Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr dolnoprzepustowy - z sumatorem

eMeFx 01 Mar 2015 13:06 522 4
  • #1 01 Mar 2015 13:06
    eMeFx
    Poziom 8  

Witam, szukam schematu aktywnego filtra dolnoprzepustowego.
    Wiem, że elektroda jest tego pełna, ale zrobiłem już 2 takie układy z elki, i jeden przepuszcza pełne pasmo, a drugi całkowicie "zatrzymuje" dźwięk.
    Dlatego szukam sprawdzonego schematu układu wraz z sumatorem dwóch kanałów, który nie zmieni dźwięku.
    Układ ma współpracować z korektorem graficznym FS-042 (Wiem, nie jest to szczyt techniki) potem wzmacniacz JVC AX-E71 Plus dodatkowy wzmacniacz będzie DIY, o mocy bliskiej 50W dla subwoofera (czyli mono) Kolumny są firmy AEG a subwoofer to zwykły DIY o mocy RMS 250W.
    Zależy mi żeby filtr był płynnie regulowany i na łatwo dostępnych elementach.
    Dodam tylko iż sprzęt nie jest mój, a wzmacniacz wykonuję dla znajomego. Z końcówką mocy nie będzie problemu, ale z tymi filtrami to mam niezłego pecha.
    Z góry dziękuję za udzieloną mi pomoc, i pozdrawiam :)

0 4
  • #2 01 Mar 2015 18:33
    11111olo
    Poziom 43  

Jeśli ktoś zrobił taki filtr i mu działa to najwyraźniej gdzieś popełniłeś błąd.
    Ktoś teraz da Ci link do kolejnego sprawdzonego schematu i Tobie znowu nie zadziała, i co wtedy?

-1
  • #3 01 Mar 2015 19:54
    dzimi
    Moderator

Podaj linki do filtrów które wykorzystałeś podczas ich budowy.

0
  • #4 02 Mar 2015 19:39
    eMeFx
    Poziom 8  

11111olo napisał:
    Jeśli ktoś zrobił taki filtr i mu działa to najwyraźniej gdzieś popełniłeś błąd.
    Ktoś teraz da Ci link do kolejnego sprawdzonego schematu i Tobie znowu nie zadziała, i co wtedy?

Pamiętam że nikt go nie robił i był to schemat próbny, lecz jakiś kolega o dużym wkładzie w elektrodę zatwierdził że będzie działać 100%.
    Co ja tam mogłem źle podłączyć ? jeden op-amp potencjometr kilka rezystorów i kondensator :D
    Poprostu proszę o sprawdzony schemat takiego filtra :)

0