Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KLEJ LOCA - Po sklejeniu wyświetlacza po 2 dniach wyskakują pęcherzyki

02 Mar 2015 19:07 1587 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich kolegów

Borykam się z jednym problemem który notabene się już powtórzył.

Mianowicie mam klej loca taki jak w załączniku tuba 50ml, formę do klejenia ekranów (konkretnie model S3) oraz przednią szybkę. Jak dostaję telefon z pękniętą szybką oczywiście wyrzucam starą popękaną wycinam LCD i robię to jak należy czyli LCD do formy, rozlewam na niego klej, nakładam przednią szybkę i po rozprowadzeniu dobrze kleju wrzucam wszystko do lampy UV na ok 20-30 min.

I teraz pojawia się mój problem mianowicie patrze na telefon po 2 dniach a tu BULEK pod przednią szybką. Olałem sprawę jak przydarzyło mi się to pierwszy raz, ale teraz się to powtórzyło więc coś jest na rzeczy.

Kolejna sprawa to pękająca ramka wyświetlacza. Rozumiem że ramki pękają jeżeli się nie wytnie LCD do całej operacji zmiany przedniej szyby, a w moim przypadku jest nieco inaczej. Wkładam LCD z nową szybą do nowej ramy a tu następnego dnia jest pęknięcie, skąd to się bierze ? Jest to już mój 3 przypadek więc gdzieś muszę robić błąd skoro to się powtarza, a może jest to wina słabych korpusów, albo złego kleju ?

Trzecia sprawa może najbardziej istotniejsza to to że lampa UV którą używam do wiązania kleju jest już dosyć mocno wypracowana, nie pamiętam kiedy ostatni raz wymieniałem w niej świetlówki a więc lampa może nie trzymać już prawidłowych parametrów. A może wina leży po stronie kleju? Może kładę go za dużo albo za mało ? Sam już nie wiem szukam dziury w całym, pomocy.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam
    Ja wsadzam LCD na 8h - 12h a nie na kilkanaście minut :D i nie mam problemu jak na razie :D
    Pozdrawiam