Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KRK rokit 5 - kolumny trzeszczą, jak się pozbyć zakłóceń?

majkel3d 28 Feb 2015 15:59 2223 13
    majkel3d
    Level 15  
    Witam, mam problem z kolumnami KRK rokit 5. Po podłaczniu do komputera strasznie trzeszczą, słychać wentylatory, nawet ruch myszą powduje brzęczenie. Sprawdziłem kilka połączeń:

- desktop przez kartę saffire 6 usb, kablem zbalansowanym i rca
    - desktop przez zintegrowaną
    - netbook, gniazdo słuchawkowe, z zasilacza i akumulatora
    - telefon przez jack-rca - tu jest dużo lepiej, prawie dobrze, lekki przydźwięk z sieci.

Podłączone są do tej samej listwy co komputer. Chwilowo nie mam jak podłączyć do innego gniazda, ale przy okazji sprawdzę. Na desktopie przez saffire na słuchawkach jest dobrze nie słychać żadnego brzęczenia.

Jakieś pomysły jak się pozbyć zakłóceń?
    majkel3d
    Level 15  
    Nie było uziemienia, zrobiłem "na partyzanta" bolec z listwy do kaloryfera i jest lepiej. Nadal słychać zakłócenia, ale poprawa jest wyraźna. Niestety mam gniazda bez bolców. Z bardziej eleganckim rozwiązaniem muszę czekać na elektryka. Ale trop chyba dobry. Dzięki DriverMSG! :)
    majkel3d
    Level 15  
    Niestety po podłączeniu uziemienia przez elektryka nadal trzeszczy. Uziemienie podłączone, zmierzone, dwie listwy sprawdzone. Wymieniłem kartę dźwiękową na asus xonar dx, nadal źle. Jest nieco lepiej niż bez uziemienia, ale nadal bardzo daleko od ideału :(
    majkel3d
    Level 15  
    Wszystko sprawdziłem wcześniej.

- z netbooka, trochę trzeszczy, mniej niż z pc.
    - z telefonu, powiedzmy że ok, praktycznie nie słychać żadnych zakłóceń...

PC na słuchawkach zero problemu, na xonar i na saffire. Sprawdziłem na większości słuchawek które mam: Foxtex t50rp, tonsil sd-409, bang olufsen u70, stax sr-80, tds-15, sennheiser cx 281. Nic nie warczy, nic nie trzeszczy.

Uprzedzając pytanie, zasilacz OCS ZS 750W.
    Tremolo
    Level 43  
    Problem z instalacją elektryczną. Urządzenia bateryjne nie trzeszczą. Jakbyś miał telewizor z kineskopem to byś też widział jakby śnieg co jakiś czas.

Może masz za dobry słuch. Komputer to komputer niestety nie wyrafinowane urządzenie audio. Czasami obudowa generuje zniekształcenia jak antena. Innym razem impedancja jest niedopasowana...
    majkel3d
    Level 15  
    Słuch mam pewnie dobry, ale naprawdę nie przesadzam. Z kolumn wydobywa dźwięk jak bym odtwarzał kasetę od commodore.

Myślałem jeszcze, żeby podłączyć xonara optykiem do DACa, nie było by elektrycznego połączenia między komputerem a kolumnami, ale nie wiem jaki to ma sens, a nie chce ryzykować kolejnych kilkuset zł.
    majkel3d
    Level 15  
    Chyba tylko kabli w scianach nie wymieniłem. Tylko wymiana kabli rca na trs powoduje jakąś róznicę, ale tak czy tak, źle.
    majkel3d
    Level 15  
    Nie bardzo wiem jak sprawdzić masę między płytą i obudową, obudowa jest cała lakierowana, więc może nie być styku. To kolumny aktywne, każda zailana odzielnym kablem z uziemieniem, uziemienie sprawdzone.
    majkel3d
    Level 15  
    Uziemienie płyty było ok, poprawienie styku nic nie zmieniło. Podłączenie komputera optykiem rozwiązało problem.