Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Actina WebBook chciałbym dołączyć kartę PCMCIA nie wiem jak

greggi 17 May 2005 23:35 4526 22
    greggi
    Level 10  
    Jak podałem wyżej chce podłączyć się z siecią ERA BlueConect ale z tego co wiem muszę w swoim Laptopie mieć gniazdo bądz kartę PCMCIA jak sprawdzić czy mam takie wejście i czy albo inaczej co muszę zrobić by takowe kupić i włożyć.

Czy trzeba rozkręcać kompa ?

Czy może ktoś wie dokładnie o parametrach usługi Blueconect ?
    elektryk
    Level 42  
    PCMCIA to taka wąska szczelina z boku komputera o grubości ok 3-5mm (albo więcej) i szereokości karty kredytowej. Najlepiej żebyś zabrał notebooka i zaniósł do salonu, bo jest kilka typów złącz. A co do jakości blueconnect to już był wątek na tym forum.
    greggi
    Level 10  
    Tak ale mam tam z boku tylko zaślepki a w książce pisz iż jest to opcjonalne rozwiązanie z tego co się teraz doczytałem to musze mieć takie złącze PCMCIA II.

Jeśli mi takiego brakuje może są jakieś adaptery do włożenia takowej karty ?
    Wiem że na zwikłego kompa są. Wkłada się je do gniazda PCI.

Może ktoś się już z tym zetknął ?
    elektryk
    Level 42  
    Nie wiem jaki to model, ale większość notebooków ma przynajmniej jedno złącze PCMCIA II.
    greggi
    Level 10  
    Jest to model wcześniejszy od teraz ukazujących sie modeli HUNTER.

Dokładnie to Actina Webbook C2.0/14/30/256/DVR na spodzie napisane model D230S.

Jest z boku zaślepka jak ją "wywale" to pokazuje się metalowa ochrona niewiele można dostrzec przez szpary.

Tak sobie myślę skoro jest tam gniazdo to czemu tak ukryte.

Grzebię w Net-cie już drugie popołudnie i po wpisaniu w przeglądarki nazwy tego sprzętu to widze same sklepy które nie udzielają mi żadnego wsparcia tech.

Może ktoś zna jakąś dobrą stronę o Laptopach ?
    PS. Dzwoniłem do dystrybutora tego modelu, zgadnijcie co.......................................no nic !!! nikt nie odbiera na podanych kilku numerach :-)....dosłownie cała nasza Polska kultura :-))
    greggi
    Level 10  
    Ludziska na temat proszę.

Chodziło mi o Laptopka a nie o samą usługę.

Na GPRS mam tylko prędkość 9 a na Blueconnect 39 a bedzie to rozszerzane do 1 lub 2 lat na szerokopasmowy do 500kbit a to jest już różnica.

Chodzi mi o złącze PCMCIA nie tylko do tej uługi, przecież doskonale będą tam pasować bezprzewodowe karty LAN.

PS. Blueconncet to nie tylko NET ale i w dobrej cenie GSM
    halif
    Level 26  
    Twoja Actina nie ma złącza w standardzie, ale... Prestige M-200/M-400 Optimusa który jeżdzi prawie na tej samej płycie głównej to złącze ma. Zatem istnieje prawdowodobieństwo, że uda się je uruhomić. Zacznij najpierw od przejżenia biosu czy są tam jakies ustawianie dot. PCMCIA. Potem używając np. Aida32 dowiedz się jaki masz konkretnie model płyty głównej i potem poczytaj jego specyfikację...
    Chociaż tak prawdę mówiac, to gdyby to złącze było i nadawało się do pracy to na pewno zdjęliby tą zaślepkę i reklamowali całóść jako notebook z PCMCIA. Zawsze to byłby dodatkowy atut, ale cóż nie szkodzi spróbować...
    elektryk
    Level 42  
    greggi wrote:
    Jest z boku zaślepka jak ją "wywale" to pokazuje się metalowa ochrona niewiele można dostrzec przez szpary.
    Tak sobie myślę skoro jest tam gniazdo to czemu tak ukryte.
    Znalazłem zdjęcie na allegro, czy o tej zaślepce mówimy? (tej obok napędu dyskietek). http://allegro.pl/show_item.php?item=51583312
    halif
    Level 26  
    Zaślepka wielkością pasuje pod PCMCIA 1.0/2.0. Ale co jest za nią? Who knows... :)

Tak swoją drogą to Actina nei przewiduje do tego modelu wogole PCMCIA (jako jeden z nielicznych tego nei ma) nawet jako opcji za dopłatą.... przynajmniej tak wyczytałem z materiałów o tym notebooku.
    greggi
    Level 10  
    Tak dokładnie to ten komputer i taka sama zaślepka.

Kiedyś miałem starszego Laptopka i prócz gniazda powinien znajdować sie jeszcze przycisk a tu nic.

Trace nadzieje............

Jak wywale zaślepke jest za nią metalowa blaszka uniemożliwiająca wręcz zobaczenie co za nią jest :-(
    Platon
    Level 42  
    hmmm jak jest zaslepka, to pewnie w srodku nie ma gniazda na karty PCMCIA, nie ma nawet kontrolera, nie ma nic. Nikt nie zamontuje tam "ukrytego" kontrolera, bo kto za to placi? ;) pan, pani?
    halif
    Level 26  
    Słusznie, ale jak już mówiłem płyta główna jest b. podobna do tej z PCMCIA, na tym samym chipsecie. Chociaż to nie musi o niczym świaczyć. Tak czy inaczej zgadzam się, że gdyby stacja dokująca PCMCIA była i działała to nikt by jej nie ukrywał.
    Czekamy na odpowiedź twórcy tematu - niech zidentyfiuje płyte główna, BIOS i na koniec powie co jest za zaślepką. Bo na razie możęmy tylko gdybać...
    Aras100
    Level 2  
    Mam ten sam problem... i ten sam model laptopa.... w biosie nie ma nic o PCMCIA.... ale nie dało by sie tego laptopa jakoś przerobić.... a może jest jakaś przejściówka... nie wiem... byle co tylko żeby mi karta PCMCIA działała ;p
    halif
    Level 26  
    Z reguły do komputerów można dokupić replikatory portów. Także jest dostępny takowy do tego modelu Actiny. Na pewno są na niej porty PS/2, jakies serial, lpt, usb, może FireWire i być może PCMCIA. Zadzwoń do nich i zapytaj. Inna sprawa, że pewnie poniżej 400zł to kosztować takie cudo nie będzie... ale skoro z Ciebie desperat...
    Daj znac co tam mają...
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    halif wrote:
    Z reguły do komputerów można dokupić replikatory portów.

Masz rację: z reguły. Tylko że od każdej reguły są wyjątki.
    halif wrote:
    Także jest dostępny takowy do tego modelu Actiny.

Jesteś tego pewien, czy się domyślasz? Jeżeli jesteś pewien, to wskaż źródło informacji.
    halif wrote:
    Na pewno są na niej porty PS/2, jakies serial, lpt, usb, może FireWire i być może PCMCIA.

Ty to wiesz, czy się tego domyślasz? Bo jak na razie, to wypisałeś praktycznie wszystkie możliwe porty dostępne na obudowie typowego notebooka. Poza tym to, co piszesz tutaj stoi w wyraźnej sprzeczności z poprzednim wygłoszonym z dużą pewnością stwierdzeniem. Wg mojej wiedzy na stacjach dokujących nie ma PCMCIA
    halif wrote:
    Zadzwoń do nich i zapytaj.

Dobra porada, tylko że to on sam wie.
    Daj znac co tam mają...[/quote]
    O!!!! To kolega sam sprawdzić swoich własnych informacji nie może?
    halif
    Level 26  
    http://www.actina.pl/?hps=wycofane/webbook

Proponuje zajrzeć na przedostatnią linijke. Stoi jak byk, że jest "replikator portów", nie piszą nic więcej o nim, dlatego nie wiem w co jest wyposażony. CO do portów to napisałem takie jak są z reguły w replikatorach Toshiby, bo tylko takie znam oraz dodałem takie, jakie mogą być. Nie będę dzwonił do nich bo, po pierwsze to nie moja sprawa, nawet nie bardzo wiem czego człowiek potrzebuje i ile możę wydać na ten sprzęt. Jak sam zadzwoni to najlepiej załatwi swoją srawę, a poza tym od razu się dowie gdzie mógłby takie cudo załatwić w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
    Co do szczegółów to nie wiem, bo nic nie ma w ich dokumentach, przynajmniej tych dostepnych na pierwszy rzut oka. Co do twojego stwierdzenia, ze w stacjach dokujacyhc nie ma PCMCI, to propunje przyjzec sie np. replikatorom od Toshiba Libretto:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52964307,
    często jest tak, żę jezeli komputer nie ma PCMCIA to jest dostepna replikator z tym portem, ale nie jest to reguła. Wyzej stwierdziłem ze "być moze jest". Jak już mówiłem, nie wiem jakie typy portów są w tamtej stacji... Moze jest PCMCIA, a moze nie, niech zainteresowany sam coś zrobi, aby się dowiedzieć.

Jeszcze jakies pytania panie @jankolo?
    Swoja drogą nie trudno było wejsc na strona Actiny i zweryfikowac poporawność moich stwierdzen... Przypominam: www.actina.pl

Pozdrawiam - hal
    Platon
    Level 42  
    halif - jestes pewnien ze link do urzadzenia ktore podales obsluguje cos wiecej niz tyko karty pamieci?
    halif
    Level 26  
    Z opisu wynika, że obsługuje karty PCMCIA FLASH typu I i II oraz CompactFlash typu I i II. Nigdy czegoś takiego nie miałem w ręku, a i opis ne jest zbyt jasny, więc nie mogę za wiele o tym powiedzieć...
    Aras100
    Level 2  
    Co do tego linku co wcześniej podałem .... dzwoniłem do tego sklepu a oni powiedzieli.. iż już tego nie sprzedają.... zadzwonie o to drugie urządenie jeszcze.... a tak wogule to co sądziecie.. nawet jesli to kupie to czy będzie karta i internet mi działać? czy nie będzie to zwalniać transferu?
    halif
    Level 26  
    Powinna działać. Chociaż musisz sobie zdawać sprawę, z miernoty przepustowości LPT (chociaz na wi-fi 11Mbit moze starczy. Poza tym spytaj, które karty PCMCIA to cudo obsługuje (stasze - "grube", czy nowe - "cienkie" :) )
    Aras100
    Level 2  
    Jak jest napisane w ofercie:
    "Czyta i zapisuje karty PCMCIAFLASH typu I i II, CompactFlash typu I i II"

a więc czyta i te cienki i te grube... oprócz tych najgrubszych (III) ale to akurat nie jest potrzebane ;p

Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

Ehh... dzwoniłem do sklepu.... a facet powiedział że za pomocą tego czytnika internet nie bedzie działać... i tyle... a więc musze kupić nowego laptopa.