Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz el. w domku letniskowym (sporadyczne używanie), nada się?

m-blue 01 Mar 2015 11:00 963 5
 • #1
  m-blue
  Level 12  
  Witajcie,
  czy ktoś pod kątem serwisowania i ew. zasadności zastosowania może podpowiedzieć, czy są jakieś przeciwwskazania do zamontowania ogrzewacza przepływowego elektrycznego do domku letniskowego ( używane pewnie będzie tylko latem w weekendy, więc nie za często). Czy w takim przypadku trzeba jakieś dodatkowe czynniki brać pod uwagę w kwestii zakupu / konstrukcji samego podgrzewacza?
  Pozdr.
  Michał
 • #2
  zdanek15
  Level 26  
  A co ma mu się stać, skoro na zimę i tak zakręcasz wodę na budynek?Ja mam tak od lat i nie było kłopotu.Nie wiem jak wyglądała by sprawa z podgrzewaczem typu 200l bojler elektryczny, bo spuszczenie wody z tego w moim przypadku graniczyło z cudem.Musieliśmy go zdjąc podczas remontu i po odkręceniu przewodów wodnych i nawet zaworu odpowietrzenia, nic.W końcu jakoś tą wodę spusciliśmy.Ale taki może zamarznąć, przepływowy powinien być bezproblemowy.
 • #3
  karol-jaskulski
  Level 14  
  Witam

  Nie widzę żadnych przeciwwskazań. Trzeba mieć jednak na uwadze 2 kwestie:
  1. Na zimę wodę trzeba zamykać i spuszczać z instalacji - jest ryzyko, że woda może zamarznąć i uszkodzić kanały lub zbiorniczek w podgrzewaczu.
  2. Jakie zasilanie jest doprowadzone go domku ? czy instalacja elektryczna wytrzyma obciążenie podgrzewaczem ?
 • #4
  Zbych282
  Level 14  
  Najważniejsza sprawa zasilanie energetyczne. Taki podgrzewacz potrzebuje dość dużo mocy. Musisz sprawdzić moc podgrzewacza i czy instalacja wydoli .
 • #5
  Hucul
  Level 39  
  Druga ważna sprawa to ciśnienie wody. Spotkałem się z tym, że ciśnienie było za małe by zadziałał prysznic, a co dopiero podgrzewacz przepływowy.
 • #6
  m-blue
  Level 12  
  Wszystko zamontowane i działa:) Zamykam,