Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwijacz przewodu w odkurzaczu Zelmer Meteor 2

Genevive 28 Lut 2015 17:34 1398 6
 • #1 28 Lut 2015 17:34
  Genevive
  Poziom 1  

  Cześć,

  jestem tu nowa i pilnie potrzebuję porady / opinii nt odkurzacza Zelmer Meteor 2. Na innym portalu wymiankowym wymieniłam się z użytkowniczką na ten właśnie odkurzacz (używany, podobno ok. 2-letni). Niestety, po rozpakowaniu okazała się, że zwijacz przewodu nie działa. Dziewczyna oskarża mnie, że zwijanie uszkodziło się podczas transportu i powinnam była sprawdzić, przy kurierze czy zwijanie działa. Nadmieniam, że paczka nie była uszkodzona, czy zgnieciona - sam odkurzacz jest cały, nie pęknięty, czy uderzony.

  Moim zdaniem jest to uszkodzenie mechaniczne, wynikające po prostu z użytkowania (np. szarpnięcie przewodu), dziewczyna twierdzi, że zwijak był sprawny przed wysyłką.

  Czy ktoś ma taki odkurzacz, może się podzielić opiniami nt tego urządzenia, a konkretnie zwijacza? Mówiąc szczerze to trafiłam na to forum, jak zaczęłam szukać opinii, uwag o tym modelu. Ktoś już tu 2-krotnie pisał, że zwijacz i włącznik są najczęściej psującymi się częściami w tym odkurzaczu...

  Ktoś może coś na ten tema powiedzieć? Ktoś naprawiał taki zwijacz?

  0 6
 • #2 28 Lut 2015 17:47
  dzi_dziuś
  Specjalista AGD

  Zapewne spadła sprężyna, mogło się tak stać podczas transportu podczas dużego wstrząsu lub podczas użytkowania, chyba nie da się tego jednoznacznie udowodnić.
  Mogło też dojść do sytuacji, w której przycisk w skutek wstrząsu nie trafia na blokadę zwijacza.

  0
 • #3 28 Lut 2015 17:47
  ToJestNick
  Poziom 29  

  Zwijacz jest urządzeniem ciężkim w naprawie. Lepiej się za to nie bierz, jeżeli nie masz doświadczenia, mogła spaść sprężyna... A przy jej nieumiejętnym zakładaniu można stracić palce ;)

  1
 • #5 28 Lut 2015 18:09
  ToJestNick
  Poziom 29  

  Chyba koleżance hehe :D Nie polecam rozbierania tego osobie nie mającej dosłownie żadnego doświadczenia, gdyż palce nie odrastają...

  0
 • #6 28 Lut 2015 18:14
  krakarak
  Poziom 39  

  Sprężyna lub mechaniczne pęknięcie plastikowych elementów. Swój naprawiałem 2 razy - przewód się łamał wewnątrz. Trzecia awaria to mało nie doprowadziła do zawału serca - odkurzacz się zapalił w trakcie odkurzania. Okazało się, że w zwijaczu szczotki się stopiły razem z pierścieniami, powstał łuk, plastik zaczął się topic i palić. Smrodu i dymu co nie miara.
  Kupiłem nowego Samsunga, cena prawie taka sama jak za stojącego obok Meteora 2.

  0
 • #7 01 Mar 2015 16:51
  stiff12
  Poziom 20  

  Pytanie czy warto naprawiać, codziennie odkurzasz?

  0