Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C] - programowanie rs232 i LPT

tomaszdko 28 Lut 2015 21:30 1095 9
  • #1 28 Lut 2015 21:30
    tomaszdko
    Poziom 7  

Proszę o prosty kod w czystym języku C (windows aplikacja konsolowa) , odbieranie i wysylanie danych.

0 9
  • #2 28 Lut 2015 23:55
    -psiak-
    Poziom 32  

O ile parametry są domyślne to wystarczy:

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 01 Mar 2015 16:27
    tomaszdko
    Poziom 7  

Dzięki za odpis . Muszę dodać że uczę się CZSTEGO języka C i proszę o prosty przykład całego kodu . Chcę go analizować i zrozumieć co z czym się je .

0
  • #4 01 Mar 2015 17:19
    -psiak-
    Poziom 32  

Zamierzasz nauczyć się jazdy na rowerze poprzez oglądanie zdjęcia mistrza na finiszu?
    Weź przeczytaj jakiś kurs, po pierwszych paru stronach sam dasz rady dodać to czego brakuje w podanym kodzie.

0
  • #5 01 Mar 2015 17:27
    tomaszdko
    Poziom 7  

Programowałem już w ASM16 i QB64 , pojęcie mam . Zabrałem się za czysty C bo chcę połączyć z AVRami (bascom nie daje mi pewnych możliwości). Prosty przykład w C pod win dał by mi ogląd.Jeśli ktoś ma taki przykład to będę wdzięczny .

0
  • #6 02 Mar 2015 18:07
    szelus
    Specjalista - Mikrokontrolery

Nie bardzo rozumiem, jak przykład programowania RS232 pod windows miałby Ci pomóc z programowaniem USARTa na AVR. Przecież to kompletnie inna bajka. Pod windows masz API systemu operacyjnego a na AVR fizyczny sprzęt.

0
  • #7 03 Mar 2015 19:03
    tomaszdko
    Poziom 7  

Nie chodzi mi teraz o programowanie AVR w języku C .Na tą chwilę chcę stworzyć prosty programu w C (czystym , nie c++) pod win (prosta obsługa portu COM i LPT) . Interesuje mnie C bo uczę się też C na AVRy ...wcześniej AVRy programowałem w Bascom a port na PC w QB64 lub asm16 (na dziś to troche mało) . Jeśli ktoś ma prosty kod to proszę wkleić , będę wdzięczny.

0
  • #8 03 Mar 2015 20:13
    gaskoin
    Poziom 38  

Tutaj masz przykładowy kod https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14488059#14488059

edit:
    Nawiązując do prywatnej wiadomości, jaką otrzymałem od autora tematu - nikt Ci tutaj gotowca nie da. Obrażanie innych użytkowników i Twoja roszczeniowa postawa raczej zniechęca do jakiejkolwiek pomocy. Jeśli nie potrafisz używać google, żeby znaleźć gotowy przykład, to przykro mi, ale nikt tutaj się dla Ciebie nie wysili.

-1
  • #9 04 Mar 2015 16:16
    tomaszdko
    Poziom 7  

Po pierwsze to zadałem konkretne pytanie i nie potrzeba mi nabijaczy postów a odpowiedzi .
    Po drugie miał być prosty kod taki jak tobie podesłałem w qbasic, to był prosty przykład (gotowy do pracy) .
    Po trzecie nie chcę gotowca , który będzie konkretne rzeczy robił (sterował) .
    Po czwarte nie odpisuj jak nie umiesz,nie chcesz lub dasz pokrętna odpowiedź.
    Masz odpowiedź to na zadane pytanie to udziel jej , a jak nie to nic nie pisz.

ps.nie odpisuj mi na tego posta lub edytuj , bo znowu będziesz zdziwiony że napisze o Tobie jako nabijaczu postów.
    Przeciwieństwie do Ciebie dostałem dwa przykłady na LPT od ludzi, poczekam może ktoś inny poda przykład na Com.

-2
  • #10 11 Mar 2015 21:59
    Pentauer
    Poziom 10  

Nie istnieje "prosty kod" realizujący transmisję szeregową w języku C. Po pierwsze: żeby korzystać z portu trzeba go przedtem odpowiednio skonfigurować. Po drugie: dane do i po transmisji umieszczane są w buforze. Obsługa bufora to całe zagadnienie, którego stopień skomplikowania mocno zależy od charakteru transmitowanych danych - raczej więc nie ma gotowców, kluczem jest protokół transmisji. Po trzecie - podstawowe funkcje API, użyteczne przy obsłudze portu szeregowego napisane są w "czystym" C, więc nie będziesz miał z tym trudności.
    Transmisja po RS232 jest zupełnie czym innym, niż korzystanie z LPT - różnica między "serial" a "paralel" jest diametralna, stąd może te łatwe przykłady które dostałeś i brak kodu o który prosisz.
    Polecam gruntowną lekturę książki A. Daniluka, pt. "RS232C - praktyczne programowanie" - znajdziesz bez trudu...

0