Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARISTON LI460 - Zmywarka - nie pobiera wody

01 Mar 2015 22:35 2871 1
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam ciąg dalszy przygód z tą zmywarką. Naprawiłem pompę myjącą. Teraz szukam pomocy w tym temacie j/w. Za dwoma pierwszymi razami po naprawie pobierała wodę, myła i zakańczała pracę. Dzisiaj doszła po 45 min prawie do końca i jak miała już wypłukać to przestała pobierać wodę. Próbowałem wielokrotnie uruchamiać jakiś program ale szumi i nic nie pobiera.
    Gdzie szukać po kolei przyczyn i co sprawdzać ? Woda dochodzi do węża. Jak ją rozbierałem, to przy okazji sprawdziłem elektrozawór i działał. Czy pływak aquastop ? czy coś jeszcze innego ?

pozdrawiam,
    zwkrz
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 7  
    Problem sam rozwiązałem stawiając zmywarkę na stojakach wraz z podłączeniami. Wówczas miałem pełen wgląd co się dzieje pod spodem. Nie brała wody, ponieważ działał ciągle aquastop. Woda stała w dolnej pokrywie. Leciało z przewodów. Moja uwaga, jeśli zdejmiesz obejmy, to nie zakładaj ich ponownie tylko najlepiej użyć, te porządne obejmy metalowe na śrubokręt. Trzeba jeszcze uważać po zdjęciu pokrywy dolnej - wanienki z czujnikiem i stawiać ostrożnie zmywarkę. Można POŁAMAĆ plastiki od pompy spustowej !

pozdrawiam,
    zwkrz