Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAE 24460 PL - wariują programy

28 Lut 2015 21:28 2208 10
  • Poziom 29  
    Pralka Bosch WAE 24460 PL
    Problem: standardowy program, ok 1:10h pracy, po tym czasie pralka powinna skończyć pranie a tam zegar pokazuje 1 minutę do końca prania i cały czas przez 5 sek kręci w lewo bębnem, chwila przerwy i znowu 5 sek kręci w prawo. Stałem tak ok 4 min i nic się nie zmieniło - cały czas to samo.
    Normalnie jak się minuta wyświetlała było już po praniu, wirowaniu i stała czekając na wyzerowanie licznika po czym kończyła pranie a tu cały czas taki sam problem.
    W bębnie widać że się pieni pranie czyli z detergentem piorącym cały czas a po czasie prania powinna być już po. W szufladzie nadal płyn do płukania czeka na pobranie.
    Zmieniłem program na inny (sportowy żeby zakończyć pranie), ten trwa 15 min i niby zaczęła sobie odliczać i rozpoczęła cykl prania od nowa z tym co było w bębnie dolewając wody.
    Co może być przyczyną problemów ?

Pralka ma już ok 5 lat... tak myślę natomiast bardzo dużo chodziła. Praktycznie co dzień jakieś pranie a w weekendy 4 do nawet 10ciu bo mamy jedna dużą pralkę na 2 rodziny. Także "przebiegu" ma już sporo ale mimo tego żadne łożyska itp nie wyją, nic nie cieknie, cały czas bezproblemowo działała - do dzisiejszego psikusa.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Grzałkę masz popsutą.
  • Poziom 29  
    Wczoraj walczyłem dobrą godzinę z tą pralką nim udało mi się zakończyć pranie. Zmieniałem programy i wszędzie to samo, dojeżdżał do minuty i kręcił sekwencje 5sek w lewo i prawo na zmianę. Zmieniłem program na wirowanie i zrobiło coś brrrrt i nic więcej. Dopiero to dało mi do myślenia że pompa nie ruszyła. Otworzyłem czyścik od pompy i oczywiście bingo - 2zł moneta zablokowała wirnik pompy. Nieodzownym elementem tego zabiegu było spuszczenie całej zawartości brudnej wody z detergentami z bębna na podłogę łazienki :/ ale po tym zabiegu przełączyłem na płukanie i pralka poprawnie dokończyła cykl i odwirowała wszystko.
    Także w moim przypadku zablokowany wirnik pompy był przyczyną awarii.
    Po tym włączyłem kolejne pranie na standardowy program i pralka poprawnie wykonała pełen cykl także wszystko wróciło do normy.
  • Poziom 29  
    Niestety "szczęście początkującego" nie trwało długo. Po kilku kolejnych praniach pralka wróciła do opisanej przypadłości. Tym razem pompa działa ok.
    Sprawdzałem - grzałka grzeje.
    Objaw ten sam czyli w trakcie prania pralka nie wyrzuca brudnej wody z detergentami i nie uruchamia procesu płukania tylko pierze w nieskończoność L-5sek/P-5 sek...
    Pomaga dopiero zmiana programu na płukanie - wówczas uruchamia się standardowa procedura, pompa wywala brudną wodę, pralka pobiera czystą a potem płyn do płukania i kończy prać.
    Programator ?
    Dodam że to model z wyświetlaczem elektronicznym zatem może jest jakaś możliwość wyświetlenia na nim jakichś komunikatów błędu ?
  • Poziom 12  
    Może ntc nie widzi temperatury wody ?

W ogóle to woda się nagrzewa ?
  • Poziom 29  
    Wrzucę dzisiaj parę szmat i sprawdzę co się stanie jak doleję przez szufladę do bębna gorącej wody z kranu - jeżeli cykl prania pójdzie dalej i zakończy się znaczyć to będzie że grzałka może i grzeje ale zbyt nisko co by potwierdzało pierwszą podaną tutaj przyczynę awarii - uszkodzoną grzałkę.
  • Specjalista AGD
    Możesz przestać jęczeć? Napisałem, co masz popsute, a Ty mądrzejszy jesteś...
  • Poziom 29  
    Niewiernym Tomaszem jestem...
    Po pół godzinnej akcji (pierwszy raz w życiu rozbierałem pralkę która wcześniej działała :) na dodatek nie-młotkiem :) ) wydobyłem grzałkę.
    Faktycznie spalona - na dodatek zabetonowana dosłownie kamieniem.
    (wrzucę przy okazji poglądowe foto jak wygląda)
    głównie dlatego że przynajmniej połowa prań jakie wykonała w ciągu 9 lat eksploatacji (bo i papiery znalazłem - 20 grudnia 2006 kupiona) odbyła się z dodatkiem preparatów odkamieniających, zmiękczających wodę itp... wiecie o czym piszę...
    Przynajmniej połowa miała dodawane, druga połowa prań przeprowadzona była na niemieckich proszkach które na opakowaniu mają informację iż zawierają w swoim składzie xxx popularny odkamieniacz.
    Także dla tych którzy to stosują wierząc że cokolwiek pomagają:
    Kupcie sobie za to piwo - gó*no nie pomagają...
  • Specjalista AGD
    Piasek80 napisał:
    Kupcie sobie za to piwo - gó*no nie pomagają...

O! I tutaj masz rację... :)
  • Poziom 29  
    Obiecana grzałka - oczywiście doczyszczona żeby znaleźć miejsce przepalenia ale jak wyjąłem to widać było tylko te dwie główne od zacisków - środek cały zabetonowany

Bosch WAE 24460 PL - wariują programy