Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SATEL GPRS-T2. Rozkład pinów RS-232 do programowania.

Mientek007 01 Mar 2015 20:39 3246 3
Optex
    Mientek007
    Pupil
    Witam.
    To o co pytam było już kiedyś poruszane przy okazji innego tematu na forum, jednakże bez odpowiedzi, dlatego postanowiłem założyć nowy temat i uzyskać konkretną odpowiedź.

"Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, bo szukałem długo i nic nie znalazłem, jaka jest kolejność podłączania komunikacji rs232 ttl na module gprs-t2.
    Ponieważ nie korzystam z oryginalnych kabelków a mam konwerter potrzebny do komunikacji, tylko na płytce nie ma opisane które piny do czego.
    Po obejrzeniu płytki stwiedziłem po ścieżkach że pin na moim rysunku nr 3 to masa (ścieżki połączone z zaciskiej podkręcanym o oznaczeniu com) tylko który jest Rx a który Tx ? Tego nie wiem a nie chcę spalić konwertera ani modułu."

(Nie piszcie że można kupić oryginalny kabel... wiem, wiem o tym że można kupić oryginalny kabel za 50zł... :)

SATEL GPRS-T2. Rozkład pinów RS-232 do programowania.
  • Optex
  • Optex
    Lech24
    Level 13  
    Piszę bo nie znalazłem nigdzie jasnej odpowiedzi. Te piny które są na płytce patrząc od strony złączy skręcanych pierwszy jest gnd (można sprawdzić miernikiem mierząc ciągłość pomiędzy gnd i pinem) pozostałe tx i rx można dojść metodą prób błędów. Do programowania można użyć dowolnej przejściówki na FTDI usb na ttl (bardzo ważne aby spełniały standard TTL) profilic przynajmniej te do których miałem dostęp nie działały. Testowałem na windows 8.1 x64 komunikuje się i programuje bez problemu.

mam nadzieję że komuś zaoszczędzi to czasu i niepotrzebnego wydawania pieniędzy na oryginalny kabel do programowania dla jednostkowego użycia.

Pozdrawiam
    Mientek007
    Pupil
    Metodą prób i błędów udało mi się zrobić kabel do programowania urządzeń SATEL w oparciu o USB-U'art.
    Najważniejsze że działa.