Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hikvision DS-2CD2032 - Problem z logowaniem

adjan_ek 01 Mar 2015 14:50 2205 7
    adjan_ek
    Level 14  
    Witam. Mam kamerę Hikvision DS-2CD2032. Internet jest z neostrady, router Sagemcom Fast 2704. Kamerę podłączyłem przez kabel utp 5 kategorii do routera. Wszystko działało ok dopóki nie zacząłem grzebać w konfiguracjach kamery. Konkretnie to zmieniłem jej port z 80 na 81. Od tamtej chwili nie mogę się połączyc z kamerą wpisując w pasek adresu jej adres ip.
    Dodam, że w programie SADP kamera jest widoczna.
    Bardzo prosze o pomoc!
    sosarek

Level 43  
    Na końcu adresu IP dopisz port, czyli x.x.x.x:81.
    adjan_ek
    Level 14  
    Królu Złoty!:D Aż wstyd mi...
    Dziękuję Ci!

Dodano po 7 [minuty]:

A tak przy okazji to może powiesz mi jeszcze czy jest jakiś bezpłatny sposób żebym miał podgląd z kamerki na telefonie?
    Wiem tyle, że trzeba coś kombinować z DDNS. Mój router obsługuje DynDNS i TZO a kamera DynDNS i NO-IP. Czy wynika z tego że musze próbować założyć konto na DynDNS czy jest jakiś inny sposób?
    sosarek

Level 43  
    @adjan_ek Jeśli muszę korzystam z no-ip i nie narzekam póki co.
    adjan_ek
    Level 14  
    To z dipola czytałem kilka razy. O przekierowaniu portów też czytałem. Ile z tego co przeczytałem/przeczytam zrozumiem to się okaże.
    Dzięki jeszcze raz! W razie problemów będę pisał, może mnie nie pociśniecie:)
    Pozdrawiam.

Dodano po 9 [minuty]:

sosarek ale mój router nie obsługuje no-ip, czy to nie stanowi przeszkody?
    zuczek1987
    Level 23  
    wystarczy że jedno z urządzeń w twojej sieci LAN będzie obsługiwało jakąś usługę DDNS, a już cała sieć będzie wykrywalna pod tym adresem domeny. Reszta to tylko odpowiednie przekierowanie portów. W twoim przypadku masz dedykowaną usługę od Hikvision oraz jak sam napisałeś kamery obsługują No-IP więc router nie musi już obsługiwać żadnej usługi DDNS. Wystarczy że w jednym miejscu w sieci to skonfigurujesz.
    adjan_ek
    Level 14  
    Ok rozumiem. No to biorę się do roboty.
    Dzięki Panowie. pzdr!