazało że jeden jest uszkodzony.Zastosowałem zamiennik z allegro ale i ten również się spalił.
  • Poziom 29  
    Zobacz za który wtryskiwacz odpowiada ów tranzystor i w tym obwodzie szukaj anomalii.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany połowicznie, jeśli chodzi o tranzystor, winny był wtryskiwacz który miał rezystancje 1,8 oma.Ale wyżej wymienione zwarcie poczyniło jeszcze jakieś szkody w sterowniku.Samochód na zimnym silniku strasznie kopci i nierówno chodzi. Gdy się rozgrzeje pracuje w miarę przyzwoicie,ma moc dymienie ustaje praca silnika w miarę równomierna,bez wypadań zapłonu które są odczuwalne przy zimnym silniku. W pamięci zapisane są błędy uszkodzenia wszystkich wtryskiwaczy,czujnika ciśnienia doładowania,i jeszcze kilka jakiś dziwnych nazw czujników których pojazd nie posiada.Raczej wymiana sterownika na drugi... tylko krucho w necie do tego pojazdu.Dziękuje kolegą za podpowiedzi...
  • Poziom 33  
    Kolego podaj nr tego sterownika.
  • Poziom 10  
    Przepraszam że tak późno odpisuje pojazd oddałem właścicielowi. Z tego co wiem na razie jeździ.Temat zamykam.