Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

安iat這w鏚 - 安iat這w鏚 zakopany ko這 domu a internet - mo磧iwo軼i linii.

01 Mar 2015 15:50 1794 14
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie

Kilka lat temu przekopali ca陰 moj miejscowo嗆 zakopuj帷 tu ko這 domu 鈍iat這w鏚.
    Pono z tego 鈍iat這wodu mam telefon od orange [dawniej tp] i internet kt鏎y jest Irytuj帷y przez wielkie I.

Dodam 瞠 mieszkam w wiosce oddalonej od Krakowa o oko這 45km, i nie mam o technologi 鈍iat這wodowej i sprawach internetu wi瘯szego poj璚ia.

Chcia豚ym si dowiedzie czy istnieje mo磧iwo嗆 aby skorzysta z tego i mie dost瘼 do ta雟zego szybszego internetu. Przecie tak 鈍iat這wody s zachwalane na prawie ka盥ym kroku i ka盥ym forum.
    Czy jest mo磧iwo嗆 po陰czenia mojego domu w jaki spos鏏 z tym 鈍iat這wodem i w taki spos鏏 uzyska dost瘼 do internetu od jakiego dostawcy?

Neostrada wyka鎍za mnie ju nerwowo, spadki pr璠ko軼i notoryczne roz陰czania [czasem i 30 razy dziennie w losowych momentach]

Istnieje mo磧iwo嗆 alternatywna w postaci radi闚ki z pobliskiego miasta. ale skoro wkopali ten 鈍iat這w鏚 dlaczego z tego nie skorzysta...

Mo瞠 mi kto nakre郵i jak to wygl康a z tymi 鈍iat這wodami i internetem z nich?
    Jak si to ma z odleg這軼i od czego co nazywaj "central"

Z g鏎y dzi瘯uj za pomoc w uzyskaniu informacji na ten temat.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Rigid napisa:
    Chcia豚ym si dowiedzie czy istnieje mo磧iwo嗆 aby skorzysta z tego i mie dost瘼 do ta雟zego szybszego internetu. Przecie tak 鈍iat這wody s zachwalane na prawie ka盥ym kroku i ka盥ym forum.

Pytanie do operatora (w豉軼iciela 鈍iat這wodu), ze wskazaniem na niepowiedzenie bo to pewnie po陰czenie jaki ich w瞛堯w komunikacyjnych.

W internecie m闚i si o du穎 technologi GPON (technologia pasywna) kt鏎a staje si coraz bardzie popularna.
  • Poziom 9  
    Widz 瞠 rozmawiam z cz這wiekiem kt鏎y ma poj璚ie w temacie, wi璚 skorzystam z sytuacji i podpytam.

Czy jest jaki szybki spos鏏 aby sprawdzi jaki i czyj to 鈍iat這w鏚 leci tu pod moimi nogami?

Wyczyta貫m na stronie dostawcy owego internetu radiowego 瞠 udost瘼nia r闚nie co takiego jak Internet 安iat這wodowy - FTTH.
    Rozumiem 瞠 najprawdopodobniej to zupe軟ie nie ma nic wsp鏊nego ze 鈍iat這wodem przeprowadzonym przez moj wiosk?

wiem ze to podchodzi pod gdybanie ale naprawd mam do嗆 neostrady i musz znale潭 jak捷 dogodn alternatyw :)
    Rigid napisa:
    Czy jest jaki szybki spos鏏 aby sprawdzi jaki i czyj to 鈍iat這w鏚 leci tu pod moimi nogami?

Najlepiej zapyta serwisant闚 z firmy kt鏎a obs逝guje Orange w twojej okolicy.

Rigid napisa:
    Wyczyta貫m na stronie dostawcy owego internetu radiowego 瞠 udost瘼nia r闚nie co takiego jak Internet 安iat這wodowy - FTTH.

M闚isz o Orange? Je瞠li tak to udost瘼nia ale musi by odpowiednia infrastruktura do tego a wiem 瞠 s takie mo磧iwo軼i w stolicy.
  • Poziom 9  
    jimasek napisa:
    M闚isz o Orange? Je瞠li tak to udost瘼nia ale musi by odpowiednia infrastruktura do tego a wiem 瞠 s takie mo磧iwo軼i w stolicy.

Nie, mowa tu o interkonekt maj punkt jaki podobno w ma造m mie軼ie oddalonym o nieca貫 10 KM od mojej miejscowo軼i.
  • Poziom 31  
    Rigid napisa:

Otworzy najbli窺z studzienk, kable powinny by opisane. Ale to nielegalne.
    Rigid napisa:
    Rozumiem 瞠 najprawdopodobniej to zupe軟ie nie ma nic wsp鏊nego ze 鈍iat這wodem przeprowadzonym przez moj wiosk?

Je郵i to kabel tej w豉郾ie firmy, to wr璚z przeciwnie.
    Rigid napisa:
    Nie, mowa tu o interkonekt maj punkt jaki podobno w ma造m mie軼ie oddalonym o nieca貫 10 KM od mojej miejscowo軼i

Zadzwo, zapytaj, oczywi軼ie nikt na 篡czenie nie podci庵nie ci 鈍iat這wodu.
  • Poziom 9  
    jimasek napisa:
    ...nikt na 篡czenie nie podci庵nie ci 鈍iat這wodu.

To raczej jest oczywiste.
    Rigid napisa:
    To raczej jest oczywiste.

Nie wszyscy zdaj sobie z tego spraw albo nawet twierdz 瞠 VDSL to jest 鈍iat這w鏚 ;)
  • Poziom 9  
    A wiedz mo瞠 Panowie czy warto ufa stron typu dostawcy-internetu[dot]pl? :)
    Nie znam wi璚 si nie wypowiem.
  • Poziom 20  
    Witam

Podepn si pod temat kolegi. Mam pytanie do praktyk闚 u篡tkownik闚 sieci 鈍iat這wodowej.
    Czym zako鎍zony jest 鈍iat這w鏚 w domu czyli co przygotowa?
    Czy na posesje wchodzi mied czy 鈍iat這w鏚?
    Je瞠li mied to konwertery 鈍iat這w鏚-ETHERNET bedzie poza posesj?
    Witek
  • Poziom 27  
    Nic nie trzeba przygotowa, dostawca sam zdecyduje jak Ci pod陰czy i dostarczy Ci potrzebny sprz皻.
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Zwykle jest to ko鎍闚ka PON, czyli ONU.
    Na wyj軼iu s porty miedziane 1 Gb/s.
  • Poziom 27  
    Konwertery to taka prowizorka, nawet sam rzecznik orange si wypowiada. I tak na prawd poza nazw z FTTH nie ma wiele wsp鏊nego.

GPON + dobrze zbudowana sie :)