Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7750g - Realtek HD Audio - Brak dźwięku stereo

01 Mar 2015 13:23 1068 4
 • Poziom 7  
  Witajcie,
  Mam problem, ponieważ gdy podłącze słuchawki bezpośrednio do laptopa to dźwięk słyszę, ale nie stereo (na obie słuchawki). Problemu nie ma, gdy podłącze słuchawki do tv hdmi, dźwięk jest bardzo przyjemny 7.1 (aktualnie jestem zmuszony korzystać z tv podpiętego jako monitor do laptopa bo mam zbitą matrycę, a nie pisałbym tego tematu gdybym nie chciał kupić nowej). Czytałem w internecie, że może być to problem z jackiem. Słuchawki mają 3pinowy jack 3.5mm, a wejście prawdopodobnie 4pin. 4 pin służy do słuchawek z mikrofonem, ale co dziwne zaraz koło gniazda ze słuchawkami jest wejście na mikrofon. Mniejsza z tym - Próbowałem przetestować zestaw słuchawek od telefonu (one mają taki jack 4 pin, a nawet mikrofon) i było bez zmian (nadal brak stereo).
  Myślę, że ktoś się na tym zna/ma jakieś doświadczenie i liczę na pomoc.

  Poprawki:
  Laptop: Acer Aspire 7750g
  System: Windows 8.1 x64 (wcześniej Windows 7 i było to samo).

  Sterowniki zainstalowane ze strony producenta laptopa.
  W zakładce (dźwięk > Odtwarzanie) nie wykrywa mi podłączonych słuchawek tylko głośniki.
  Gdy kliknę prawym na głośniki -> testuj to pierwszy sygnał słychać w obu słuchawkach, a drugi wcale (Powinno być: pierwszy w lewej, drugi w prawej).

  Jeśli jeszcze czegoś brakuje to mogę śmiało dopisać.
  Pozdrawiam

  Na zdjęciu:
  Biały kabel (zestaw słuchawek od telefonu - te z mikrofonem)
  Czarny kabel (Moje słuchawki, których używam na co dzień, działają w stereo po podłączeniu do tv)
  Wejścia:
  Prawe: Słuchawki (nie wiem tak na prawdę jakie dokładnie jest to wejście 4 pin czy 3 pin, bo jak podłączyłem białe słuchawki to nadal było brak stereo)
  lewe: Mikrofon

 • Poziom 43  
  Skoro posiadasz osobne wejście mikrofonowe to gniazdo słuchawkowe w laptopie musi być stereofoniczne (3 pinowe). Na wbudowanych głośnikach dźwięk jest stereo? Skoro nie gra jeden z kanałów to być może uszkodzone jest gniazdo w laptopie. Balans masz odpowiednio ustawiony? Brak jednego kanału to jego brak i tyle, a nie brak stereo.
 • Poziom 7  
  Stereo w głośnikach w laptopie działa, balans na zdjęciu, a co do gniazda to nie jestem pewien, bo kiedyś na tym forum czytałem o tym, że ktoś miał ten sam problem z tym samym modelem laptopa. Acer Aspire 7750g - Realtek HD Audio - Brak dźwięku stereo
 • Poziom 7  
  Acer Aspire 7750g - Realtek HD Audio - Brak dźwięku stereoAcer Aspire 7750g - Realtek HD Audio - Brak dźwięku stereo
  Bez zmian. Co ciekawe, gniazdo (chyba) jest na Lewy i prawy kanał, bo na pierwszym screenie widać L P, nie do końca wiem jakie znaczenie mają te literki, ale to tylko domysły.