Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie widzi drukarki Brother dcp j100

lolek2417 01 Mar 2015 22:28 4005 2
  • #1 01 Mar 2015 22:28
    lolek2417
    Poziom 14  

Witam Was , od nie dawna mam spory problem z drukarką brother dcp j100 mianowicie została kupiona nie cały rok temu ( nawet oryginalne tusze nie są do końca zużyte , po prostu była sporadycznie używana ) i nie dawno pojawił się spory problem z tym sprzętem , chodzi o to że po podłączeniu jej do komputera w ogóle nie jest widoczna ani w menadżerze urządzeń ani w aplecie urzadzenia i drukarki , dodam że sterowniki mam na płycie jednak nic to nie zmienia ponieważ gdy usunąłem ją z systemu , system powinien po podłączeniu jej wyświetlić mi że nieznane urządzenie zostało podpięte , a nic takiego nie wyskakuje , dodam że sprawdzałem na różnych portach usb , i na 3 różnych kablach usb. Gdy skasowałem sterownik i próbowałem go zainstalować od nowa cała operacja staneła na monicie gdzie musiałem podłączyć drukarkę aby dokończyć instalację , nie udało mi się jej podłączyć.
    Jako że porty usb mam sprawne jak i cały komputer podejrzewam uszkodzony port usb w drukarce i teraz moje pytanie do Was:
    - ile może kosztować naprawa drukarki ? czy będzie opłacalna ?
    - czy można gdzieś kupić taką płytę główną do tej drukarki ? , szukałem w internecie jednak nic nie znalazłem może Wy macie jakieś strony.
    - czy można ( gdy znajdzie się elektronika ) wymienić samo złącze usb ?
    Dodam że sama drukarka normalnie się włącza , biegam po menu bez problemu drukuje testowe strony z poziomu drukarki , tylko w ogóle nie ma komunikacji z komputerem, wykonywalem również reset drukarki z poziomu menu.

Proszę Was o komentarz i jakąkolwiek pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 02 Mar 2015 17:32
    music
    Poziom 27  

Próbowałeś podłączyć drukarkę do innego komputera? Ta drukarka ma zdaję się możliwość podłączenia przez sieć (WiFi? LAN?). Jeżeli tak jest rozważałeś taką opcję? Jeżeli drukarka podłączona do innego komputera nie będzie działać można przyglądnąć się PCB drukarki. Może wyłamane gniazdo?

0
  • #3 02 Mar 2015 18:06
    lolek2417
    Poziom 14  

Próbowałem , nie widać było aby miała wyłamane gniazdo.
    Ten model nie posiada interfejsu wifi.
    Oddałem drukarkę do serwisu.

Pozdrawiam

0