Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwijacz przewodu w odkurzaczu Zelmer Meteor 2

Genevive 28 Lut 2015 17:34 1398 6
  • #1 28 Lut 2015 17:34
    Genevive
    Poziom 1  

Cześć,

jestem tu nowa i pilnie potrzebuję porady / opinii nt odkurzacza Zelmer Meteor 2. Na innym portalu wymiankowym wymieniłam się z użytkowniczką na ten właśnie odkurzacz (używany, podobno ok. 2-letni). Niestety, po rozpakowaniu okazała się, że zwijacz przewodu nie działa. Dziewczyna oskarża mnie, że zwijanie uszkodziło się podczas transportu i powinnam była sprawdzić, przy kurierze czy zwijanie działa. Nadmieniam, że paczka nie była uszkodzona, czy zgnieciona - sam odkurzacz jest cały, nie pęknięty, czy uderzony.

Moim zdaniem jest to uszkodzenie mechaniczne, wynikające po prostu z użytkowania (np. szarpnięcie przewodu), dziewczyna twierdzi, że zwijak był sprawny przed wysyłką.

Czy ktoś ma taki odkurzacz, może się podzielić opiniami nt tego urządzenia, a konkretnie zwijacza? Mówiąc szczerze to trafiłam na to forum, jak zaczęłam szukać opinii, uwag o tym modelu. Ktoś już tu 2-krotnie pisał, że zwijacz i włącznik są najczęściej psującymi się częściami w tym odkurzaczu...

Ktoś może coś na ten tema powiedzieć? Ktoś naprawiał taki zwijacz?

0 6
  • #2 28 Lut 2015 17:47
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Zapewne spadła sprężyna, mogło się tak stać podczas transportu podczas dużego wstrząsu lub podczas użytkowania, chyba nie da się tego jednoznacznie udowodnić.
    Mogło też dojść do sytuacji, w której przycisk w skutek wstrząsu nie trafia na blokadę zwijacza.

0
  • #3 28 Lut 2015 17:47
    ToJestNick
    Poziom 29  

Zwijacz jest urządzeniem ciężkim w naprawie. Lepiej się za to nie bierz, jeżeli nie masz doświadczenia, mogła spaść sprężyna... A przy jej nieumiejętnym zakładaniu można stracić palce ;)

1
  • #5 28 Lut 2015 18:09
    ToJestNick
    Poziom 29  

Chyba koleżance hehe :D Nie polecam rozbierania tego osobie nie mającej dosłownie żadnego doświadczenia, gdyż palce nie odrastają...

0
  • #6 28 Lut 2015 18:14
    krakarak
    Poziom 39  

Sprężyna lub mechaniczne pęknięcie plastikowych elementów. Swój naprawiałem 2 razy - przewód się łamał wewnątrz. Trzecia awaria to mało nie doprowadziła do zawału serca - odkurzacz się zapalił w trakcie odkurzania. Okazało się, że w zwijaczu szczotki się stopiły razem z pierścieniami, powstał łuk, plastik zaczął się topic i palić. Smrodu i dymu co nie miara.
    Kupiłem nowego Samsunga, cena prawie taka sama jak za stojącego obok Meteora 2.

0
  • #7 01 Mar 2015 16:51
    stiff12
    Poziom 20  

Pytanie czy warto naprawiać, codziennie odkurzasz?

0