Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram 6363 - Konfiguracja dla kompletnego laika

Aylas 01 Mar 2015 22:11 564 0
    Aylas
    Level 8  
    Witam, postanowiłem wymienić router domowy. Kupiłem dziś router firmy Pentagram, jego model to 6363. Niestety spadła na mnie scheda konfigurowania tego urządzenia, a kompletnie się na tym nie znam. W instrukcji jest napisane, że podążając za nią nawet ktoś kto pierwszy raz trzyma urządzenie tego typu w ręku poradzi sobie z jego konfiguracją. Problem w tym, że robie punkt po punkcie to co napisane zostało w instrukcji, a internetu jak nie było tak nie ma. Domyślam się, że muszę gdzieś coś wpisać, ale nie wiem co dokładnie i dokładnie gdzie. Każdy adres wpisany do przeglądarki przekierowuje mnie na stronę konfiguracji routera. Czytałem już wiele tematów na różnych forach, ale mało z nich rozumiem ponieważ nigdy nie zajmowałem się sprawami związanymi z siecią. Do dziś router po prostu stal na biurku i tyle informacji mi wystarczało aby korzystać z internetu.

Potrzebuje więc aby ktoś krok po kroku na chłopski rozum powiedział co mam zrobić, aby router złapał internet. Czego potrzebuje do tego aby poprawnie go skonfigurować? Może jakieś informacje od dostawcy? (moim dostawcą jest vectra)

W załączniku dodaje mój ipconfig pewnie się przyda...

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam, że zawracam Wam głowę tak błahą sprawą.(bo pewnie jest błaha)