Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda CRV 1999 - Podpięcie sterownika centalnego zamka na pilota

sirk44 02 Mar 2015 10:09 11193 12
    sirk44
    Level 9  
    Witam, zakupiłem Honda CRV 2.0 1999 r., centralny zamek bez pilota. zakupiłem sterownik centralnego zamka z 2 pilotami 3 przyciskowymi.
    W przedwczoraj rozebrałem drzwi bocznego i doszedłem do centralki oryginalnej. Tam jest 6 kabli:
    1. Czarny - masa
    2. Biało zielony - 12 +
    3. Żółto czerwony - otwieranie na siłowniki
    4. Biało czerwony - zamykanie na siłowniki
    5. Niebiesko biały - zamykanie na drzwi kierowcy
    6. Niebiesko czerwony - otwieranie na drzwi kierowcy

Zasilanie i masa podpięta bez problemu
    schemat mam.
    Spięta jest na sterowanie "-"
    Po spięciu kabla 5 i 6 drzwi się zamykają pasażer i tył przy odpiętym 3 pinowym na przednie drzwi jak podepnę przednie drzwi to nie otwierają się.
    Sterownik to MAXICAR 286

Tak to wygląda na schemacie. Po podłączeniu kostki 3 pinowej nie działa zamykanie i otwieranie przy odpiętym działa.
    Co źle podłączyłem??????
    Drugie pytanie jak wygląda podłaczenie dodatkowego kanału, który będzie otwierał klapę tylną?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    zodiakmenda
    Level 21  
    Nie wiem z czym masz problem piszesz bardzo chaotycznie, te sterowniki są moje ulubione, zasada prosta rozbierasz tapicerke w drzwiach kierowcy bierzesz kontrolke podpiętą z masy i szukasz kabli sygnałowych (otwieranie zamykanie) szukasz ich na wiązce idącej do zamka w drzwiach około 6 kabli tam jest, jak masz już dwa kabelki sygnałowe to przedłużasz dolutuj dwa kable i przeciągnij do środka auta, i podłączasz wszystko wg. schematu dam ci schemat uniwersalny prostszy bo nigdy nie dojdziesz do tego :) kanał transmisji to poprostu dodatkowy impuls plusowy który podpinasz pod siłownik od klapy bagażnika oczywiście tam musisz mieć też mase by otwierał ale tego nie montuj bo szkoda zachodu nigdy ludziom tego nie montuje.
    tu masz schemat sygnałów zamykania i otwierania:
    https://obrazki.elektroda.pl/7107267700_1315945948.jpg
    User removed account
    User removed account  
    sirk44
    Level 9  
    Witam, poniżej schemat jak podłączyłem. Ale mam problem dalej:
    1. Drzwi kierowcy nie otwierają się nie działa sterowanie jest jak poprzednik przez kluczyk ale jest tam siłownik, który ma dwa kable i bynajmniej nie idą do oryginalnej centralki tylko wychodzą poza drzwi i idą niewiem gdzie jeszcze.
    2. Drzwi pasażera i tylne otwierają się bez problemów działa jak powinno.

Pytanie:
    Czy odpięcie sterowania z kluczyka jest 3 pinowa złączka i podpięcie bezpośrednie siłownika drzwi kierowcy pod nową centralke czyli kabel zółty i czerwony powinien zadziałać siłownik?
    Czy powyższa myśl jest zła i do siłownika muszę podłączyć na stałe + a kabel masy rozdzielić na 2 i podłączyć do zółtego i czerwonego??????

Jak podłączyć ten siłownik do centralki aby dawał poprawnie sygnał?
    Nie musi działać sterowanie centralnego z zamka mogę to obciąć.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    sirk44 wrote:
    jest tam siłownik

Odetnij przewody siłownika z drzwi kierowcy i podłącz równolegle do przewodów siłownika drzwi pasażera.
    sirk44
    Level 9  
    Odciąłem kable od siłownika ale nie działało jak podłączyłem do drzwi pasażera równolegle ale jak podłączyłem do sterownika do kabla od sterowania kluczykiem w drzwiach kierowcy wszystko działa. Czyli zamieniłem spięcie kluczyka na siłownik i otwiera go pilot. A drzwi kluczykiem otwierają się tylko jedne. więc wszystko działa jak chciałem. Jeszcze tylko podłącze dodatkowy kanał do otwierania tylnej szyby i może podłącze sygnał na kierunkowskazy. Dziękuje za pomoc narazie a jak coś nie będzie działać to jeszcze będę pisał.
    sirk44
    Level 9  
    Witam, zamykanie działa super wszystko jest ok działają też kierunkowskazy na zamykanie i otwieranie. ale teraz mam pytanie dotyczące podpięcia kanału dodatkowego. Jest na instrukcji kabel różowy - kanał dodatkowy (+12v) max 10 a???
    Chce podłączyć otwieranie szyby tylnej która działa na przycisk obok kierownicy na +. Gdzie idzie sygnał przycisku trzeciego pilota nie mogę do tego dotrzeć może ktoś wie jak. schemat jest wyżej jak wygląda centralka.
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    sirk44 wrote:
    Jest na instrukcji kabel różowy - kanał dodatkowy (+12v) max 10 a???
    Tam podpinasz dowolny przekaźnik, a nim zwierasz styki oryginalnego przycisku tylnej szyby.
    Właśnie biorę się za montaż centralki pilota w tym samym aucie (Zamster Plus), możesz podać dokładnie schemat finalny z działającym centralnym?
    sirk44
    Level 9  
    Witam, zrobiłem centralny zamek w crv działał super, ale niestety nie mam już tego samochodu bo okazało się przy rejestracji że poprzedni właściciel cofnął licznik o ponad 100 tys. i oddałem go. Ale do podpięcia wszystko jak na górnym rysunku dałem, kable z siłownika bezposrednio dałem do centralki na rysunku do zamka nie zdołałem zrobić aby z kluczyka działał centralny ale kable od zamka złączeyłem tak jak siłownik i zadziałało. schemat kostki z instrukcji obszernej która znalazem na internecie.
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Wczoraj częściowo skończyłem montaż centralki.
    Działa otwieranie i zamykanie wszystkich drzwi z pilota, działa też otwieranie tylnej klapy.
    Okazało się jednak, że w drzwiach kierowcy nie ma siłownika, zamek działał tylko jako przełącznik sygnału dla sterownika.
    Dołożyłem dodatkowy siłownik, ale musiałem odpiąć kostkę z przełącznika zamka, bo kolidowała z centralką pilota.
    Muszę więc wstawić dodatkowe 2 przekaźniki, by centralny z kluczyka działał.
    U siebie (w przeciwieństwie do w/w schematu) wysterowanie podłączyłem przed centralką fabryczną, czyli do przewodów zamka drzwi kierowcy.
    sirk44
    Level 9  
    Ja miałem sterownik w drzwiach master trzy kable sterowany +, tez spinałem przez oryginalna centralką.