Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KYOCERA 1300DN - Nie wkrywa w sieci LAN - DHCP off

xardas86 02 Mar 2015 19:35 1050 5
    xardas86
    Level 10  
    Witam,
    Właśnie zakupiłem używaną drukarkę KYOCERA 1300DN (a dokładnieTriumph-Adler LP4228DN) z kartą sieciową. Z drukowaniem przez kabel USB nie ma problemu. Natomiast nie mogę sobie poradzić z podłączeniem tej drukarki do sieci. Podłączyłem ją kablem rj45 do rutera. Windows 7 (64bit) przy dodawaniu drukarki sieciowej jej nie widzi. Wydruk ustawień (w załączeniu zdjęcia) pokazuje że jest wyłączony DHCp i drukarka ma adres ip 010.200.200.140. Nie wiem jak mam wejść w ustawienia drukarki żeby włączyć DHCP lub zmienić adres na 192.168.1... taki jak mam w ruterze. Drukarka jest na 12 miesięcznej gwarancji, a sprzedawca mi nie odpisuje na maile z prośbą o informację/pomoc w tej sprawie. Próbowałem przez dodaj drukarkę lokalną dodaj port -> urządzenie TCP/IP i wpisuje ten adres z drukarki (chyba że coś robię nie tak). Bardzo prosiłbym o pomoc w tym temacie.

W załączeniu zdjęcia z wydruku ustawień drukarki.
    KYOCERA 1300DN - Nie wkrywa w sieci LAN - DHCP off KYOCERA 1300DN - Nie wkrywa w sieci LAN - DHCP off

Pozdrawiam
    Grzegorz
  • Helpful post
    krzys_ka
    Level 25  
    Zmień w komputerze IP na 10.200.200.xxx , zaloguj się do command center i włącz DHCP.

lub
    wrzuć zdjęcie tyłu drukarki( sieć) , zobaczymy co tam siedzi i napiszemy jak zresetować kartę sieciową.
    xardas86
    Level 10  
    jeżeli chodzi o sieci komputerowe to się średnio znam, ale jeżeli dobrze zrozumiałem to w połączeniach sieciowych -> protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) wprowadzam ręcznie IP np. 10.200.200.140. A żeby się zalogować do command center to w przegladarce mam wpisać adres ip drukarki?
    xardas86
    Level 10  
    dołączam zdjęcie z tyłu drukarki KYOCERA 1300DN - Nie wkrywa w sieci LAN - DHCP off
  • Helpful post
    bodom
    Level 30  
    xardas86 wrote:
    -> protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) wprowadzam ręcznie IP np. 10.200.200.140. A żeby się zalogować do command center to w przegladarce mam wpisać adres ip drukarki?

W komputerze wprowadzasz np. 10.200.200.130
    a w przeglądarce IE lub Firefox adres drukarki: 10.200.200.140

Zmieniasz adres drukarki na swoją sieć, ale raczej zostaw statyczny, bez włączania DHCP
    xardas86
    Level 10  
    witam,
    udało mi się zmienić IP w drukarce w sposób tak jak opisano powyżej. Początkowe problemy ze zmianą adresu IP w komputerze i próby połączenia się z drukarką wynikały z niedziałającego kabla rj45. Po zmianie kabla proces zmiany adresu drukarki przebiegł pomyślnie. Wszystko działa. Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Pozdrawiam

Temat zamknięty.