Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piarka Spalinowa Stihl 038 AV - Pilarka po rozgrzaniu gasnie i nie chce odpalic

bartu271 02 Mar 2015 19:47 11532 19
Bosch
 • #1
  bartu271
  Level 8  
  Mam problem z pilarką Stihl 038 av. Po uruchomieniu Pily az do rozgrzania chodzi ok,po czym gasnie i nie chce odpalic Świeca po wykreceniu sucha. Żeby ją znowu włączyć musi trochę ostygnąć. Po ponownym uruchomieniu, zachowuje się tak samo, kilka cięć i gaśnie. Zanim oddam ją do naprawy może ktoś mi poradzi co mogło się z nią stać.
 • Bosch
 • #2
  1234
  Level 23  
  Proszę sprawdzić stan odpowietrznika zbiornika paliwa.
  Test może polegać na odkręceniu na chwilę korka wlewu paliwa (oczywiście po wcześniejszej awarii) ponownym zakręceniu próbie odpalenia ze ssaniem ale tylko około 2-4 prób a później bez.Jeżeli odpali i po raz kolejny przestanie działać po określonym czasie to raczej odpowietrznik.
 • Bosch
 • #3
  bartu271
  Level 8  
  Kolejne podejście i znów to samo. Nie pomogło odkręcenie Korka. Może to moduł zapłonowy siada?
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  bartu271
  Level 8  
  Wczoraj zabrałem się za rozkręcenie piły Opróżniłem zbiornik paliwa z mieszanki Po czym zabrałem się za wykręcenie i oczyszczenie filtra powietrza i gażnika Na końcu spojrzałem na filtr paliwa był on moim zdaniem ok Iskra w świecy super Gdy już wszystko złożyłem w całość Zalałem zbiornik mieszanka 3 próby i pila odpaliła To samo dziś rano bez żadnego czyszczenia aż do zagrzania Zastanawia mnie ta sucha świeca Przy probie odpalenia na rozgrzanym silniku :(
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  bartu271
  Level 8  
  Rycho T wrote:
  Gdy pilarka zgaśnie , wstrzyknij troszkę paliwa do filtra powietrza i spróbuj odpalić.

  Wstrzykniecie paliwa nic nie daje :(
 • #8
  123leksus
  Level 10  
  Jak zgaśnie to sprawdź czy jest iskra.
 • #9
  bartu271
  Level 8  
  Jak jest to strasznie mała albo wcale.
 • Helpful post
  #10
  1234
  Level 23  
  A porównywał ją Pan na zimnym i w momencie uszkodzenia? Niech Pan podmieni świece. Paliwa należy nalać około nakrętki od zwykłej butelki, włączyć i WYŁĄCZYĆ! ssanie bez dodawania "gazu" i jakieś 4-7 ciągnięć czy ruszy.
 • #11
  mirek791
  Level 14  
  Jeżeli nie pomoże to co koledzy napisali to pewnie uszczelniacze na wale korbowym
 • #12
  bartu271
  Level 8  
  Odwiedziłem dziś serwis w celu pozostawienia piły na przegląd Po rozmowie z serwisant stwierdził że mogą to być uszczelniacze Czekam za odp z serwisu. Stwierdził jednak ze jeżeli bd to uszczelniacze wiąże się to z kapitalnym remontem.Gdzie podkreślił ze jest to już stara maszyna i ciężko bd dostać części
 • #13
  mirek791
  Level 14  
  To jest bdb pilarka, nie poświęcaj jej na złom. Ja mam 3 pilarki stihla, ale najbardziej służy mi stara 066, 7,2 km -istny potwór. W stihlu, żeby wymienić uszczelnienie trzeba rozpołowić piłę. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, zanieś do jakiegoś magika domorosłego, ja mam takiego i moim zdaniem ma większe doświadczenie niż młodzieńcy zazwyczaj ze stihla
  Pozdrawiam
 • #14
  bartu271
  Level 8  
  Czy wymiana samych uszczelniaczy wystarczy...?? Czy coś jeszcze należy wymienić Sam tłok i jego pierścienie są ok
 • #15
  mirek791
  Level 14  
  Jezeli chcesz sie upewnic ze uszkodzone są uszczelniacze, to można to zrobić. Trzeba uszczelnić kolektor wydechowy, ssący, a poprzez otwór po świecy zapłonowej podłączyć pompkę podciśnieniową vacuum z manometrem, robimy podciśnienie i w taki sposób sprawdzamy uszczelnienie w skrzyni korbowej. Taka jest teoria. W praktyce, jak już wszystko zawiedzie to ostatnią rzeczą, którą się robi to właśnie uszczelniacze, jak piła nie chce palić, ale to jest dość duży koszt zwłaszcza robocizny, bo całą piłę trzeba rozpołowić, oprócz samych uszczelniaczy, trzeba jeszcze oczywiście wymienić uszczelkę na połówce karteru, uszczelkę pod cylindrem bo cylinder trzeba zdjąć, poza tym zawsze coś jeszcze wyjdzie. Ale moim zdaniem Twoja piła jest jeszcze tego warta. Stihl to stihl.
  Pozdr

  Dodano po 8 [minuty]:

  Warto jeszcze sprawdzić luz korbowodu na wale korbowym, po zdjęciu cylindra chwytamy za korbowód i poruszamy góra-dół' jeżeli jest wyczuwalny luz to w niedalekiej przyszłości pewnie wał jest do wymiany,co komplikuje trochę sprawę pod względem kosztów naprawy.
 • #16
  bartu271
  Level 8  
  Luzu na wale korobowym nie ma Zamowilem komplet uszczelek i uszczelniaczy plus pierscienie. Powinna byc jakos dotarta...??
 • #17
  frantic21
  Level 16  
  Warto tez sprawdzić/wymienić łożyska, żeby nie było że za pół roku padnie i będziesz rozbierać maszynę jeszcze raz. Zwłaszcza, że kosztują parę złotych.
 • #18
  mirek791
  Level 14  
  Po wymianie poerścionków wypadało by trochę dotrzeć, tzn max obroty silnika ustawić na jakieś 70% na gaźniku i porżnąć z 10 m2 drewna, potem wyregulować nominalnie
  Pozdr
 • #19
  marcin1.2.3.4
  Level 1  
  Ciśnienie pod tlokiem uruchamia ssanie, jeśli ucieka przez uszczelki na wale korbowym, ssanie nie działa prawidlowo. (Ssanie nie zasysa benzyny do gaźnika)
  nagar, sadza na tłoku i w wydechu, musi być usunięta (ma być czysty, piła gaśnie i traci moc)
  Aby piła chodziła dobrze, musi mieć
  1.Czysty tłok i wydech
  2.Zawor iglicowy, odpowiada za dostarczenie do silnika odpowiedniej ilości benzyny.
  3.Zużyta iglica powoduje ; zalewanie silnika zbyt dużą ilością benzyny (piła gaśnie i traci moc)
  Brak powietrza powoduje ; brak mocy i piła gasnie (bez powietrza nie ma ognia, wybuchu).
 • #20
  1234
  Level 23  
  Post powyżej posiada następujące wady:
  1.Podciśnienie pod tłokiem powoduje "zassanie" mieszanki paliwo powietrze do komory korbowej, (przy czym spasowanie elementów tłok cylinder pełni role zaworów jak w 4T). Opcja "ssanie" ułatwia odpalenie silnika 2t wzbogacając mieszankę..
  2.Czysty tłok, komora spalania .... "chym".... Zazwyczaj pilarki to nie wyczynowe maszyny i niewielki - duży (lecz nie łuszczący się) nagar nie ma żadnego wpływu na moc i osiągi.
  3.Czysty (przelotowy) tłumik ma wpływ na pracę, kulturę i osiągi w 2T.
  4.W gaźnikach membranowych pracą pilarki "steruje" POD CIŚNIENIE !!!,
  5. Iglica..... nie występuje w takich urządzeniach chyba żeby nazwać tak główny zaworek sterowny pod ciśnieniem.....