Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak sprawdzić poprawność działania regulatora ciśnienia paliwa

01 Mar 2015 16:36 5946 17
  • Poziom 9  
    Witam moim autem jest golf 4 1,4 16V 1998. w którym to kiedy puszczam gaz bez obciążenia silnika obroty spadają do 800 żeby po chwili się ustabilizować na 900, wymieniłem filtr powietrza, paliwa, świece, sprawdziłem zawór na kolektorze wydechowym, wszystkie rurki podciśnienia, zawór na filtrze węglowym wydaje się pracować normalnie. Moją uwagę skupiłem na regulatorze ciśnienia paliwa dlatego że kiedy go zdemontowałem, wyczyściłem siateczkę która nie była jakoś specjalnie brudna i założyłem z powrotem kłopot z obrotami na jakiś kilometr znikł.... regulator połączony jest z kolektorem czyli steruje nim podciśnienie, może jest jakiś sposób na sprawdzenie tego urządzenia bez komputerów i specjalistycznych sprzętów a może winna jest pompa paliwa która już pada... z góry dzięki za pomocne odpowiedzi
  • Admin grupy Samochody
    Kolego, zacznij od porządnego wyczyszczenia przepustnicy.
  • Poziom 9  
    myślałem o tym ale też nie jest jakaś zawalona, potrzebny jest środek do czyszczenia przepustnic czy benzyna albo aceton wystarczy? a i jak wygląda czyszczenie? odpalam i pryskam środkiem czy demontuje i myje w manerze ? ten drugi pomysł raczej odpada żeby nie zniszczyć elektroniki chociaż ropopochodne chyba nie przewodzą prądu, w sumie nawet jeśli to będzie zdemontowana czyli nie będzie na nie napięcia.....

Dodano po 41 [sekundy]:

baton.e30 napisał:
    nie da się go sprawdzić, jedynie podmienić na inny

Dodano po 3 [minuty]:

I kupiłbym nowy, części do vw tyle kosztują że można by kapitalke silnika co tydzień robić, ale na allegro są tylko używki a tym to nie ufam
  • Poziom 43  
    zbyszek43210 napisał:
    obciążenia silnika obroty spadają do 800 żeby po chwili się ustabilizować na 900

To normalne zachowanie.
  • Moderator Samochody
    Demontujesz i myjesz.

Jeśli regulator ciśnienia paliwa jest podciśnieniowy, to zdjęcie wężyka podciśnieniowego, podnosi ciśnienie o około 300-500 mbar.
  • Admin grupy Samochody
    Pomiar ciśnienia paliwa rozwieje wszelkie wątpliwości co do działania regulatora. Należy też sprawdzić czy w wężyku podciśnieniowym nie ma paliwa.(czy regulator nie "puszcza")
  • Poziom 9  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    zbyszek43210 napisał:
    obciążenia silnika obroty spadają do 800 żeby po chwili się ustabilizować na 900

To normalne zachowanie.

Dodano po 2 [minuty]:

To nie normalne zachowanie bo jakiś czas temu miałem nie miałem tego stanu a chciałbym się go pozbyć żeby żeby z czytać normalne mapy do ustawienia lpg który właśnie zakładam

Dodano po 46 [sekundy]:

T5 napisał:
    Pomiar ciśnienia paliwa rozwieje wszelkie wątpliwości co do działania regulatora. Należy też sprawdzić czy w wężyku podciśnieniowym nie ma paliwa.(czy regulator nie "puszcza")

Dodano po 2 [minuty]:

nie ma paliwa, jest też czysty jak politura. a pomiar ciśnienia... nie zawadzi jeśli przyjdzie potrzeba z tym że gdyby było zbyt niskie to mój golf nie zbierałby się lepiej niż dwu litrowa honda sąsiada....

Dodano po 3 [minuty]:

pewnie w przepustnicy tkwi przyczyna, a co powiecie o przepływomierzu powietrza? czyścić, nie czyścić?
  • Admin grupy Samochody
    zbyszek43210 napisał:
    pewnie w przepustnicy tkwi przyczyna, a co powiecie o przepływomierzu powietrza? czyścić, nie czyścić?
    Należy wykonać stosowne pomiary i je zinterpretować. Na chybił trafił to można w lotka grać. Tu potrzebujemy konkretnych danych.
  • Poziom 9  
    To co z tym acetonem?
  • Poziom 43  
    zbyszek43210 napisał:
    nie zawadzi jeśli przyjdzie potrzeba z tym że gdyby było zbyt niskie to mój golf nie zbierałby się lepiej niż dwu litrowa honda sąsiada....

Łał to może napraw honde sąsiada.
    zbyszek43210 napisał:
    a co powiecie o przepływomierzu powietrza?

A w ogóle jesteś pewny że Twój silnik takowy posiada?
    I czemu zataiłeś LPG?
  • Poziom 9  
    takie małe w kolektorze od strony rozrządu to termometr?:/ lpg dopiero montuje, jestem na etapie założonego parownika i sterownika czyli nie ingerowałem jeszcze w żadne układy

Dodano po 31 [minuty]:

taka mała dygresja, zapomniałem dodać że muszę lekko dodać gazu jak odpalam:)
  • Poziom 43  
    Nie mierzyłeś sprężania bo mógłbyś się pochwalić pomiarem.

Zresztą zamontujesz lpg to zobaczymy, jaki masz kod silnika.?
  • Poziom 9  
    nie mierzyłem sprężania bo gdyby go nie było na którymś cylindrze to nie jechałbym z prędkością maksymalną jaką dla tego modelu jest 170/h... ile jeszcze mam udowadniać że to nie sypiący się gruz a przyzwoite autko , sprawdzę to Ci podam ten numer jakbyś miał coś z tego wywnioskować mistrzu

Dodano po 7 [minuty]:

puki co wymyłem acetonem przepustnicę i szczerze polecam te substancję, rozpuścił cały osad z przepustnicy, starą ceratę którą podłożyłem i stół ze sklejki pewnie by wrąbał gdybym się w porę nie jornął ale plastiku nie rusza. Dam znać jakby coś pomogło
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Tyle że po tym zabiegu należy wykasować wartości wyuczone w sterowniku i zrobić adaptację przepustnicy.
    Nie spotkałem się jeszcze z 1.4 16V który miałby przepływomierz, tam masz czujnik ciśnienia w kolektorze.
    Jego też warto wyczyścić.
  • Poziom 9  
    sprawdziłem jak już strzeliłem gafę.... to jest jakiś termometr albo właśnie czujnik ciśnienia, ustawienia o których piszesz usunął się po odłączeniu zasilania co robię zawszę kiedy odłączam jakieś elektroniczne drobiazgi żeby nie wyskoczyły jakieś błędy albo żeby przypadkiem nie wystrzelić sobie w twarz poduszki (nie wiem czy to prawda ale tak słyszałem) kolego grala1 napisz co nieco o adaptacji przepustnicy... to może zrobie
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 9  
    Zamontowałem przepustnicę i samochód sprawny jak nowy:) adaptacji nie robiłem ale skoro auto uruchamia się na dotyk i wszystko jest jak być powinno to wydaje mi się zbędna, lepsze jest wrogiem dobrego. Kolego T5 dzięki za trafioną poradę, gdybyś chciał udzielić mi więcej takich rad to zapraszam na mój drugi post
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2992268&highlight=