Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microline 3390 - Microline dioda alarm

02 Mar 2015 15:36 654 12
  • Poziom 17  
    Witam,

posiadam microline 3390, lecz nie mogę nic na nim zrobić gdyż miga cały czas dioda alarm. Podczas próby drukowania głowica szarpie całą drukarką... nawet strona testowa nie może zostać wydrukowana.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post

Poziom 15  
    Sprawdź połączenie karetki głowicy z taśmą sygnałową.
  • Poziom 17  
    Nie wiem, co było przyczyną tego... ale zdjąłem górną osłonkę od głowicy, po czym założyłem i zaczęła działać... Może ktoś wyjaśni co to mogło być ;-) ?

• Poziom 13  
    Podejrzewam niekontakt między głowicą a złączem.
  • Poziom 17  
    Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie papier który mam załadowany, po zapełnieniu nie ustawia się dobrze względem przecięcia, co może być przyczyną, długość kartki jest ustawiona domyślnie czyli:
    Rear Feed(podawanie tylne)/Page Length(długość strony)= 12"
    Top Feed(podawanie górne)/Page Length= 11 2/3"
    Bottom Feed(podawanie dolne)/Page Length= 12"

Nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tymi podawaniami(górne, dolne, tylne)

• Poziom 13  
    Podawanie górne: pojedyńcze kartki
    podawanie tylne: składanka podawana na traktory od tyłu
    podawanie dolne: składanka podawana od dołu drukarki
    ponieważ papier może mieć różną długość (zwłaszcza składanka), trzeba zmierzyć linijką. I oczywiście pytanie, czy po włożeniu papieru, góra kartki ustawia się prawidłowo (jest możliwość regulacji na przyciskach, pokrętłem kręcić nie wolno, bo zębatki się niszczą).
  • Poziom 17  
    Zmierzyłem kartkę linijką i długość wyniosła 30,5 cm, teraz pytanie to zamieniamy na cale? Jeśli tak to wyjdzie ~12,1 cala, a w ustawieniach drukarki nie ma ponad 12 cali tylko jest równe 12 cali jeśli to są wgl cale? Czyli drukarka jest ustawiona dobrze, a druk kończy się przed wydarciem ;/

• Poziom 13  
    Tak, to są cale. Papier jest nietypowy.
  • Poziom 17  
    Mógłbyś mi jeszcze powiedzieć jakimi klawiszami mogę regulować papier?

• Poziom 13  
    Naciśnij klawisz SEL, aby wyłączyć lampkę SEL. Naciśnij i przytrzymaj klawisz SHIFT, naciśnięcie klawisza LF przesuwa kartkę w górę, FF/LOAD w dół, po zakończeniu naciśnij ponownie klawisz SEL. Z tym, że na następnych stronach będzie to ustawiać się tak samo, tylko jeśli długość kartki będzie zgodna z ustawieniem w drukarce.
  • Poziom 17  
    Jeśli drukuje ustawienia menu, a drukarka zatrzymuje się 5cm przed końcem kartki, to muszę kliknąć klawisz shift + ff/load dopóki się nie wyrówna?
  • Pomocny post

Poziom 13  
    Wydruki własne drukarki rządzą się włsnymi prawami, mogą się skończyć w dowolnym miejscu kartki, naciśnięcie FF powinno wystarczyć, ale można się nie przejmować, jeśli strona nie ustawi się prawidłowo. Dokładne ustawianie stron jest istotne przy wydrukach z komputera. SHIFT + LF lub FF ustawia tylko początek kartki, na przykład, jeśli chcemy drukować prawie bez górnego marginesu.
  • Poziom 17  
    Muszę wydrukować fakturę i powiem co i jak, czy dobrze się spisuje czy szwankuje ;-)

Dodano po 4 [minuty]:

Wszystko gra dzięki za pomoc ;-)