Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Concert M4 wymiana procesora

marci4 01 Mar 2015 19:36 990 9
  • #1 01 Mar 2015 19:36
    marci4
    Poziom 29  

Witam,
    Posiadam radio Concert M4 produkcji Blaupunkta i niestety przyszedł na niego czas czyli nie działa poprawnie regulacja głośności.
    Chciałbym wymienic procesor, ale nie wiem jaki kupić bo ten, co jest teraz zamontowany jest praktycznie nie do dostania.
    Obecnie jest tam procesor XC85556CFN. Gdzieś widziałem, że ktoś zamontował procesor Freescale XC705B32CFNE. I teraz moje pytanie - czy jest on w pełni kompatybilny z oryginalnym procesorem i czy mogę po prostu przeczytać procesor z radia i potem tym wsadem zaprogramować nowy procesor?

Z góry dziękuję!

0 9
  • #3 01 Mar 2015 20:15
    marci4
    Poziom 29  

Niestety, jeśli wejdziesz na Swojego linka to zobaczysz, że ten procesor jest "OUT OF STOCK".

0
  • #4 02 Mar 2015 20:58
    m4gic
    Poziom 12  

Zainstaluj TO dziala- sprawdzone w 100%

0
  • #5 02 Mar 2015 21:14
    waldi58
    Poziom 23  

Z tymi 100 % procentami to lekka przesada . Moduł ten nie działa prawidłowo we wszystkich wersjach tego radia . Dlatego też obecnie firma sprzedaje ten moduł z dodatkowym rezystorem i rysunkiem gdzie należy go podłączyć jeśli występują problem z jego prawidłową pracą . Pomimo tego miałem dwa radia gdzie ten moduł się nie sprawdził . Wystarczyło podgrzać procesor i od razu wszystko działało prawidłowo oczywiście do czasu kiedy procek ostygł . Niestety zakończył się to wymianą procków ze starych zapasów.

0
  • #6 02 Mar 2015 21:28
    m4gic
    Poziom 12  

Co do tych dwóch radyjek które nie poszły to powiem tak, ze zawsze może się coś zdarzyć nie tak. Robiłem już kilka radyjek z tym modułem i wszystko działało pięknie. Rezystor tak czy siak wstawiałem dla bezpieczeństwa po to tylko żeby "oszukać" procesor.

0
  • #7 02 Mar 2015 21:58
    marci4
    Poziom 29  

Dzięki bardzo, lecz jednak wolałbym zmienić procesor i mieć pewność, że będzie działać, a nie używać takich 'magicznych' modułów i potem się dziwić jak się coś zacznie krzaczyć.
    Poza tym aktualnie przebywam poza granicami kraju, a tutaj pewnie łatwiej mi zdobyć jakiś MCU Moto lub Freescale'a niż taki moduł. Tak czy inaczej dzięki za podsunięcie pomysłu.

0
  • #8 03 Mar 2015 11:38
    djlj24
    Spec od car audio

Czy ten dodatkowy układ radzi sobie ze sterowaniem z kierownicy wielofunkcyjnej czy jedynie z gałki?

0
  • #9 03 Mar 2015 19:54
    waldi58
    Poziom 23  

Zamontowałem tych układów sporo ale zawsze były to sztuki przywożone bez samochodów, więc nie mogłem tego sprawdzić . Ale powinno to działać bo nikt z klientów nie reklamował tej sprawy

0
  • #10 04 Mar 2015 18:06
    arttoo
    Spec od car audio

djlj24 napisał:
    Czy ten dodatkowy układ radzi sobie ze sterowaniem z kierownicy wielofunkcyjnej czy jedynie z gałki?

Leszku to poprawia tylko regulacje z gałki.

0
  Szukaj w 5mln produktów