Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nie wykrywa partycji podczas formatowania ;/

01 Mar 2015 16:40 849 11
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich - po paru tygodniach postanowiłem wyciągnąć komputer siostry z szafy i się nim zająć . Przestał jej działać jakiś czas temu - nie znam przyczyny .

System nie chciał się odpalić , a więc podjąłem decyzje o zrobieniu formata ... I tu zaczęły się schody ... Mianowicie w oknie gdzie tworzymy partycje po kliknięciu na Drive options (advanced) -> New -> oraz wybraniu wielka ma ów partycja być - po chwili wyskakuje komunikat "Failed to create a new partition on the selected unused space. [0x80070017]

Tam gdzie wykryta jest cała wielkość dysku jest napisane :

Disk 0 Unallocated Space 450 GB

Na dole z żółtym wykrzyknikiem "Windows cannot to be installed to this disk"
    (show details)
    ->
    Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting go this disk. Ensure that the disk's controller is enabled in the computer's BIOS menu .

BIOS wygląda tak :

MAIN

Primary IDE Master :NOT DETECTED
    Primary IDE SLAVE :NOT DETECTED
    SATA1: tu normalnie mój dysk tj [WD5000AAKS-00U]

BOOT

Boot device priority (tu chyba problem)
    1ST [USB:USB DISK 2.0] bo format z pendrive
    2ST [Removable Dev.] - nie wiem co to ale nie mogę tu ustawić swojego dysku bo go nie ma na liście
    3ST [ATAPI CD-ROM]

HARD DISK DRIVERS
    1ST DRIVE [USB:USB DISK 2.0]
    2ST DRIVE [SATA:3m-WDC WD5000]

Tak jak widzicie tu już jest mój dysk , a nie ma go w boot priority

gdyby ktoś mógł mi pomóc w jakiś sposób i odpowiedzieć czy to już dysk jest do wywalenia czy można jeszcze coś z tym zrobić ??
  • Poziom 43  
    Gamcio1990 napisał:
    System nie chciał się odpalić , a więc podjąłem decyzje o zrobieniu formata

To chyba błąd, wpierw należy zdiagnozować usterkę i tu warto sprawdzić dysk, jego smart.
    Formatu próbujesz z pod windowsa, czy spod instalatora systemu ?
    Konfiguracja sprzętu ? Jaki system?
  • Poziom 37  
    Dokładnie jak wyżej. Odpal MHDD i szczytaj smart klawiszem f8 i wklej tutaj. Bardzo prawdopodobne, że jest to błąd logiki dysku, tak więc wyzerowanie go powinno rozwiązać problem, ale najpierw pokaż smart, aby mieć absolutną pewność.
  • Poziom 6  
    Usterki zdiagnozować nie mogłem bo system nie chciał się odpalić - a na metody organoleptyczne jestem zwyczajnie zbyt cienki ;p a tak na poważnie - nie znam się na komuterach - system nie działa - nie odpala się to robię formata :)

Format z instalatora - co teraz jest jasne bo do tematu dałem troszkę info ;)

System to win 7 jeśli chodzi o sprżet to pewny nie jestem - Dysk SATA /16 MB WD 5000AAKS , płyta ASUS MSQ-M4N68T-MLEv2 , grafa to geforce 220GT 1GB , ramy ddr3 kingstona 2 kości po 2 GB , zasilacz to modecom (to chyba nazwa) FEEL2 400W , Procek jakiś 3rdzeniowy ;p

Dodano po 5 [minuty]:

"Odpal MHDD i szczytaj smart klawiszem f8 i wklej tutaj."

MHDD to jakiś program ? Jeśli tak to nie mam takiej możliwości bo nie odpala mi się system ;p jeśli to coś innego to nie mam pojęcia jak się za to zabrać ;/
  • Poziom 6  
    Jeśli podepnę jako dysk dodatkowy to chyba nie wypali ;/

Taka adnotacja widnieje
    "MHDD pracuje z dyskami ustawionymi na MASTER!"

Dodano po 55 [sekundy]:

A gdybym wypalił go na pendrivie i bootował z niego właśnie to ... no właśnie to co ? Przejdzie coś takiego?
  • Poziom 43  
    Gamcio1990 napisał:
    Jeśli podepnę jako dysk dodatkowy to chyba nie wypali ;/

W tym przypadku zaproponowałem inny program (prostszy w obsłudze)

Dodano po 1 [minuty]:

Gamcio1990 napisał:
    Przejdzie coś takiego?

MHDD możesz utworzyć na płycie lub pendrive.
  • Poziom 6  
    Widzę , że moja wiedza niejednego powaliła na kolana ;p koledzy - a więc ... Jakie będzie najlepsze wyjście ?

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli ściągam ten program , nagrywam na nośnik i on sam będzie botował jak zwykły windowas?
  • Poziom 43  
    Gamcio1990 napisał:
    Jakie będzie najlepsze wyjście ?

To już zależy od Ciebie, jak Ci wygodniej i szybciej.

Dodano po 2 [minuty]:

Gamcio1990 napisał:
    nagrywam na nośnik i on sam będzie botował jak zwykły windowas?

Musisz go nagrać jako obraz ISO. I dalej tak jak napisałeś.
  • Poziom 6  
    Zrobiłem tak jak zawsze postępuje z windowsem - tzn . w taki sam sposób nagrałem obraz - niestety po wybraniu botowania z pendrive wyskoczył komunikat Brak BOOTMGR ;/

Pewnie coś źle zrobiłem ;p jakieś sugestie?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Tak, napisałem Ci na PW o co chodzi.
  • Poziom 6  
    Piotr1609292 rozwiązał problem. Dzięki